VÁCLAV UMLAUF Ukrajina je vylidněná víc, než za stalinského hladomoru ve 30. letech. A válku s Ruskem už prohráli, ale Západ jim to zapomněl říct. A do NATO je nevezmou a do EU taky ne. Takže Západ prodal Ukrajinu
JAN BITTNER Všichni známe případ paní učitelky Martiny Bednářové, která byla Dozimetrovými pohůnky stíhána, postavena před soud a také vyhozena z práce za své výroky při vyučování, že v Kyjevě se nic neděje, že tam lidé chodí normálně do
O. CHALOUPKA Tak páni lékaři by chtěli doživotní rentu. No, proč ne? Museli vynaložit tolik úsilí, aby zadarmo vystudovali, aniž by tušili, jak mizerně budou placeni…
DAVID DVOŘÁK Musíte uznat, že Nutelliér (a jeho parta) jednu věc zvládá bravurně a nedostižně. I kdyby se Vidlák naklonoval, jeden psal články a dalších dvacet jezdilo po republice a burcovalo lidi, tak nemají šanci dosáhnout efektu jako Nutelliér
OTO KADĚRKA Že jste to nikde neslyšeli, že jste to nikde nečetli. To není vaše neznalost či nepozornost. To je jen skutečnost, která je v dnešním systému politiky nemožná. Na lidi co vesměs programově nepracují a nebo nechtějí pracovat,
WP Pentagon považuje ukrajinské vedení za nekompetentní, zatímco Kyjev reaguje obviněním americké armády z „nepochopení reality“.Spojené státy začínají uznávat naprostý neúspěch protiofenzívy a již hledají viníka. Někteří odborníci a novináři chtějí obvinit vrchního velitele ukrajinských ozbrojených sil Valerije Zaloujného,
SLOVANKA To tedy alespoň tvrdí jistý průzkum, který měl proběhnout v celé EU. Zajímavé ovšem je, že tentýž průzkum v jiných zemích vůbec neodpovídá volebním průzkumům, takže jak dalece byla daná anketa objektivní, se můžeme jen dohadovat.
VOJTĚCH RAZIMA Stát zaplatil a ještě zaplatí v roce 2023 bývalým policistům na takzvaných výsluhách 7,2 miliardy korun. To je skoro dvakrát tolik než v roce 2019. Výsluhy náleží bývalým příslušníkům po odchodu do civilu a jejich výše záleží