7.12.2023
Kategorie: Ekonomika

Není na sociální dávky!

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

Že jste to nikde neslyšeli, že jste to nikde nečetli. To není vaše neznalost či nepozornost. To je jen skutečnost, která je v dnešním systému politiky nemožná. Na lidi co vesměs programově nepracují a nebo nechtějí pracovat, na ty

Musí být.

Proč?

Nemáme na důchody. Pro tuto větu se opozice hádala s vládní koalicí celé jaro, aby to nakonec nerozhodný president rozhodně podepsal. Zákon, který lidem co prokazatelně nejméně 35 let a vesměs více pracovali – odebere jejich již přiznané nároky. Skupině obyvatel, kteří z lidské přirozenosti si nemají jak opatřit další prostředky pro živobytí – jsou takto biti.

Celkem jsem to sledoval, protože letos jsem měl šedesát a tedy se mne to pomalu začíná týkat. Nikde jsem nezaznamenal argument žádného zákonodárce, že by se snížili sociální dávky těch co pracovat nechtějí. Nikdo ze zákonodárců nepřišel s návrhem , který je podstatou důchodu, že je věková hranice spojená s odpracovanou dobou k nároku. Něco jako hranice a omezení obdržení podpory. Třeba, že svobodný, bezdětný a zdravý do 35 let je vyloučen za jakékoliv podpory státu, pokud je v systému zaměstnanosti volné jedno pracovní místo. To by se děly věci. Ano děly, protože by asi najednou šli všichni k volbám a bylo by po jakékoliv Vládě. Tak jak se dnes říká, že nejpečlivějšími voliči jsou zaměstnanci státu, kterých je dnes v zaměstnaneckém poměru 42% z celkového počtu zaměstnaných, tak by se další pečlivou voličskou skupinou stala skupina lidí visících na sociálních dávkách.

Když vezmeme na jedné straně důchody a na druhé straně veškeré další peníze vyplacené z prostředků MPSV dostaneme se k poměru že důchody tvoří 75% a dávky 25%. Naivně by si člověk myslel, že dojde k poměrovému snižování či ovlivňování. Zřejmě je to už vyšší matematika, protože je jistě jednodušší vzít z většího, protože tak jistě můžeme vzít absolutně více.

No a ať nezůstanu jen u těch důchodů, že jsou kráceny. Na druhé straně dnes vám , když ho počítají skoro nejde vypočítat nižší než je průměr, takže se z toho pomalu také stává sociální dávka. Takže vesměs my co jsme zažili normalizaci jako součást socialismu pomalu se dostáváme do normalizace všeho. Prostě se všechno zglajchšaltuje. Srovná se to do řady aby celá správa politického a správního systému byla spokojená ve svých křeslech a lidi co mohou remcat neremcali.

Prostě kdo víc křičí a má větší argumenty o toho je postaráno. To, že je to dnes již programově na neuhraditelný dluh je všem co někdy něco vytvořili zřejmé. Je to o změně myšlení a systému, kdy politické strany všechny od krajní levice po krajní pravici celého euroatlantického světa , který je definován zejména existencí centrálních tiskáren peněz , promiňte vlastně bank usilují jen o jedno – spravovat daně bez ohledu na to pro koho to dělají, protože základem je jen a jen existence jejich…stran.

Oto Kaděrka

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)