7.12.2023
Kategorie: Společnost

Případ Bednářová … vrací se 50. léta?

Sdílejte článek:

JAN BITTNER

Všichni známe případ paní učitelky Martiny Bednářové, která byla Dozimetrovými pohůnky stíhána, postavena před soud a také vyhozena z práce za své výroky při vyučování, že v Kyjevě se nic neděje, že tam lidé chodí normálně do kina, do restaurací a ještě přidala dětem informace o tom, co se dělo od roku 2014 na Donbasu a vyzvala je, aby kriticky přemýšlely a vyhledávaly si informace samy.
Soud prvního stupně ji zatím nepravomocně osvobodil a čeká se jak dopadne odvolací soud, ke kterému se odvolal horlivý státní zástupce (asi příbuzný Urválka).

Paní učitelka se, zřejmě i na základě tohoto rozsudku, byť zatím nepravomocného, rozhodla napadnout výpověď z práce a soudila v občansko-právním sporu se svým zaměstnavatelem, školou, o neplatnost výpovědi. Leč marně.

Aktuálně Městský soud v Praze zamítl její odvolání proti rozsudku nižšího soudu a potvrdil tak oprávněnost jejího vyhazovu z práce!

Takže zatím neudělala z trestního hlediska nic protiprávního, ale z práce byla vyhozena po právu! To nevymyslíš. Mám však obavy, že to přímo předurčuje budoucí rozsudek v odvolacím řízení v trestní věci a to v její neprospěch.

Ústava stále říká, že máme svobodu slova, ale už však negarantuje tuto svobodu posléze. No nic, Fiala furt mele o tom, že patříme na západ a např. v Německu už je totalita jako řemen. Obyčejný Němec si proti vládě nedovolí ani pípnout.

Jenže všechny tyhle odporné figurky sloužící současným mocným (myslím tím i Fialu a spol.) se mýlí. Dopadnou špatně, protože odpočítávání jejich pádu je už dávno v běhu. Ony to jen nevědí…

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)