
Co nového na Středním Východě? Nic moc
JANE KAUFMAN
Je těžké psát o něčem, co se neustále mění. Jeden den člověk napíše něco a druhý den to není pravda. Ale to je, jak válka proti Iránu postupuje. Americký president Donald Trump neustále mění názory; jeden den Iránu vyhrožuje tím nejhorším co je možné a druhý den zpívá písně o podepsání mírové smlouvy.
A přitom nic z toho není úplně pravda. Není schopen ani splnit své hrozby, ani podepsat mírovou smlouvu, protože žádná strana nepřistoupí na požadavky té druhé.
Zionista Trump nemíní v žádném případě ponechat Iránu volný vývoj mírové jaderné energie, protože Israel si to nepřeje a Irán se nemůže nechat zotročit nesmyslnými požadavky židovských Zionistů. A tak Trump předstírá, že mírová smlouva s Iránem je již připravena k ceremoniálnímu podpisu a Irán je ochoten se vzdát veškerého pokroku a vývoje a dobrovolně se vrátit do středověku. Jedna lež na druhou a nikdy to nekončí.
Jenže může nás šidit jednou, dvakráti, ale 39krát? To už je trochu moc. Opět oznámil, že bude bombardovat Irán, k čemuž opravdu došlo a hned poté přišla zpráva, že bombardování končí, protože mírová smlouva je připravena k podpisu. To už je 39. podepisování mírové smlouvy a ani k jednomu z nich nikdy nedošlo. To všechno byly pusté lži!
Něco takového od hlavy státu je neodpustitelné. Je to amatérství ve velkém a lidé by se proti tomu měli ozvat. Jenže ten problém je v tom, že oni se ozývají, ale je to umlčeno. Media o tom nemluví a nepíší, nikdo neví, že protesty na protesty pochodují celou zemí a ani Američané sami se skrze veřejné sdělovací prostředky nedoví, co se děje v sousedním státě. Politikové se obávají revoluce a tak zahlcují denní zprávy neověřenými informacemi o UFO, o elektrických autech a o všem možném, jen aby nemuseli přiznat pravdu.
Trumpova 39. mírová smlouva měla být podepsána málem okamžitě. Prý je všechno připraveno, a tak dále. Jenže Israel a Pakistán se brání, že nebyli o něčem takovém vůbec uvědomění. Ještě ke všemu, Pakistán se nedávno dobrovolně vzdal účasti na sjednávání míru mezi US a Iránem.
Je v tom ale háček
Bylo zjištěnoii, že pokaždé, když Trump něco takového ohlásí, velkou novinku, teď bude všechno jiné, tak asi 15-30 minut před tím se mocně pohne americká burza. Ty správné akcie jsou ‘zkráceny‘ (shorted) a nastane mohutný nákup akcií dalších, který pokaždé trvá asi 48 hodin. Takže tak, jak to vypadá, někteří dobře informovaní jedinci, nebo firmy, zaznamenají s každým jeho obratem masivní finanční zisk.
Samozřejmě, že nikdo neočekával, že ke 39. podepsání mírové smlouvy skutečně dojde. Je možné, že kdyby se tak stalo, že by se finanční trhy posunuly opět jiným směrem, přesně tam, kde zúčastnění jedinci dobře ví, že na tom vydělají. Takže to celé není pouze politický podvod, ale jakýsi ubohý, žebrácký finanční podvod, kdy president Spojených států, jako ten chamtivý chrobák, válí svou finanční kuličku k ještě většímu a většímu objemu a jeho kamarádi a spojenci spolu s ním.
Za okamžitý zisk prodají národ a s ním možná celý svět. To je, jak se projevuje lúza, žebráci, ubožáci, sebranka a ‘bílé smetí‘ (white trash), jak takovým lidem v Americe říkají.
Tento ubožák se neměl nikdy stát americkým presidentem. Ale byla by Kamala lepší? Ta by se svým smíchem šílence protancovala naprosto to stejné a situace by nebyla v žádném směru jiná, než jaká je teď. To proto, že všichni tito lidé a vůbec všichni světoví politikové jsou pouhé loutky, které navenek reprezentují pro lid jejich ‘vládu‘ a přitom podléhají příkazům odkudsi ze zákulisí, kde tajní, protilidští spiklenci kují své ubohé pikle.
Irán se okamžitě ozval, stejně jako se ozval 38krát předtím a prohlásili, že žádnou mírovou smlouvu podepisovat nemíní, ale burza už jela ve vyjetých kolejích a miliardáři pobírali další kufry plné peněz.
Jak říká spolehlivý zdroj informací, Hal Turner, akcie, které celou dobu stagnovaly, najednou, z ničeho nic získaly na ceně a jejich hodnota vylétla až do oblak. Takže to vypadá, že presidentova prohlášení jsou určena k manipulaci burzy spíš než Iránu.
A jak se dalo čekat, stejně jako pokaždé předtím, Irán prohlásil, že nemá nejmenší zájem podepisovat jakoukoliv smlouvu se Spojenými státy a že namísto toho zaútočí na některá strategická místa ať už v Palestině, nebo v okolních státech, kde se nacházejí americké vojenské základny. Ty útoky budou odplata za předešlé útoky US, kdy tito porušili smlouvu o příměří a jako správní zrádci, bombardovali v Iránu co se dalo.
A pak měli Američané tu drzost, že ústy ministra financí, Scott Bessenta vyhlásili, že jakékoliv škody Irán způsobí jejich ‘přátelům‘ v hormuzské úžině, budou odškodněny z iránských fondů, které jim US předtím zmrazili.
Přesto se zdálo …
A pak se cosi zvrátiloiii a najednou se zdálo, že se US a Irán někam dostávají. Na plánovaném 39. jednání o míru byly opravdu smluveny podmínky, které měly vést k odstranění námořní blokády iránských přístavů Spojenými státy, zatím co Irán měl otevřít hormuzský průplav, jehož proplutí mělo zůstat navždy bez poplatků. To prohlásili Američané, ale Irán otevření úžiny bez poplatků nepotvrdil.
Údajně měla smlouva zahrnovat i ukončení války na všech stranách, včetně Libanonu a to s okamžitou platností. O genocidě neozbrojených Palestinců Israelem se nezmínili, i když její ukončení mělo být rovněž součástí smlouvy. US a Irán se tím rovněž měli zavázat, že se nebudou míchat do vnitřních záležitostí jeden druhého. Přesné detaily nebyly sice zveřejněny, ale prý je to začátek, jednání budou pokračovat dál.
Smlouva měla dále obsahovat vsuvku, která stanovila, že kdyby Irán smluvní podmínky nedodržel, pak Spojené státy obnoví útoky na tuto zemi a stanou se ‘ochránci Středního východu‘ za poplatek 20% z příjmů okolních států. To je řádně vysoká cena za něco, co nikdy nebude fungovat.
Někteří byli skeptičtí, jiní nadšení. Je jisté, že i Irán potvrdil kladné výsledky jednání, když se jejich Nejvyšší rada pro národní bezpečnost vyjádřila, že po dlouhých měsících obtížného dohadování se obě strany přece jen shodly na některých základních podmínkách. A jako vždycky, Irán nemínil od vytčených podmínek uhnout, nikdy se tak nezachovali.
Americký vice-president JD Vance se vyjádřil, že dohoda s Iránem podstatně změní situaci na Středním východě, za předpokladu, že Irán dodrží co slíbil, což je, že nikdy nevyvinou jaderné zbraně, aniž by jakékoliv koupili odjinud, anebo koupit zkoušeli. Vance ovšem přitom zapomněl, že Irán neurčuje situaci na Středním východě. Ještě pořád je zde onen válečný ministát, tolik žíznivý lidské krve a milovník krutostí, což je Israel. Ten rozpoutává rozepře, rozbroje a války možná už víc než tisíc let.
A taky že ano. Nejen že se vedení Israele k podepsání smlouvy veřejně nevyjádřilo. Pouze jejich významné noviny, ‘Jediot Aharonot‘ napsaly, že je to ‘špatná dohoda‘.
Hned jak zpráva o podepsání smlouvy vyšla na veřejnost, navzdory jejím podmínkám, Israelci zaútočili na hlavní město Libanonu, Bejrut, kde – jako obvykle – bombardovali obytné části města. Podle přání Benjamina Netanjahu, jedna střela měla za úkol zničit 5 domů. Také na jižním konci země došlo k vojenským střetům, což israelská armáda sváděla na ojedinělý výstřel z Libanonu. Když se to Trump dověděl, tak soptil a údajně premiérovi Netanjahu řádně vyčinil. Údajně.
Samozřejmě, něco takového může celé jednání mezi Iránem a US podstatně ohrozit. Jenže Iránci doopravdy nechtějí válčit a proto jsou ochotni udělat všechno pro mírové ukončení. A Spojené státy nemají na vybranou, protože ztratili příliš mnoho vojáků, drahého vojenského vybavení a všeho ostatního, Trumpovi stále dál ubývá na popularitě a na pokračování už nemají potřebné zdroje, ani finance. Takže to celé je z nouze cnost.
Ani Israel nemá na vybranou. Iránci se postarali o zničení velké části země a jak říká plukovník Douglas MacGregor, jejich největší útok vyprodukoval 300 mrtvých a desetitisíce zraněných.
Scott Ritter se k němu přidává, když říká, že stovky a stovky izraelských vojáků umíraly denně a celá země je ve stavu chaosu a paniky. Židé utíkají ze země v houfech a ekonomie se hroutí. Přesto, její vedení urputně trvá na svém a zkouší zabrat další a další území okolních států.
Nechápou skutečnost
Israelští Židé a vůbec Židé po celém světě nechápu jednu věc, že jejich vedení nemá nejmenší zájem na jejich prospěchu a na jejich životech. Až vytlučou všechny Palestince, Libanonce, Iránce a kdoví koho dalšího, snad celou Evropu a Ameriku, až tuto špinavou práci pro ně jejich lidé udělají, pak i oni půjdou stejnou cestou a budou do posledního z nich zničeni. Tito lidé nikdy nenechávají svědky a ve skutečnosti je to tak i plánováno v onom starém dokumentu, který poslal vysoce postavený americký zednář Albert Pike svému příteli v Itálii, Giuseppe Mazzinimu v r. 1874, kdy Pike napsal:
„Třetí světová válka musí být rozdmýchána tím způsobem, že budou využity rozdíly, způsobené ‘agenturou Iluminátů‘ mezi politickými Zionisty a vedoucími osobnosti islámského světa. Válka musí být vedena tím způsobem, že se Islám (muslimští Arabové) a političtí Zionisté (stát Israel) vzájemně zničí.“
Takže když seiv israelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl přizpůsobit podmínkám smlouvy mezi US a Iránem a veřejně prohlásil, že israelská armáda neopustí okupovaná území v Libanonu, v Gaza a v Syrii, jednal pouze podle tohoto sebevražedného plánu. Považuje prý tato území za ‘bezpečnostní oblasti‘, které mají chránit Israel před případnými útočníky. Je zjevné, že si zkresluje skutečnost, protože ti jediní skuteční útočníci na Středním Východě jsou právě oni, Israelci.
Jeho zarputilost byla veřejně kritizována jak v Israeli, tak i jinde. Mnozí israelští politikové přiznávají, že tažení proti Iránu dopadlo zcela jinak, než bylo plánováno a že kdyby to věděli dopředu, nikdy by s tímto politickým přehmatem nesouhlasili.
Také bombardování Beirutu bylo kritizováno, a mnozí veřejně upřednostňovali diplomatické jednání než přímý útok a ještě v tak nevhodnou dobu. Netanjahu a ministr obrany Israel Katz, oba dali k útoku na Bejrut příkaz přes vážné varování odborníků. Podle mnohých byl tento čin něco jako mina, vsazená do cesty mírovému procesu, která mohla vyprovokovat Irán k dalším útokům a zhoršení válečné situace.
Mnozí rovněž komentovali skutečnost, že tato ukvapená a zjevně nepromyšlená akce zatvrzelých Židů poškodila vztahy mezi Israelem a Spojenými státy.
Proč najednou straní Trump Iránu
Proč straní Iránuv? Protože nemá na vybranou. Jak říká profesor Mearsheimer, dříve nebo později by válka proti Iránu pokračovala na území Spojených států. Mohlo by snadno dojít k něčemu, co by bylo podobné 9/11 a najednou by byla celá americká populace proti Iránu a chtěli by ho naprosto zničit. Jenže jak by bylo možno něco takového docílit? Bombardování nic nedocílilo, přímý vojenský útok s pozemními silami se rovněž neosvědčil, takže pak zbývá pouze jaderná válka a ani ta by k ničemu nebyla.
Takže Trump nemá jiné východisko, než s Iránci jednat, podepsat smlouvy a dodržovat je. Iránci nemíní ustoupit ze svých požadavků. Cítí se mocní, protože tu válku dvou států proti nim spolehlivě vyhráli a tak si diktují podmínky, které zahrnují konec útoku na obyvatele Libanonu a Gaza. Jenže Netanjahu, s veškerou arogancí Zionisty, odmítá na něco takového přistoupit. Má tím pádem Trump nějakou možnost přimět ho k ústupu?
Něco je zde nutné udělat, jinak nejen Americe, ale prakticky celému světu hrozí ekonomické zničení. Ekonomické a politické následky této války mohou být nedozírné. A nejen to, Irán by pak určitě zaútočil na Emiráty a zničil je. To stejné by udělal v Saudské Arábii. Zablokovali by Rudé moře a pravděpodobně by zničili i Israel. Jenže dokáže se Trump postavit proti Israeli, jehož věrným sluhou se stal a otrocky poslouchá každý jejich příkaz? Dokáže jim Trump zastavit příliv těch nekonečných miliard ze Spojených států, bez kterých by Israel, coby čistě parazitní stát, nikdy nedokázal existovat?
Netanjahu to též nemá snadné. Jestliže na Trumpovo řešení nepřistoupí, dostane se do nekonečných problémů nejen ze strany Iránu, ale i odjinud. A když na to řešení přistoupí, tak ho zase utlučou čepicemi doma, jeho vlastní lidé, z nichž převážná většina jsou tak jako on, krvelační váleční štváči. Na druhé straně si Židé nemohou dovolit znepřátelit Spojené státy, protože jak již řečeno, bez jejich finanční podpory by neměli žádný stát.
To je ovšem v rozporu s tím, co si myslí obyvatelé Israele, kteří se považují za nadřazený národ, který je naprosto soběstačný a nepotřebuje pomoc od nikoho, ani od US. Mohou si dělat co chtějí a nikdo jim nemá právo diktovat, ani mezinárodní zákony se na ně nevztahují. 93% z nich chce aby válka proti Iránu pokračovala a plně souhlasí se zabíráním území sousedních států, protože propadli víře ve ‘Velký Israel‘, vládnoucí centrum celého světa po zavedení jejich ‘Nového světového řádu‘ (NWO).
Trump by doopravdy měl – podle profesora Mearsheimera – udělat pouze jedno, a to zastavit finanční podporu Israeli a úplně se od něho distancovat. Víme, president Kennedy to zkoušel a jak dopadl! Jenže Trumpovi by se to mohlo podařit, protože má v rukou všechny páky. Ta druhá možnost je pouze jedna: ekonomické zničení nejen Ameriky, ale celého světa. Zde není žádné jiné možné řešení.
Podepsání smlouvy
Nakonec Iránci smlouvu se Spojenými státy podepsali, i přes některé rozdíly mezi jejich a americkou verzí. Zatím není známo jak byly tyto rozdíly urovnány, jestli US přistoupili na iránské požadavky a Irán na ty americké. Jisté je, že president Trump určil $300 miliard odškodného Iránu a souhlasil s odstraněním americké blokády hormuzské úžiny. Irán zase přestal bombardovat všechny kolem a ani napadení Beirutu Israelcům neoplatil.
Smlouva nebyla podepsána při slavnostní ceremonii ve Švýcarsku, jak bylo původně plánováno. Její podepsání se odbylo přes internet, digitálně.
Nyní zbývá odstranit miny z úžiny a lodní doprava by mohla začít fungovat. Bude to ovšem ještě dlouho trvat, než se podaří nahradit ztráty v dodávkách surovin a jiného zboží, vzniklé tak dlouhým zdržením.
Podle bývalého analytika CIAvi, Larry Johnsona, Trump byl donucen podepsat smlouvu z několika důvodů, z nichž ten hlavní byl nedostatek ropy ve Spojených státech. Zde už nebyla žádná další možnost jak uměle snížit ceny benzinu. Někomu, snad ministrovi energie se podařilo Trumpa přesvědčit, že opravdu americké strategické zásoby ropy jsou na dně a budou naprosto vyčerpány během asi čtyř týdnů. Co by pak následovalo, to by byla úplná apokalyptická katastrofa, protože velká část Ameriky je ozbrojena.
Zároveň také došlo ke zveřejnění smlouvy o příměří, podepsané Iránem a Spojenými státy, která je nazývána ‘Memorandum o porozumění‘ (Memorandum of Understanding, neboli MoU). Není to ještě konečná smlouva, k podepsání té bude zapotřebí další vyjednávání, které má trvat 60 dnů.
MoU text obsahuje zhruba následující: skončení veškeré vojenské aktivity na všech frontách, včetně Libanonu a zajištění územní celistvosti všech, i Libanonu. Irán a Spojené státy zaručují jeden druhému samosprávnost a nebudou se míchat do záležitostí jeden druhému. Jak již zmíněno, obě strany budou pokračovat v jednání o dalších podmínkách příměří.
Spojené státy se zavazují odstranit námořní blokádu a odvolat vojsko z blízkosti Iránu. Irán zase udělá vše pro to, aby byla lodní cesta bezpečná a spolu s Omanem se domluví na budoucím administrativním a námořním obhospodařování hormuzské úžiny. Spojené státy, spolu se svými partnery se postarají o rekonstrukci a další vývoj iránského území, k čemuž poskytují $300 miliard.
Spojené státy se dále zavazují ukončit trvání veškerých sankcí, na Irán až doposud uvalených a slibují, že žádné nové sankce v budoucnu nevydají. To zahrnuje i různá rozhodnutí OSN a případných jiných zdrojů. Irán se zase zavazuje, že se nebude věnovat výrobě jaderných zbraní a sníží obohacení dosavadních zásob uranu na předem smluvenou hodnotu.
Spojené státy se rovněž zavazují k okamžitému vystavení dokumentů, potvrzujících právoplatnost iránského vývozu ropy, petrochemických výrobků a jejich odvozenin a rovněž všech bankovních transakcí, pojistek a dopravy. Tyto dokumenty budou platné až do doby, kdy budou všechny sankce odstraněny. Spojené státy rovněž uvolní všechny zmražené a blokované finance, patřící Iránu a umožní jejich vyplacení iránským státem pověřeným osobám.
Tím ovšem problémy nekončí
Otevření hormuzského zálivu ovšem celosvětový nedostatek ropy a jiných surovin nevyřeší s okamžitou platností. Bude to trvat mnoho týdnů, snad i měsíců, než bude světový trh aspoň částečně nasycen. A ještě navíc existuje několik přídavných komplikací, které mohou dodávky zboží zpozdit, nebo dočista zamezit.
Velká část tankovacích lodí kotví v zálivu již 4 měsíce a čekají na jeho uvolnění. Za tu dobu, vystavena horkému slunci tamnější krajiny, ropa zestárla, vytvořily se usazeniny a mnohde došlo i k polymerizaci těžších součástí. Takže takové podřadné zboží nebude odpovídat podmínkám kupní smlouvy mezi dodavatelem a odběratelem. I lodi samotné jsou dlouhým kotvením na jednom místě postiženy. Mnohé motory nemusí fungovat a na lodním trupu se usadili mořští živočichové a snad i rostliny, což bude zamezovat její pohyblivosti.
A i kdyby se všem těm lodím podařilo vyplout okamžitě, v přístavech, kam směřují, nebudou schopni pojmout tak obrovské množství lodí a surovin zaráz. Dojde k zácpám, k dalšímu čekání, až teprve postupně a velice pomalu se celá mašinerie znovu rozjede. Tomu nepřispívá doba plavby, která může činit 20 až 25 dnů z hormuzského zálivu na příklad do Holandska.
Také produkce ropy, která byla až doposud provozována se sníženou kapacitou, bude trvat ne dny, ale týdny, než bude uvedena na dřívější úroveň. To všechno je pomalé, trvá to mnohem déle, než by kdokoliv čekal.
Odstranění min ze zálivu také nebude snadné. Každá z nich musí být napřed nalezena, identifikována a buď na místě vybuchnuta, nebo jinak zneškodněna. Je to velmi obtížná procedura, hledat něco na mořském dně a umět to najít. Vedení amerického Pentagonu se vyjádřilo, že vyčištění Hormuzu bude trvat 6 měsíců! A dokud nebudou miny odstraněny, pojišťovny nebudou ochotny lodě pojistit a bez pojistek si lodě s tak drahým nákladem, který může dosahovat až $200 milionů na každou z nich, nedovolí vyplout.
Další vývoj
A pak se stalovii, že arogantní israelský politik a ministr obrany, Itamar Ben Gvir vydal zprávu, že „Za každou slzu israelské matky musí tisíc libanonských matek plakat. Celý Libanon musí shořet!“ To mu samozřejmě nevyneslo pochvalu z Iránu, kde se jejich hlavní diplomat, Abbas Araghchi vyjádřil, že jeho genocidální výroky nemohou být brány jako výroky nějakého ‘nahodilého genocidálního blázna‘, ale jako názor celé země.
Araghchi pak připomněl, že dodržení MoU smlouvy závisí na skončení útoků na Libanon (což samozřejmě Israelci nemíní dodržet), k čemuž se americký vyslanec v Israeli, Mike Huckabee vyjádřil, že „Israel nepotřebuje povolení z Iránu aby se mohl bránit.“
To je samozřejmě nehorázná lež, protože Israel se nebrání, ale útočí. Kdyby neustále Libanon nenapadali, Libanonci by něco takového nikdy nezačali a Hezbollah jednotky by nikdy nevznikly. Jako další, podle mezinárodního zákona nemá okupant právo na obranu proti útokům ze strany okupovaného národa.
Trump se k tomu vyjádřil, že „Nemusíte pokaždé zbořit nájemní dům plný lidí, když někoho hledáte. Bydlí tam spousta těch, kteří nepatří k Hezbollah.“ Tím narážel na izraelskou výmluvu, že bombardují cizí území protože ‘někde tam se nachází protivník‘. Jako obvykle, je to velmi ubohá výmluva, nevhodná pro dospělé obecenstvo.
Iránci pak varovaliviii Spojené státy, že pokud se jim nepodaří zastavit israelské útoky na Libanon, že budou nuceni platnost právě podepsané úmluvy odvolat. A jestliže by Israel odmítl uposlechnout, pak mají v úmyslu na ně zaútočit aniž by je na to předem upozornili. A kdyby se k Israelcům přidaly Spojené státy, budou považovat válečný stav za obnovený a jimi podepsaná MoU pozbývá platnost.
Je pravda, že israelské vedení domluvilo jakési příměří s Hezbollah, ale jelikož je neustále porušují, což je jejich oblíbená taktika všude, kam vtáhnou, tak na takovou úmluvu není možno spoléhat. Jistý vládní úředník se dokonce vyjádřil, že Israel má plné právo zaútočit tam, odkud předpokládá ohrožení. Předpokládá! Za tím slovem se může skrývat cokoliv.
Za poslední týden bombardovali ubohý Libanon 20krát a zabili dalších 47 nevinných osob. Vcelku, od začátku letošního napadení země (8. dubna 2026) zavraždili svými útoku 3900 lidí a vyhnali ze svých domovů pod širé nebe, nebo do uprchlických táborů 1,2 milionu. Důvod? Žádný. Židé prostě chtějí jejich území pro sebe.
A pak se stalo to, čeho se všichni obávali
Minulý pátekix Iránci znovu uzavřeli hormuzský záliv. Varovali všechny lodě, v blízkosti kotvící, aby se nezkoušely přiblížit, protože na ně bude zaútočeno.
Poté vydali následující zprávu: „Jelikož stažení izraelských vojsk z Libanonu, úplné zrušení námořní blokády a odtažení amerických teroristických jednotek z Perského zálivu a jeho okolí jsou jedny z hlavních podmínek smlouvy mezi Iránem a Spojenými státy, zůstává hormuzská úžina uzavřena dokud tyto podmínky nebudou splněny.“
i https://www.zerohedge.com/geopolitical/fool-me-once-shame-you-fool-me-39-times
ii https://www.thedailydoom.com/p/trump-tacos-again-as-predicted-here
iii https://www.nytimes.com/live/2026/06/14/world/iran-war-trump-us
iv https://www.palestinechronicle.com/netanyahu-vows-to-stay-in-lebanon-gaza-syria-as-iran-deal-moves-forward/
v https://www.youtube.com/watch?v=L1YBwo38nLM
vi https://sonar21.com/what-triggered-trump-to-make-the-deal-with-iran/
vii https://trendsinthenews.substack.com/p/irans-fm-slams-genocidal-post-from
viii https://www.dropsitenews.com/p/iran-trump-lebanon-israel-war-mou
ix https://halturnerradioshow.com/index.php/component/content/article/7-46-am-edt-june-19-irgc-announces-closure-of-strait-of-hormuz?catid=17&Itemid=101
- Co nového na Středním Východě? Nic moc - 22.6.2026
- Macinkovi nesahají ani po kotníky - 22.6.2026
- Kdo se bojí české hymny? - 22.6.2026


(1 votes, average: 4,00 out of 5)