5.4.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Současná informační válka, proti nám

Sdílejte článek:

JANE KAUFMANN

Každý by si měl uvědomit, že všecko, co děláme je někým sledováno. Veškeré telefonní hovory jsou nahrávány a uschovávány; emaily také tak; nákupy, které platíme kartou jdou všecky někam na záznam. Když přijedeme na hranice, mobil nám hlásí: vítejte v Bangladeši! Jinými slovy nám říkají: „my víme kde se nacházíte!“ SPZ našeho auta může být registrováno snímači podél cest, mobil nás vždy prozradí kde jsme, sčítání lidí dobře zná naši situaci a účast na veřejné slavnosti, nebo demonstraci je často fotografována a jednotlivé obličeje analyzovány.

Touto dobou světové vlády sledují každého koho mohou těmi nejrůznějšími prostředky a zkoušejí o nás vědět naprosto všecko. To říká James Corbett, zkušený dodavatel internetového zpravodajství.

Někdo si může myslet, že to není důležité, protože on sám nemá co skrývat. Možná ne on, ale jiní mají co skrývat a to hodně. Na příklad, vlády samy skrývají co mohou. Proč jsme nikdy nebyli informováni o tom, kdo skutečně zavraždil presidenta J.F. Kennedyho? Bylo ohledně toho velké vyšetřování, určitě je to známo. Proč dodnes nevíme kdo doopravdy provedl 9/11? I to je dobře známo a vládní aparát dobře ví kdo vytáhl akcie z aerolinií, jejichž letadla údajně vrazila do budov WTC a jiné usvědčující detaily.

Proč nám naše vlády nesdělí na co jsou naše daňové poplatky použity a v jakém množství? Proč se nikdy nedovíme kolik doopravdy stojí benzin a kolik z jeho ceny jsou daně a daně z daní a jiné poplatky? Je toho příliš mnoho, co je před námi tajeno a když ti, co nám vládnou tají co mohou, pak zřejmě mají důvod. Pak je také záhodno, abychom si i my dali pozor se svými vlastními informacemi.

Příklad ze života

Jako příklad, před lety, to ještě byly všude hranice, syn mé dobré známé chodil s dívkou, která pracovala pro nějaký druh policie, nebo tajné služby. Jednou jeli i s matkou na nákupy do zahraničí a ta po příjezdu domů zjistila, že postrádá pas. Hledala ho všude a stejně tak její syn, ale pas nikde nenašli. Chtěla nahlásit ztrátu, ale nějak na to pozapomněla a asi rok na to, její syn objevil pas ve batohu. Už ho tam předtím hledal, ale nenašel a najednou tam byl.

Dovedete si představit, kolik nejrůznějšího kontrabandu mohlo být na její pas propašováno? Kolik nebezpečných zbraní, drog, jedů a jiných zakázaných věcí mohla osoba, která se tímto pasem pokaždé na hranicích vykázala převézt? Lidé mohli být uneseni a děti ukradeny a ten viník byla vždy ta stejná osoba, jejíž pas byl na hranicích předložen. A přitom ta skutečná a jediná majitelka pasu byla moje známá.

Co kdyby to celé bylo odhaleno a osoba, která jí pas zcizila by nějakým způsobem zmizela? Je to možné, jak vláda, tak i mafie mají kontakty snad všude. Myslíte si že by mé známé pomohlo hájit se tím, že nevytáhla celou dobu paty z domu? A i kdyby nahlásila ztrátu a dostala nový cestovní pas, ani tehdy by nebyla jistota, že ji budou soudní a jiné výkonné orgány věřit.

Takže – stále ještě nemáte co skrývat?

Nemluvě o tom, že když někde hlasitě diktujete své rodné číslo, někdo si je může poznamenat a použít. Říkat nahlas telefonní číslo, aby to kdekdo slyšel, to také není moudré. Anebo když přijdete do banky a zeptáte se kolik máte na účtu a oni vám to přes celou místnost, plnou dalších lidí ohlašují, to už je dočista hloupost. A nemyslete, že to není běžné.

To ovšem není to jediné ohrožení. Pak jsou zde zkoruptovaní vládní, policejní, soudní a jiní úředníci, kteří jsou schopni a ochotni kdykoliv naše soukromé informace využít, nebo lépe řečeno zneužít k prospěchu svému vlastnímu, nebo k prospěchu někoho jiného, kdo je platí.

Další podstatná věc je lidský, nebo počítačový omyl. Co když právě vám někdo připíše omylem klíčovou informaci, která se vztahuje na někoho jiného? Co když počítač právě vás zhodnotí podle algoritmů jiného člověka? Takové omyly se běžně stávají a pak máte problém málem na život. Lidský omyl je známý a je nemalý. Mnohý omyl ani omyl nemusí být, ale může to být záměr, snaha převést něčí provinění na někoho jiného. Lidé jsou běžně podpláceni, aby něco takového provedli. Ale i počítač, když narazí na nějakou tu záhadnou počítačovou kličku, jako je „když-pak“ (if-then) a jeho rozkastlíčkovaný systém vybere nesprávně zadanou odpověď, pak máte opět problém málem na život.

Víte kolikrát se už stalo, že americká policie vtrhla do bytu údajného zločince a zastřelila ho, spícího na gauči, aby pak zjistili, že měli špatnou adresu? Jestli se něco takového děje i u nás, to nevím, ale ta možnost tady vždycky je. Anebo když se naprosto nevinný člověk náhodou ocitl v cestě vystřelené kulky, dobře vrženého nože, anebo auta, kterém selhaly brzdy. Byl prostě na špatném místě ve špatný čas. I to se stává.

Dokonalá špionáž

Touto dobou má americká vláda poměrně dokonalou špionážní síť, kterou používá nejen proti svým vlastním lidem, ale má dokonalou dokumentaci občanů asi 62 dalších států světa. Ne že by jiné vlády byly v tomto směru nevinné, ale zatím se o nich nepíše. V americkém statě Utah existuje podzemní sběrné centrum informací z celého světa, které je vybaveno nejmodernějšími počítači a tam jsou všecky zprávy o každém jednotlivci ukládány.

V Utahu skladují natrvalo veškerou digitální komunikaci, která je po světě rozesílaná, ať už jsou to emaily, chats, poznámky na společenských stránkách, komentáře na internetových stránkách. Schovávají veškeré celosvětové telefonáty z pevných linek, z mobilů, veškeré transakce placené kreditní nebo debitní kartou, objednávky letenek a naprosto všecko, co mohou o lidech zjistit.

Existuje program, který tyto informace dokáže zpracovat

Tento program se nazývá „Sentient World Simulation, SWS“ (Vnímavé světové projektování) a jeho cílem je neustále doplňovat již vytvořený světový model novými informacemi, takže s jeho pomocí je potom možno zhodnotit budoucí události a jejich vliv na světovou populaci. Informace, které tento program bere v úvahu jsou čerpány z miliard „jednotek“ (nodes), kde každá jednotka je jeden člověk.

Celý program je veden z Purdue University v americkém státě Indiana a jeho ředitelem je Alok Chaturvedi, který kromě toho ještě dává tyto informace k dispozici různým vládním a privátním zájmům skrze svou vlastní firmu Simulex, Inc. Jeho zákazníci jsou nejen vládní organizace, ale i farmaceutické firmy, zbrojařský průmysl, soudnictví a jiní.

Chaturvedi zkouší vytvářet spolehlivé předpovědi budoucnosti, které zakládá na skutečných informacích, ale používá i různé imaginární vlivy. K tomu účelu sbírá veškeré světové zprávy, informace z formulářů na sčítání lidí, ekonomické ukazatele, vojenské a špionážní informace, ale i klimatické vlivy. Dnes již má také DNA a genetické informace o velkém množství lidí, což bylo nashromážděno skrze PCR testy.

Neustále tento složitý soubor doplňuje informacemi o chování každého člověka, o jeho zvycích, zájmech, názorech, zálibách, reakcích a jiných osobních, pracovních a společenských sklonech. Jak již bylo napsáno, má detailní informace o nejméně 62 národech světa a jejich lidech. Tak na příklad, počítačové modely Iráku a Afghanistánu mají každý asi 5 milionů jednotek, což jsou nejen lidé, ale i věci, jako nemocnice, potrubí, nebo mešity.

Ten celkový plán je mít dostatečné množství informací o každém jedinci a mít počítačový model každého člověka na naší planetě, pomocí čehož je snaha předvídat reakce jednotlivců, anebo celých skupin, na nejrůznější venkovní podněty. Tito lidé věří, že pak je možno předvídat, jak se lidé zachovají při teroristickém útoku, při epidemickém rozšíření nějaké chřipky, nebo při přírodní katastrofě. Podnikatelé mohou tyto informace využít při zavádění nového produktu, na zjištění nejúčinnější reklamní akce, anebo také jako nejlépe sladit firemní strukturu.

Je to opravdu uskutečnitelné?

Spíš se zdá, že pomocí počítače nic takového předvídat nejde, protože na to mu chybí lidský cit a intuice. Ale je zjevné, že snaha zde bude a může být pomocná, ale stejným dílem může být velice škodlivá a pak je možno tímto způsobem napáchat mnoho škod, než se přijde na to, že to celé nefunguje tak, jak bylo očekáváno.

Počítače jsou jen tak dobré, jak dobrý je program, podle kterého jedou. S tolika různorodými informacemi, které tito lidé zpracovávají může dojít k tak chaotickému zmatku, kdy mnohé údaje mohou být špatně pochopené, mohou být použity špatným způsobem, anebo na špatném místě a výsledky pak nebudou v žádném případě použitelné.

Ovšem to nebezpečí zde je. Dnes žijeme v době, kdy vlády chtějí o svých občanech vědět naprosto všecko. Chtějí vědět kdo jsou naši přátelé, s kým se stýkáme, kde nakupujeme, kam chodíme večer, čím se bavíme, co máme k snídani a cokoliv jiného. A tak, jak tato nevhodná zvědavost je čím dál větší, úměrně s ní stoupá lidská ignorance všech těchto aktivit.

Proto se mnozí utěšují tím, že si říkají, „když nemám co skrývat, tak se nemám čeho bát.“ To je naprostý omyl. Jak již bylo předznamenáno, důvodů k obavám je hodně. Jestliže vlády skrývají před námi málem všecko, prý za účelem „ochrany veřejnosti,“ pak bychom se měli z jejich chování poučit a být vrcholně opatrní. Nadarmo se neříká, že ve znalostech je moc a taková jednostranná neprůhlednost nesvědčí o ničem dobrém.

Sentient World Simulation (SWS) program není ten jediný ve světě. Jsou určitě jiné programy, s podobným zaměřením, využívané na vyhodnocování nejrůznějších informací.

Za zmínku stojí firma SWS Slušovice, založená v r. 1991. Je to počítačová firma, která od svého vzniku spolupracovala s cizími firmami, jako je Microsoft, IBM, Sony, Nikon a s jinými. Že by pracovali na vývoji tohoto programu? Anebo že by ho upravovali pro české použití? Co by mohl být jiný důvod pro stejný název firmy, která určitě dobře věděla, co je na Západě vyvíjeno?

Je jisté, že ti, co nám vládnou, pořád něco vymýšlejí

Ten výzkum, jak se na nás dostat, jak nás zotročit a kontrolovat, je v běhu už celá dlouhá desetiletí a možná i staletí. Jsou lidé, kteří by tak rádi o nás věděli naprosto všecko, aby nás pak mohli pomocí těchto informací manipulovat, že je to až zarážející. Člověk se pak ptá proč je to tak náramně zajímá a někteří z nás vůbec nemohou něco takového pochopit a radši tomu nevěří. Zdá se, že jediná možná odpověď je, že se nás bojí. Bojí se nás, což může znamenat, že máme větší moc než oni, ale nevíme o tom. Jisté je, že nemohou nic podniknout bez našeho souhlasu. Ať už si ho vynutí podvodem, nebo nějakým trikem, potřebují náš souhlas. A když se nijak nevyjádříme, pak je to taky bráno jako souhlas.

Z toho důvodu nás manipulují pomocí tajných, skrytých taktik, jedna z nichž je hypnóza. To, jak nás všecky rázem uvrhli do hysterického strachu z obyčejné chřipky, to by se jim nikdy nepovedlo, kdyby nás hromadně nehypnotizovali. Říká se tomu „mass formation psychosis“ (hromadná přetvárná psychóza).

Dr. Robert Malone, vynálezce mRNA injekcí říká, že způsob hromadné hypnózy postupuje tak, že rozdělíte lidskou společnost na jednotlivce, beze styku s ostatními a přidáte k tomu trvalé napětí a strach, doprovázený pocity, že nic nedává smysl a že sami ničemu nerozumíme. Když pak je pozornost těchto lidí soustředěna na jeden bod, ať už je to nějaká osoba, věc, nebo událost, tak upadnou hromadně do hypnotického stavu a mohou být manipulováni po libosti.

Když se v takové situaci, kdy je většina lidí zhypnotizována vyskytne člověk, který řekne, že má něco, co odstraní bolest a vyřeší současnou problematickou situaci, půjdou za ním i kdyby lhal, bez ohledu na to, jestli jeho tvrzení jsou pravděpodobná a použitelná.

Dr. Malone říká, že bychom si měli uvědomit, že již v r. 2019 si lidé stěžovali, že svět nedává smysl a že jsme isolovaní jeden od druhého. Pak přišla panika s Covidem a vlády spolu s některými vědci a mediemi se chopily příležitosti, aby v lidech navodily hromadnou hysterii. Dnes někteří vědci v Británii přiznávají, že se zachovali neeticky a že použili totalitární způsoby na vyvolání strachu v lidech.

Britské noviny „London Telegraph“ vydaly zprávu členů „Vědecké pandemické chřipkové skupiny,“ což byl zápis jejich schůze z března 2020, kdy byly přikázány první karantény. V této zprávě bylo přímo napsáno: „Vláda by měla drastickými způsoby zdůrazňovat hladinu osobního ohrožení, které virus představuje, protože podstatné množství lidí se stále ještě necítí dostatečně osobně ohroženo.“

Byly totiž obavy, že se lidé nebojí dostatečně a proto se nenechají zavřít do domácího vězení. Jistý nejmenovaný vědec, člen tohoto výboru přiznává, že to byl všecko pokus, který se nakonec nevyplatil, protože lidé byli příliš vystrašení. Jiný vědec říká, že to je psychologie. Psychologie by měla být přejmenována na kontrolou mysli (mytí mozků). Diktátorský systém se tímto způsobem dostává do země a mnozí lidé pak používají pandemii na získání moci a provedení toho, co by jinak provést nemohli.

Vidíte, jakou možnost jsme tehdy měli to všecko odmítnout? Jenže většina lidí se dívá na televizi, takže museli poslechnout, co jim bylo televizí nadiktováno. Podlehli hromadné davové hypnóze a mnozí v ní setrvávají ještě dnes. Škoda.

V Kanadě též, vedoucí osobnosti armády použily pandemii jako jedinečnou příležitost vyzkoušet si hromadnou psychózu a různé techniky propagandy na nic netušícím obyvatelstvu.

Co bylo vyzkoušeno u nás?

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 3,77 out of 5)
Loading...
4 komentářů