26.4.2024
Kategorie: Politika

Mikiny

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Svět začal nové závody ve zbrojení, a především Západu došlo, že neustálé vzájemné se plácání po zádech na udržení převahy či aspoň rovnováhy nestačí. Rusko, Čína, Irán, Severní Korea na vavřínech neusnuly a možná jsou momentálně mnohem lépe připraveny na možný konflikt. Přesto ho nevyvolávají, byť se nás o tom média a západní politici snaží neustále přesvědčit.

Ukrajina se stala červenou čárou, za kterou si Moskva Západ odmítnula pustit. Čína to má podobně s Taiwanem, Írán i Severní Korea jsou ve střehu. V těchto zemích zbrojní průmysl jede na plné obrátky už déle. Američané brali vždy jimi rozpoutané války jako dobrý byznys, jen zapomněli, že jiné země mohou vyrábět zbraňové systémy především pro svou ochranu. Což platí například o ruském jaderném či kosmickém programu. Číně zase došlo, že obrovský ekonomický a obchodní boom nebude trvat věčně a je třeba myslet na to, že technologický progres je třeba uplatňovat nejen v autech a elektronice, ale je záhodno být konkurenceschopnými i ve sféře obrany vlastní země.

Evropa zaspala a nově Britové přechází na válečný systém výroby. To nesvědčí o touze po míru, pouze a odsunutí agrese vůči Rusku o nějakou dobu. Je jasné, že Rusko i Čína jsou potencionální cíl, na který se Západ zaměřil. Možná si vzal příliš velké sousto, ale o tom se přesvědčí až ve chvíli, kdy si vyláme první zuby. Jisté je, že my na jakékoliv válce profitovat nebudeme, spíše dojde k vymazání celého našeho národa. Ti, kteří hovoří o možnosti využití jaderných zbraní s despektem, jsou enormně hloupí a naivní. Nicméně ani konvenční válka neznamená žádnou úlevu.

Náš premiér Fiala se i s ministryní války Černochovou prezentuje v oblečení s potiskem, jehož motivem je Český lev s leteckými granáty kolem sebe. Zdá se, že lidé zatahující nás do války se úplně zbláznili, a ještě větší cvoci jsou ti, kteří jim i nadále projevují důvěru. Jsme svědky doby, kdy jsou u moci zfanatizovaní šílenci. Bohužel jich je dost v mnoha západních vládách i ve vedení Evropské unie. Pokud Rusové budou čekat, až se Západ dozbrojí, čeká planetu kolosální masakr. A dojde li jim, že čekat nemají, jsme mezi prvními na ráně my, a to aniž bychom mohli Putinovi cokoliv vyčítat. Upřímně se lze divit tomu, že je stále tak trpělivý a nějaká ta raketa ještě Strakovu vilu nesrovnala se zemí.

Ne, nepřejeme si válku a nikdy nepůjdeme, tedy většina z nás, proti Rusku. Má li však někdo potřebu si jít zastřílet, ať odejde hned. Včetně naší nemocné politické reprezentace. Stydím se za ni a nikdy s těmito lidmi nebudu názorově na stejné lodi. Nakonec si stejně myslím, že pokud mne někdo sprovodí ze světa, bude to někdo z jejich okolí, nikoliv Rus. Máme šanci na poslední změnu v EU, a to u eurovoleb. Prosím, nepodceňujte jejich význam. Zlo je třeba vyhnat nejen u nás, ale i z Bruselu.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)