6.9.2022
Kategorie: Ze světa

Přestěhuje k nám Pentagon z Ukrajiny laboratoře na výrobu biologických zbraní?

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Thomas Röper, novinář na volné noze a provozovatel webu Antispiegel se už v roce 2021, tedy v době covidové krize, intenzivně zabýval investigativní činností a zkoumáním ohledně biolaboratoří, virů a patogenů. Od konce února, tedy od začátku „speciální vojenské operace“ ruské armády na Ukrajině, bylo jemu a jeho spolupracovníkovi z oblasti IT jasné, jaká obrovská databáze se jim otevřela.


V textu na webu uvádí: „To, co bylo ještě na začátku března „ruskou propagandou“, nepřímo pod přísahou potvrdila náměstkyně ministra zahraničí USA Nulandová o několik dní později na slyšení v americkém parlamentu, ale západní média to nepovažovala za zpravodajsky hodnotné. Ani skutečnost, že WHO jen o pár dní později vyzvala Kyjev ke zničení „vysoce nebezpečných patogenů“, které podle západních médií a politiků Kyjev údajně neměl, nepovažovala západní média za dostatečně zajímavou, aby o tom informovala. Proto o tom na Západě téměř nikdo neví, zatímco ruská média o tom podrobně informovala.

Koncem března zveřejnilo ruské ministerstvo obrany další podrobnosti a dokumenty k americkému programu biologických zbraní na Ukrajině, které mimo jiné odhalily, že se na financování podílela newyorská společnost RosemontSeneca. Pravidelní čtenáři Anti-Spiegelu společnost znají, protože na Ukrajině hrála důležitou roli v jiném kontextu.

Firma mimochodem patří Hunteru Bidenovi, synovi amerického prezidenta.

Jak vyšlo krátce poté na veřejnost, američtí specialisté na Ukrajině také prováděli testy na lidech. Další podrobnosti byly zveřejněny v polovině dubna a začátkem května. V polovině května se navíc bývalý americký prezident Bush mladší, byť nedobrovolně, přiznal k existenci programu amerických biologických zbraní, který zahájil na Ukrajině.

Začátkem června se v Moskvě konala konference o programech Pentagonu v oblasti biologických zbraní na Ukrajině, která shromáždila fakta známá veřejnosti. Jen o pár dní později Pentagon přiznal, že financoval 46 biolaboratoří na Ukrajině, ale prý šlo pouze o zdravotní péči.

V polovině června ruské ministerstvo obrany zveřejnilo mnoho podrobností o amerických programech biologických zbraní a zkoumaných patogenech, po nichž následovaly další podrobnosti na začátku července.“, napsal Röper ve svém článku, který je k nalezení na jeho webu.

Minulý týden Röper zveřejnil o aktivitách Penatagonu na Ukrajině videoreportáž. Dovoluji si Vám nabídnout překlad druhé části. Celá reportáž i s detailním popisem činnosti laboratoří je v odkazu.

„Celé téma biolaboratoří na Ukrajině je rozděleno do dvou částí: Zaprvé je tu komerční zájem amerických farmafirem a zadruhé Pentagon, to jsou biologické zbraně, to se nedá nazvat jinak. Pentagon oficiálně uvádí, že na Ukrajině financoval 46 „mírových laboratoří“, anglicky „peaceful biolabs“. Pokud by bylo všechno tak „mírové“ a ve prospěch ukrajinského ministerstva zdravotnictví, pak by to financovalo americké ministerstvo zdravotnictví a ne Pentagon. Pokud by však tomu tak bylo, proč nepřipustili žádné nezávislé kontroly?

A dále – na začátku března byla zástupkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová dotazována v Senátu, zda Ukrajina disponuje biologickými zbraněmi. Byla pod přísahou. To se v Americe bere vážně, tak nemohla říci Ne. Odpověděla krásnými slovy, že Ukrajinci mají velké starosti, aby se něco nedostalo do rukou Rusům. Senátor Rubio dobře pochopil, že je lépe se dále neptat, a změnil téma. Ona to ale nepopřela. A o dva dny později zaslala WHO oficiální žádost Kyjevu, aby okamžitě zničil všechny nebezpečné patogeny, které podle oficiálních vyjádření vůbec neměl k dispozici.

Proto je důvod pochybovat o „mírových“ laboratořích.

Zajímavá firma, jejíž jméno se v podkladech ruského ministerstva obrany vyskytuje, je firma MetaBiota. Je to typický příklad, jak věci fungují. Na první pohled je to normální zdravotnická firma, která se zabývá všemožným výzkumem. Údajně soukromá firma.

Zakladatelem je virolog Nathan Wolfe. Po roce 2000 dostal od různých amerických organizací, např. od organizace DARPA, příspěvky ve výši 20 milionů dolarů. DARPA je oddělení Pentagonu, které financuje vývoj budoucích zbraní, což se může týkat oblasti IT, konvenčních nebo také biologických zbraní. Vynálezy, které dnes bereme jako sci-fi, jsou financovány, aby se staly skutečnými zbraněmi. Tato DARPA financovala pana Wolfa.

A v roce 2008 založil pan Wolf firmu MetaBiota. Peníze do tohoto podniku vložil investiční fond In-Q-Tel. A to je investiční fond CIA. V podstatě je to stejné jako v případě DARPA. CIA jej používá, aby kupovali zajímavé Start-upy, které pracují na zajímavých technologiích. Abychom jmenovali jeden příklad – Google View, kde se po rozkliknutí dá najít, jak vypadají nejrůznější místa.

Původně se tento program nazýval Key Hole a byl vyvinut v 90. letech. CIA se zdál zajímavý, tak ho koupila a o rok později předala platformě Google. Dnes ho známe jako Google Street View. In-Q-Tel, investiční fond CIA, dal peníze na založení firmy MetaBiota. A ta, jak je vidět na jejích stránkách, plní především úkoly od DARPA a CIA.

A tato společnost pracuje na Ukrajině. Pracuje především s viry a dalšími patogeny, to je její specializace. Ruské ministerstvo obrany také zmiňuje Huntera Bidena, který do firmy investoval. Zní to šíleně, ale je to tak. Na konci posledních prezidentských voleb v USA byl skandál s laptopem syna nynějšího prezidenta, který jej dal do opravy a pak na něj zapomněl. Data zkopírovaná z tohoto laptopu jsou snadno dostupná na internetu. Mimo jiné bylo zveřejněno 128 000 mailů Huntera Bidena.“, konstatuje Thomas Röper. Jeho spolupracovník, který je je odborník na Big Data, si stáhl všech 128 000 mailů a hledal v nich slovo MetaBiota. Všechny tyto maily má Röper k dispozici.

„Například máme mail, kde Hunter Biden a jeho spolupracovníci mluví o investici 250 000 dolarů s tím, že později budou investovat dále. Tento mail je z roku 2016. A kupodivu je tam i mail, v němž Bidenovi spolupracovníci z jeho firmy RosemontSeneca žádá, aby mohl mluvit s Nathanem Wolfem o ebole. Pravděpodobně tedy zaměstnanci z Bidenovy firmy vedli s Nathanem Wolfem z firmy MetaBiota debaty o ebole. To je jedna z nemocí, které podle ruského ministerstva obrany byly v laboratořích zkoumány.

Oficiálně mluví Pentagon o tom, že chce zlepšit zdravotní péči na Ukrajině, že chce Ukrajině pomoci a že jsou to zcela „mírové“ laboratoře. Nabízí se otázka, kolik případů eboly bylo na Ukrajině hlášeno. Ani jediný. To znamená, že s „mírovou“ pomocí Ukrajině nemají tyto laboratoře co do činění, protože zkoumají nemoci, které se tam vůbec nevyskytují.“, upozorňuje německý novinář.
Röper netvrdí, že zná odpovědi na všechny otázky, jen že to jsou veřejné informace a může si je najít každý, kdo má zájem. „Nevíme, co všechno se v laboratořích zkoumalo a s jakými výsledky. Vidíme jen, že se to dělo. To nelze popřít právě kvůli veřejné přístupnosti na internetu, bez jakýchkoli „hackerských“ metod.“, řekl Röper ve své videoreportáži.

Německý novinář se na svém webu problematice amerických laboratoří na biologické zbraně věnuje dlouhodobě. Nás by měl zajímat především jeden odstavec z článku „Rusko zveřejnilo další detaily k americkému programu biolaboratoří na Ukrajině (v odkazu)“, který zní:

„Pentagon navíc hodlá nedokončené programy na Ukrajině co nejdříve převést do dalších postsovětských zemí a také do zemí východní Evropy, jako je Bulharsko, Česká republika a pobaltské státy.“

Obávám se, pokud se toto podezření potvrdí, že pětikoaliční vláda by s umístěním amerických biolaboratoří v ČR klidně souhlasila. A mám obavy, že by se ani nenamáhali požádat obě komory parlamentu o souhlas s pobytem těchto ve své podstatě US armádních zařízení na území našeho státu, jak to požaduje Ústava. Nejvyšší zákon ČR by se klidně mohli pokusit obejít s tím, že jde o zařízení soukromých firem.

 

Ivan David

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)