7.12.2023
Kategorie: Ze světa

Česká média nečekaně přináší “zvláštní” zprávy o Ukrajině. Již nevítězíme …

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Česká média nečekaně přináší “zvláštní” zprávy o Ukrajině. Již nevítězíme. Jsou problémy a přiznávají se i rozpory mezi Zelíkem a Zálužným o kterých zde píší již půl roku.
Všimněte si, že v současné době se úspěchy Ukrajiny zúžily na sabotážní útoky, oslavované našimi médii, jak jsou geroji úžasní. Méně nadšení již sdílí americká politická a vojenská administrativa. Na rozdíl od našich nadšených novinářů a neméně nadšených internetových diskuterských bojovníků za Ukrajinu si uvědomují, že tyto sabotážní útoky už mají jen ten propagační význam.

Vzpomínáte si, jak se psalo, že manželka Budanova byla otrávená? Novináři a diskutéři měli jasno. Byl za tím Rus, nejlépe Putin osobně. A najednou ticho po pěšině. Jedna z nejstřeženějších rodin na Ukrajině, kde i pes má vlastního ochutnávače by byla objektem ruských travičů inspirovaných rodinou Borgio?

Navíc se ukázalo, že manželka Budanova se účastnila tajných setkání ukrajinské rozvědky v přítomnosti svého manžela. Vzhledem k jejich životnímu stylu se nejednalo o otravu, ale zkažené ústřice z Paříže, které zůstaly déle na zablokované polské hranici.

Zaznamenal jsem, že naše média psala o tom, že Rusové zastřelili dva vzdávající se ukrajinské vojáky. Diskuze jsem pro jistotu nečetl, je jasné co tam asi bylo. Nicméně je hezké, že ukrajinci mají filmově i fotograficky zdokumentováno, kdy se jejich vojáci vzdávají. A nikomu to nepřijde divné. “Hele veliteli, Ihor a Volodomyr se vzdávají, co s tím” “Tak je natoč a vyfoť, co kdyby je náhodou Moskalové zastřelili”

Moje poznámka. Je to asi půl roku, co se v ruském tisku řešilo, že ukrajinští vojáci se vzdávali a Rusové vyšli z krytů. Ve chvíli kdy vyšli ukrajinci spustili kulometnou palbu. V našem tisku se o tom nepsalo, protože geroji přeci jednají čestně. Za to se o tom psalo v opozičním tisku, psal o tom západní tisk a zmínilo se o tom i zlobivé dítě Ukrajiny Arestovyč.

Nedělám si iluze o tom co se děje v bojové linii. Mohlo to být tak, že Rusové zastřelili vzdávající se Ukrajince. Na druhou stranu, proč by to dělali, jestliže to bylo vše tak čisté, když tohle je pro ně skvělá propaganda.

Zelja přerušil telekonferenci s americkými senátory. Prý nečekaně. Ono tak nečekané nebylo. Zelja dostal echo, že ho nebude poslouchat ani prakotě kočky Ronalda Reagana. Tedy republikáni. Nám se to může zdát divné, ale mimo demokratických politiků není Ukrajina prioritou USA. Spíše je zde otázka proč pro demokraty je Ukrajina větší prioritou než bezpečnost hranic a vnitrostátní politika USA, zvláště, když na rozdíl od našich putovních komiků Pekarové a Vystrčila, američtí politici vědí, že Rusko nemá rozhodně zájem jít dál než na Ukrajinu a jak se ukazuje i demokratičtí politici si uvědomují, že ne vše ve hře s Ruskem bylo ze strany USA a Západu košér a jak začínají i demokratičtí politici přiznávat že v roce 2014 došlo na Ukrajině ke státnímu převratu za pomoci USA a kdo byl u moci? Ano, demokraté a kdo byl v Kyjevě v těch kritických dnech? Ano Victoria Jane Nuland.

Dnes byl u Moskvy nalezen mrtvý Ilja Kiva. Ukrajinský poslanec, bývalý člen Pravého sektoru, bojovník proti separatistům na Donbase, který po roce 2019 začal bojovat za mír na Ukrajině, uznání Donbasu a Luhanska jako autonomii v rámci Ukrajiny, aby se nakonec postavil proti ukrajinské politice, odešel do Španělska a ze Španělska do Ruska, kde požádal o azyl. Co se stalo? To se v našich médiích nedovíte, jak se z ukrajinského nacionalisty stal “proruský” šváb. Našim médiím totiž stačí, že je v Rusku, ale o národností situaci na Ukrajině se u nás nedočtete. A ta je tam více než napjatá, že i velitelé praporu Azov se ozvali proti násilné ukrajinizaci.

Skončíme vesele. Tak nezemřelo 300 tisíc Ukrajinců. Nějaký vojenský stratég vysvětlit, že v těch 300 tisících jsou započítáni i ranění, ale ve skutečnosti je mrtvých jen 40% z toho počtu. Což je pořád méně, než ukrajinskou stranou udávaní ruské ztráty, které jsou prý 335 tisíc mrtvých ruských vojáků. A Umarov, ministr obrany prohlásil, že Ukrajinci prolomili první i druhou obranou linii Ruska a teď se pohybují mezi třetí a čtvrtou obranou linii. Později díky vtíravým dotazům, jak mohli Ukrajinci prolomit ruské obranné linie, když všude ustupují to dopřesnil, že se jedná o jednotlivé body. Když se daří, tak se daří, že?

Jo a ta zakázaná ukrajinská opozice kritizuje tu legální demokratickou ukrajinskou vládu, jak je možné, že USA dodají Maroku 125 tanků Ambrams, zatímco Ukrajině dodaly je 31. Dokonce prý Maroko kupuje od USA 500 obrněných transportérů M2 Bradley. Možná to je tím, že Maroko platí hotově, kdežto Ukrajina zaplatíme, až vyhrajeme.

Což je docela komické ve světle toho, že Ukrajina vydá desítky miliónů dolarů na začlenění transgender osob do ukrajinské armády.

Joo vlastně, oni chtějí do Evropské unie.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)