15.3.2023
Kategorie: Politika

Mainstream nám připomíná návrat vrchní cenzorky Jourové z Bruselu

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Věra Jourová, již 9 let nejvýše postavená členka hnutí ANO, byla předchozími vládami (ANO, ČSSD, KDU a ANO a ČSSD) celkem dvakrát vyslána do Bruselu coby eurokomisařka. Po uplynutí jejího současného mandátu se hodlá navrátit zpět do české politiky a zřejmě se přidat ke své domovské straně.

Podle informací Seznamu, který na její ambici navrátit se do české politiky upozornil, zatím uvažuje nad tím, jak by asi měl její návrat vypadat.

V EU končí Jourová v roce 2024, kdy mají proběhnout volby do EP, čímž dojde jak k obměně europarlamentu, tak eurokomise. Volby proběhnou v květnu, takže po parlamentních volbách v roce 2025 již může začít vrchní bruselská cenzorka opět „oblažovat“ českou politiku.

Problém je, že většina našinců vůbec nesleduje co se děje v Bruselu – a pokud ano, tak jen okrajově – takže jen málokdo tuší, jak nejen samotná Jourová, ale také europoslanci za hnutí ANO dlouhodobě škodí.

Pokud tedy jakýkoli odpůrce EU volí hnutí ANO, pak tím jen potvrzuje svoji absolutní politickou negramotnost, neboť na základě jejich hlasování i konání samotné Jourové je jasné, že ANO patří ke kovaným eurohujerům.

Nicméně europoslancům ANO se ještě budeme věnovat v některých jiných článcích, které budu pravidelně zveřejňovat v souvislosti v eurovolbami, kam drtivá většina našinců volí politiky, kteří často hlasují proti zájmům ČR.

Nyní si trošku připomeneme, kdo je Jourová, která je asi nejznámějším českým politikem, protože se její osoba nedávno velmi silně propírala v médiích po celém světě – a to v souvislosti s jejím vystoupením v Davosu, kde se sešli loutkoví politici z celého světa.

Nebudeme se zdržovat dávnější minulostí, kdy se pokusila ve vazbě spáchat sebevraždu, ale připomeneme si její působení v europarlamentu, kde pobývá za pohádkový plat již 9 let, tedy od roku 2014, kdy ji tam Babiš poprvé vyslal.

V době, kdy tato osoba do europarlamentu nastoupila, jí byla přidělena gesce ochrany spotřebitele. Jejím hlavním úkolem tehdy bylo zajistit, aby nebyly v rámci EU pod stejným obalem prodávány zcela jiné produkty – tedy měla bojovat proti dvojí kvalitě potravin.

Jourová však nic v tomto ohledu nevyřešila, naopak, za jejího působení došlo ke kosmetické změně, která měla pokračující dvojí kvalitu podpořit.

Konkrétně se tehdy rozhodlo, že v zájmu podnikání může praxe dvojí kvality setrvávat, ale obal musí být poněkud odlišný. Stačilo tak jen graficky změnit podobu obalu výrobku, mírně pozměnit název nebo udělat cokoli, co poněkud odliší obaly výrobků – a kvalita mohla zůstat dvojaká; pro „plebs“ z postkomunistických zemí poněkud horší, pro „staré“ občany EU pak vyšší kvality.

Právě někdy v tomto období (2014 – 2019) se však začala Jourová namísto ochranou spotřebitele zabývat cenzurou. Bylo proto jasné, že toto portfolio jí bude přičleněno po dalších eurovolbách v roce 2019.

Další post eurokomisařky měla prakticky jistý právě proto, že byla členkou vládního ANO (o eurokomisaři rozhoduje vláda) a Babiš tehdy tvrdil, že je s ní spokojený a nemá důvod ji měnit.

Ve svém druhém období jako eurokomisařka  a zároveň místopředsedkyně evropské komise již Jourová působí jako eurokomisařka pro „transparentnost a evropské hodnoty“, což v praxi znamená, že dohlíží na cenzuru a na to, aby státy nijak neporušovaly politiku, kterou nastoluje Brusel. A to jak v politické, tak v ideologické rovině.

Byla to právě ona, kdo si jako první předvolal na kobereček tehdejší provozovatele sociálních médií, aby je tlačila  k cenzuře jejich platforem. Záhy poté, co nastoupila na svůj cenzurní post v jejím druhém období v EK, se tedy sešla například s provozovatelem Facebooku – Zuckerbergem, se kterým se dohodla na cenzuře jakýchkoli názorů, které se neztotožňují s politikou EU.

Platformám pak pohrozila drakonickými pokutami v případě, že nebudou cenzuru uplatňovat. Již tedy víte, kdo stojí za cenzurou nejen u nás, ale po celé EU.

Její cenzura se samozřejmě nyní dotýká i Muska, který zakoupil dosud cenzurovaný Twitter. Záhy mimo jiné propustil cenzorskou úderku Twitteru, která sídlila v Bruselu a byla napojena právě na Jourovou a poté se dočkal výhružek drakonickými pokutami, pokud k cenzuře okamžitě nevrátí.

Ovšem asi nejvíc se Jourová zviditelnila letos v lednu na davoském srazu WEF, kam byla pozvána právě proto, aby hovořila na téma „boj proti dezinformacím,“ jak se dnes cenzura nazývá.

Tam v diskuzním panelu narazila mimo jiné i na to, že také v USA již připravují cenzuru v podobném stylu, v jakém ji ona sama zavedla v EU, což diskutující – zástupci amerického mainstreamu a Bidenových demokratů – horlivě odkývali.

Reakce zejména alternativy nejen v USA byla okamžitá a jméno Věry Jourové bylo následně skloňováno ve všech těchto médiích. Asi by ty, kdo ji nevybíravě komentovali, udivilo, že její vlastní partaj se těší oblibě těch, kdo jsou sami mnohdy cenzurováni.

Mimochodem, pod články, které na její proslovy o cenzuře v EU a USA upozorňovaly, byly tisíce diskuzních příspěvků zejména Američanů, pro které je cenzura zcela nepřípustná. Tyto články tehdy patřily k nejdiskutovanějším na největších amerických alternativních webech.

Za rok se figurky v Bruselu vymění, místo Jourové bude na post eurokomisaře vyslán nějaký nominant současné pětikolky (nepochybuji, že bude neméně „kvalitní“) a Jourová se vrátí do svého domovského ANO, jehož je spoluzakladatelkou.

Uvažuje o tom, že bude kandidovat do parlamentních voleb a také by bylo dobré zmínit, že již v minulosti o ní Babiš hovořil jako o ideální kandidátce na prezidentku.

Za 5 let se tak může objevit jako kandidátka hnutí ANO – a to s obrovskou šancí na výhru. Je totiž přijatelná i pro většinu voličů Pavla a coby Babišem podporovanou by ji volili i voliči ANO.

Bizarní pak je, že by ji nakonec byla zřejmě ochotna podpořit i některá z těch médií, která chce ona sama cenzurovat.

Jourová je ukázkou dvojakosti politiky řízené opozice, která má za cíl posbírat protestní hlasy, ale v podstatě vede takovou politiku, jakou si přejí globální elity.

ANO se prezentuje jako „široce rozkročená strana“. Taková strana nemá názor, ideologii ani pevné zásady. Může se flexibilně přizpůsobit jakémukoli koaličnímu partnerovi, měnit názory jak na běžícím pásu a mezitím se plně podřizovat jakékoli agendě.

Třeba té zelené, na kterou Babiš navenek před svými neinformovanými voliči nadává, zatímco všichni jeho europoslanci před 4 lety hlasovali pro zelený úděl.

Mainstream nyní tvrdí, že Babiš se snaží získat antisystémové voliče, takže navenek přitvrzuje (reálná politika je ovšem jiná). Ovšem antisystémový volič, který by volil stranu, která se v Bruselu prezentuje jako takřka kopie TOP09, by musel být – s odpuštěním – úplný idiot.

Ovšem antisystémových voličů je velmi málo, protože „spáči“ jdou většinou s davem – tedy se systémem. O voliče tak systémové strany nebudou mít ani nadále nouzi – ať už ty z pětikolky nebo řízené opozice.

A je celkem jedno, jestli se za rok Jourová již oficiálně přidá ke straně, kterou zakládala,  jejíž je stále věrnou členkou, a která jí dopomohla k vysokému postu v Bruselu.

K postu, který jí zajistí doživotní tučnou rentu a Evropanům utužující se cenzuru…

 

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)