24.6.2026
Kategorie: Politika890 přečtení

Nejvážnější exces Ústavního soudu v historii naší země

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Předběžné opatření vydané Ústavním soudem ukládající vládě povinnost přibrat na summit NATO Petra Pavla, považuji za nejvážnější exces Ústavního soudu v historii naší země.

Argument, že prezident tam byl se dvěma výjimkami vždy, je zcela nevalidní.

Účast prezidenta totiž byla vždy posvěcena vládou, a to zcela v souladu s článkem 63 odsť 3 Ústavy.

Žádný prezident v historii nebyl součástí delegace bez výslovného souhlasu vlády.

Tudíž jediný pilíř argumentace ÚS je naprosto vyfabulovaný a postrádá reálný základ.

Je to obrovská prohra nás všech, neboť dojde k dalšímu podlomení důvěry našich občanů ve vládu práva v České republice.

Chtěl bych poděkovat dvěma soudcům, kteří našli odvahu se proti tomuto rozhodnutí postavit a publikovat disentní stanovisko v této vysoce zpolitizované věci.

Jedná se o Ditu Řepkovou a Jana Wintra. Klobouk dolů před těmito dvěma statečnými.

Ti ostatní by si zasloužili červenou kartu za brutální faul na náš ústavní pořádek.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
890 přečtení
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)