
Baxa vám vyhlásí válku
VIDLÁK
Tak nám Petr Pavel podal kompetenční žalobu ve které žádá Ústavní soud, aby se ho zastal, nařídil vládě, že prezidenta musí vzít sebou do Ankary a aby určil, kdo rozhoduje o složení delegací pro zahraniční cesty. Zkrátka a dobře, prezident žádá jím jmenované ústavní soudce, aby mu na kompetencích přidali a vládě aby ubrali.
Andrej Babiš to komentoval velmi lakonicky, že sice respektuje prezidentovo rozhodnutí o podání žaloby, ale že to není dobré řešení. On sám se na Ústavní soud kvůli Filipu Turkovi se žalobou neobrátil… Říkal to zcela klidně a věcně a tvářil se u toho, jako když převzal kontrolu nad Kosteleckými uzeninami. Tenkrát se také tvářil naprosto klidně a držel poker face, zatímco se předchozím majitelům postupně rozpadalo pod rukama jejich úvěrové financování a oni zjišťovali, že ještě budou rádi, když si to Andrej koupí.
Upřímně, myslel jsem si, že prezident tu kompetenční žalobu spíš nepodá, protože Babiš nechodí do rizikových akcí a pokud rozhodl, že PePa fakt nepoletí, má to dozajista ošéfované z mnoha stran, úhlů i pohledů, protože tohle politicky prohrát, to by byla fakt velká rána pro Babišovu image, která by se na preferencích zaručeně projevila. Za takových okolností by bylo lepší prezidenta sebou vzít, sehrát jakousi remízu a nechat celé to neštěstí na hrbu Motoristům, protože to byla jejich agenda – posílat prezidenta do brusele.
Jestliže to Babiš neudělal a postavil se za Motoristy, něco tím sleduje a cítí, že v tomto případě to riziko za to stojí. Prosím, všimněte si, že ohledně Filipa Turka Babiš žádnou empatii pro Motoristy neprojevil. Nechal to celé trochu vyhnít, odsunul střet na později a rozmělnil ho na dílčí střety, minimalizoval škody, ale nešel ani do kompetenční žaloby ani do ničeho jiného. Hranatá legenda prostě bude mít smůlu a bude dělat zadarmo zmocněnce. Tečka.
Tentokrát je to jinak. Babiš do střetu s prezidentem jde. Nepochybuji o tom, že jeho marketéři už změřili a zprůzkumovali každé slovo i každou větu, kterou Andrej vyřkl či ještě vyřkne a muselo jim vyjít, že tento střet Veľkého Bociana minimálně neoslabí, ale vzhledem k závažnosti případu ho zřejmě i posílí. A nebo možná neposílí, ale uškodí Petru Pavlovi, který najednou není nová reinkarnace Chucka Norrise, ale vzteklé děcko, které musí jít žalovat tatínkovi Baxovi a žádat ho, aby zasáhl.
Babiš už měl víc takových triumfů, kdy to s ním vypadalo tak beznadějně, že i Tomio Okamura nevydržel s nervama a tři dny před vydáním rozsudku veřejně žádal Andreje, aby odstoupil ve prospěch Bašty z prezidentské volby. Pak přišlo pondělí předvolebního týdne, soudce Šott rozhodl o nevině a Babiš vstoupil do světel reflektorů celý v bílém. Tehdy měl nervy jak špagáty a musel hodně věřit advokátovi Bartončíkovi, že ho z toho vyseká.
A tak teď čekám, co z toho bude. Že by Andrej prostě jenom udělal Petru Pavlovi něco na truc a nebo Macinkovi z náklonnosti, tomu odmítám věřit. Babiš hraje jinou, vyšší, ligu. Má důvody, proč Petra Pavla do Ankary nebrat, má pro to i mlčenlivé souhlasy důležitých lidí. A nebo holt nechá ústavní soud dělat aktvistickou politiku, PePu na Baxův zákrok do Ankary vezme a tam si ho Trump podá. Babiš pak jen pokrčí rameny a řekne, že přesně této prezidentské ostudě chtěl zabránit, ale ústavní soudstvo a prezidentovo IQ to nepochopilo.
Je také klidně možné, že Babiš už má jméno, které nasadí do prezidentské volby proti jenerálovi a z průzkumů mu vychází, že má šanci. Jen je zapotřebí prezidenta natlačit do role vůdce opozice a ukázat jeho pravý charakter. Pokud za rok a půl Petr Pavel skončí, Babišovi vůbec nebude vadit, že nový (jeho) prezident bude mít víc pravomocí. Tuhle blbost už udělala Fialova vláda. Tak jim vadily Babišovy obstrukce, že změnili jednací řád a teď pořádně nemohou obstruovat sami. Mohou se teď zaklínat spacáky a bojem za demokracii, ale reálně ničeho nedosáhnou. Sami si to schválili.
Jestli chce Baxa posilovat prezidentský systém, prosím, směle do toho. Aby pak ale nezjistili, že to zařídili pro špatného prezidenta a Miki Minář bude muset už potřetí změnit názor na prezidentské pravomoci. Zemanovi je přiznat nechtěl, Petru Pavlovi ano a novému už zase ne. Tohle by mohla být ještě velká legrace.
Všeobecně platí, že v tomto volebním období se začne politika lámat právě na prezidentské volbě. V komunálních volbách si lidé spíš vybírají starosty a na velkou politiku moc nemyslí. Senátní volby budou letos jako obvykle zase na okraji zájmu a uspějí v nich známé tváře, nikoliv ideje. Pak bude úplně mrtvý rok 2027, kdy nebudou vůbec žádné volby. Až volby nového tatíčka Masaryka budou určitým středobodem, kdy všichni budou muset odkrýt karty a ukázat, na které straně stojí. Je velmi rozumné se na to připravovat už teď.
Babiš si střetem s prezidentem o pravomoci na něco chystá půdu. Nechci říkat, že jeho tahy jdou až k prezidentské volbě nebo ještě dál, ale prostě nevěřím, že by se do tohoto boje Babiš pouštěl jen tak, bez zajištěného týla, bez klamných manévrů a bez odvádění pozornosti jinam. Rozhodnutí se oddalovalo, aby se v zákulisí dala nachystat politická past, protože Ústavní soud zřejmě prezidenta ve štychu nenechá, když je skoro všechny jmenoval… a rozhodne promtně. Uplynulé dva měsíce Andrej nepochybně využil k přípavě pozic.
Tož teď uvidíme, co Andrej nachystal.
VIDLÁKOVY KYDY
- Nejvážnější exces Ústavního soudu v historii naší země - 24.6.2026
- Miloš Zeman: Ústavní soud je podjatý! - 24.6.2026
- Ústavní soud nařídil vládě: Pavel na summit NATO pojede - 24.6.2026


(9 votes, average: 4,89 out of 5)
Tak pan Baxa dle očekávání okamžitě a na ústavní soud doslova kosmickou rychlostí vydal předběžné opatření a nařizuje vládě, aby Pávka vzali s sebou. Docela mě zajímá, co bude pan Baxa dělat, až se na něj Babiš vykašle. Nechá ho pan Baxa zatknout? Myslím, že se ještě pobavíme:-)
Běžná doba čekání u ÚS je cca 1/2 roku. Ať mi nikdo netvrdí, že to nemá ten údajný hrdina domluvené s Baxou a svými 13 delegovanými ústavními soudci z 15, které tam jmenoval tento prostý muž z lidu. Křivý nos křivého ducha značí a tato parodie na hrdinu, generála a prezidenta je vrcholem trapnosti a bohužel i hlouposti. O jeho zcela, omlouvám se, tupé ženě nemá smysl psát. Koneckonců vrána k vráně sedá, rovný rovnou si hledá. Co spojuje tyto dva. Neskutečná touha po majetku, bezskrupulóznost, ješitnost, amorálnost, touha po laciné okázalosti, přelétavost, prázdnota a neskutečná hloupost.
Co spojuje tyto dva. Neskutečná touha po majetku, bezskrupulóznost, ješitnost, amorálnost, touha po laciné okázalosti, přelétavost, prázdnota a neskutečná hloupost.
xxxxxxxxxxxxx
Ještě bych doplnil, s celým ústavním soudem škodí lidem této země, slouží cizí moci, jako ostatně vždycky sloužil.
A tak si tu žijeme.
https://m.youtube.com/watch?v=f11-n9V3ofc
ČR je mafiánský kocourkov.