
Zrada Ústavního soudu
KAREL STRAKOŠ
Ústavní soud České republiky právě provedl to, co mi ještě včera přišlo nemožné.
Bleskovým předběžným opatřením v kauze summitu NATO otevřeně postavil prezidenta nad vládu.
Rozhodl rychle, jednostranně a bez řádného slyšení druhé strany. Tím fakticky dal najevo, že v případě sporu mezi Hradem a Strakovou akademií má poslední slovo Ústavní soud.
Ústavní soud by měl být poslední obranou proti porušování Ústavy, ne aktivním nástrojem k přerozdělování moci ve prospěch jednoho ústavního orgánu.
Tím, jak se teď chová, si sám podřezal pod sebou větev a prohloubil nedůvěru veřejnosti.
A prezident Pavel, teď má v ruce silnou zbraň. Kdykoli se s vládou neshodne, stačí podat žalobu a počkat do druhého dne, až soud zasáhne předběžným opatřením. Precedent je nastaven a mechanismus nové moci odemčen.
Od této chvíle může Hrad systematicky oslabovat pozici volené vlády za pomoci nevolené instituce.
Za tím nestojí jen Pavlovy osobní ambice. Stojí za tím jasná kombinace zájmů. Prezident s velkým egem, lidé z jeho okolí napojení na obranný průmysl a soudci ochotní hrát aktivní politickou roli. Výsledek je jednoduchý. Moc se tiše přesouvá od parlamentní demokracie k prezidentsko-soudnímu hybridu.
Ústavní soud si tímto rozhodnutím způsobil nevratnou škodu. Už nikdy nebude vnímán jako nestranný strážce Ústavy, ale jako činný politický aktér.
Od teď, už mu nikdo, kdo není součástí tohoto tábora, nebude věřit. Každé další rozhodnutí bude podezřelé. Každý další zásah bude vnímán jako pokračování předchozího selhání.
Tohle už není spor o jeden summit v Ankaře. Je to boj o reálné centrum moci v České republice. A zatím to vypadá, že prezidentova strana hraje mnohem tvrději a bez skrupulí.
Vláda teď stojí před jednoduchou volbou. Buď se konečně začne aktivně bránit, nebo bude postupně vykastrována institucí, která by měla stát nad politikou, ale místo toho se stala její součástí.
FB
- Petr Pavel vyhrál bitvu o Ankaru, ale prohrál válku o Hrad - 25.6.2026
- Nezamňoukám a nezamňoukám - 25.6.2026
- Bílý dům pod palbou kritiky: Mírové memorandum působí proíránsky - 25.6.2026


Zbrojní průmysl, ne obranný …
Jak v Ankaře chce současný obyvatel Hradu reprezentovat naši vlast?
Nemáme v naší zemi důležitější problém, než ten, kdy vysloužilý jenerál mermomocí chce na akci, kde slíbí CO?
Odpovědná je vláda.
Generálprezident něco slíbí, podepíše a role vlády bude devalvována na pouhého vykonavatele panské vůle. A současná opozice bude akorát pobíhat okolo, ječet a kontrolovat, zda vše probíhá dostatečně rychle a dostatečně podle vůle nejvyššího. Samozřejmě tím dodá váhu ječení a kontrole mainstreamu.
Chtělo by se říct, že se nám vrací feudalismus s plnou parádou. Ovšem i v té tobě měly nejsilnější šlechtické rody dostatečně účinné nástroje na to, jak omezit vladařovo bezbřehé bláznění. Tady jakoby vůle po nějakém náznaku rozporování nebo vynucování ústupků naprosto chyběla. Takže jdeme v historii ještě dál, až do dob absolutních vládců, jejichž vůle musela být bez odkladu plně uspokojena.
Až se prý situace obrátí a z opozice bude opět koalice vítězná, potom bude vše v dokonalém pořádku podle představ EU, Německa a dalších. Ústavní soud volby pojistí a kdyby nedej bože dopadly v neprospěch 5K, vydá předběžné rozhodnutí o jejich zneplatnění a předá moc těm „správným“. Krásně naplánováno, ale jak známo, nikdy nic nevyjde přesně podle plánu.
Tuším, že předběžná opatření se přijímají v případech, kdy by promeškáním mohly vzniknout nenapravitelné škody, či či nastat nevratné situace se stejným účinkem.
A vůbec, co soudružka presidentská manželka ? Ta do Ankary taky nepatří ?!?!
Komunisti, marxisti, fašisti. Co čekat? Spravedlnost? Demokracii? Nesmysl. Tak snad je již každému jasné, jaký režim zde vede válku proti vládě ČR a jejím občanům.
Zrada Ústavního soudu
to slovo na začítku je standard ne zrada …. tisková chyba nebo tupost autora neznalost autora nezájem autora pisálka o realitu destiletí justiční genocidy národa?
Zkorumpovaní soudci US dosazeni Hradem Ale rozvědčíkovi se to vymstí Nelze tolerovat prezidentský systém
Alespoň se ukáže, jestli má Turek s Macinkou opravdu nadstandartní vztahy s Bílým domem.
Pokud ano, mělo by jim oranžové děcko z Bílého domu prokázat gesto, a v Ankaře si převlékací gumu z hradu vychutnat.
I když je Babiš zbabělec (ad podvod kovid, Vrbětice, Turek, sudeťáci atd.), tak by mu měli ministři v pondělí na zasedání vlády vysvětlit, že podrobit se ústavnímu puči a pokračovat v něm není v zájmu občanů ČR.
Ministerstvo zahraničí tedy Pávka dneska akredituje na červencové zasedání NATO jako člena delegace, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. A v pondělí může vláda vydat usnesení o odnětí akreditace prezidentčíka. Další akreditace už nebude možná, protože posledním dnem k akreditaci je zítřejší pátek.
Je třeba si uvědomit, že neexistuje žádná síla, která by rozhodnutí ÚS v této konkrétní věci vykonala. Dané rozhodnutí je vykonatelné pouze tím, že se mu vláda podrobí, jinak vůbec. Ústavnímu soudu potom nezbyde než předběžné opatření zrušit.
Pokud by Pávkovi umožnila odletět do Ankary, tak vláda sama bude vinna za pokračování ústavního puče proti občanům a voličům.
I když je Babiš zbabělec (ad podvod kovid, Vrbětice, Turek, muniční iniciativa, FARA, TV poplatky, sudeťáci atd.), tak by mu měli ministři v pondělí na zasedání vlády vysvětlit, že podrobit se ústavnímu puči a pokračovat v něm není v zájmu občanů ČR.
Ministerstvo zahraničí tedy Pávka dneska akredituje na červencové zasedání NATO jako člena delegace, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. A v pondělí může vláda vydat usnesení o odnětí akreditace prezidentčíka. Další akreditace už nebude možná, protože posledním dnem k akreditaci je zítřejší pátek.
Je třeba si uvědomit, že neexistuje žádná síla, která by rozhodnutí ÚS v této konkrétní věci vykonala. Dané rozhodnutí je vykonatelné pouze tím, že se mu vláda podrobí, jinak vůbec. Ústavnímu soudu potom nezbyde než předběžné opatření zrušit.
Pokud by Pávkovi umožnila odletět do Ankary, tak vláda sama bude vinna za pokračování ústavního puče proti občanům a voličům.
Bránit se zločincům je povinností každého občana ČR.
Jaká zrada?
Chazarské loutky jen odvádějí práci za kterou jsou svými loutkovodiči placeni.
Není to první zásah ÚS do parlamentních pořádků. Vzpomeňme aktivity Rychetského. Naprosto chápu proč po bezprecedentním vyloučení Turka z ministerské funkce koalice nepodala kompetenční žalobu. Prostě ÚS by posvětila „právo“ hradu.
Trump definitivně pustí NATo z pracek a složky na Pávka jsou na stole + všech těch komoušů na soudě, plus veškeré té další lásky a pravdy. Tak Guma s kamarilou bojuje o život, myslí, že ještě něco uhrajou, nějaké kšefty, nějaké další šarády. Ještě nějaký čas.
Včerejší předběžné opatření Ústavního soudu ve věci kompetenční žaloby je nezákonné ještě z jednoho důvodu, který zatím nezazněl a myslím, že jej ani poslanec JUDr. Rajchl ve včerejší diskusi na TV Prima neuváděl.
Předběžným opatřením zásadně nesmí být vyhověno samotnému žalobnímu nároku, jak se stalo včera. To by potom logicky bylo další řízení nadbytečné. Mají být prozatímně upraveny poměry účastníků řízení tak, aby žádnému nevznikla závažná újma.
Že nepojede Pávek na červencové zasedání NATO není pro úřad prezidenta a český stát žádnou újmou, protože ČR bude zastupována předsedou vlády. Musíme si uvědomit, že i když je prezident fyzickou osobou, tak z hlediska ústavy je to státní úřad, který nemá vlastnosti lidské osobnosti (ješitnost, trucovitost, umanutost atd). M. j. z tohoto důvodu je proto v ústavě článek, že prezident republiky není za své jednání odpovědný, ale odpovídá za ně vláda.
Pokud by mělo být nějaké předběžné opatření v této věci vydáno, tak např. takové, které vládě ukládá zdržet se akreditace účastníků delegace na zasedání NATO v roce 2027.
sláva ukrajině maršále, sláva….🤣
konečně se starej rédlich dočkal , už chybí jen sbírka na sochu zeleneského a vztyčit lobkovitzům na jejich Řípu 🤣
Viděl jsem tu včerejší debatu a zaujalo mě nápadné zklidnění retoriky Bartoška i Šebelové vůči Babišovi. Dříve uráželi, nadávali a útočili, najednou docela klid a vstřícnost. Jakoby měli zájem Babiše získat a mají za úkol to dát najevo. Ta perfidnost je očividná, zvláště u zloducha Bartoška. Doufám, že Babiš na to neskočí. Rajchl je většinou nervózní, emotivní až ješitný a bez humoru – chyba, chyba!
Ano, celá kauza vypadá jako lov na Babiše, až mu rozbijí jeho vládu. Proto je třeba mu ukázat i vlídnější tvář, že existuje alternativa za SPD a Motoristy. Stačí jen kývnout a do konce volebního období nebude mít žádné problémy.
Jak jsem tady poznamenal včera, tak jako dopadlo rozhodnutí ÚS o předběžném opatření, tak budou vypadat všechna další rozhodnutí ústavních figur o zákonech přijatých Babišovou vládou. Samozřejmě o těch zákonech, které omezují moc lžidovstva a jeho loutek v protektorátu Čechy a Morava. Tedy zákony o TV poplatcích, o neziskovkách, o zveřejňování státní příslušnosti zločinců, zkrátka o všech zásadních slibech vtělených do programového prohlášení této vlády. Včera dostal Babiš poslední varování.
Jak uvádím na řadě příkladů výše, Babiš je slaboch, nyní už stařeckého věku, který chce mít už klid, a dříve nebo později se sesype. S tím by měli SPD a Motoristé počítat.
Zatím se ukazuje, že to pochopil jen Rajchl, který se už neprezentuje jako poslanec za SPD, ale za PRO. Dokonce v posledních dnech několikrát zaznělo z jeho úst slovo Stačilo, překvapivě v pozitivních souvislostech.
Asi optimu blízkou reakcí by bylo veřejné prohlášení hned na začátku summitu, že za jednání zodpovídá vláda a jakékoli ujednání s presidentem, které nebylo signováno vládou, je neplatné.
Agent Pávek by si tím také „vyžral“ příslušnou mezinárodní ostudu. A v podstatě i Ústavní soud.