
„Evropské hodnoty“ v praxi. Očima obyčejného Ukrajince
PETR VLK
Každý den v rámci nutnosti získat co nejširší vhled do událostí na Ukrajině sjíždím, i když velmi letmo několik tvrdých ukrajinských zdrojů. Nepublikuji z nich. Jen výjimečně. Protože jednak postrádá smysl šířit kyjevskou propagandu a jednak to na nás stejně navalí český mainstream. Takže zbytečná námaha. Ale je dobré vědět přímo „od pramene“. Stejně to provozuji s vybranými ruskými webovými adresami. Ze stejného důvodu. Kosa je nezávislá.
Ale v obou internetových prostorech lze najít adresy, které má smysl zkoumat nikoli jen letem světem. Nýbrž na nich občas zpomalit. Na ruské straně je to například předního ruského politicko vojenského analytika Zvynčuka – Rybára. A na té tvrdě kyjevské Останній Бастіон – Poslední bastion! Kosa z něj nedávno přebírala. Dnes to udělá znovu. Protože redakce článkem, který si za chvilku přečtete nastavila zcela nesmlouvavě zrcadlo jak Zelenskému a jeho prý demokratickému a svobodu hájícímu režimu, tak evropské uHnii a jejím prý univerzálním a neotřesitelným hodnotám!
Darja Stomatová z ČT, Seznam.cz nebo kdokoliv další z tuzemského mainstreamu nás ani nějakou shodou náhod s něčím podobným, jako je následné krátké zamyšlení ukrajinského Posledního bastionu obtěžovat nebudou. Přirozeně, že pro naše dobro!
Нові реалії для українців у ЄС
podle překladače
Nové reality pro Ukrajince v EU
Ukrajina je první a jedinou zemí na světě, která oficiálně, na nejvyšší úrovni, žádá ostatní státy, aby NECHRÁNILY její občany.
Dějiny světové diplomacie a válek znají mnoho tragédií, ale to, co se děje nyní, je naprosto unikátní precedent. Ukrajina je první a jedinou zemí na světě, která oficiálně, na nejvyšší úrovni,žádá ostatní státy, aby NECHRÁNILY její občany.
Tato jediná fráze obsahuje celou podstatu holé, ponižující a děsivé pravdy, která se skrývá za trapnými telekonferencemi a bombastickými projevy o „člověkucentrismu“ a především o evropských hodnotách.
Když stát žádá svět, aby jeho obyvatelům odepřel útočiště, činí tím jasné a neodvolatelné přiznání: pro něj občan není člověk.
Není nositelem práv. Není zdrojem moci. Nýbrž to je obyčejný biologický zdroj, inventář, poddanský materiál, který unikl z panské říše a který musí být vrácen – k použití aparátu, aby byl dokopán do zákopů.
Podívejme se na zprávy z Evropské unie.
Téže Evropy, která si po celá desetiletí budovala image na základních lidských právech, humanismu a nezpochybnitelném právu na azyl. Chování orgánů EU v této situaci není jen politický pragmatismus. Je to naprostá, pokrytecká bestialita. Evropu po celá desetiletí zaplavují miliony migrantů z Afriky a Blízkého východu. Neprchají před totální válkou s dělostřelectvem a letectvem. Často žijí roky ze sociálních dávek, odmítají se integrovat, učit se jazyk nebo pracovat. Vytvářejí celé enklávy, kde neplatí evropské zákony.
Ale volá snad Ursula von der Leyen po uzavření hranic pro tyhle? Navrhuje Brusel masivně je zbavit jejich statusu a deportovat je zpět? Ne! Mechanismy ochrany, tolerance a právní podpory pro ně fungují!
Ale pokud jde o Ukrajince – lidi, kteří se integrovali, začali pracovat, jejichž děti se učí jazyk a chodí do evropských škol – rétorika se náhle mění. Přípis Ursuly von der Leyen o „omezení přijímání“ a návrhu na ztížení života ukrajinským mužům je vrcholem pokrytectví. Evropští byrokraté našli pro svou zradu geniální výmluvu:
Co přesně se změní a jak to ovlivní Ukrajince?
Současná směrnice o dočasné ochraně, která umožňuje Ukrajincům získat azyl bez složitého postupu pro přezkum individuální žádosti, platí do 4. března 2027. V současné době tento mechanismus využívá více než 4,3 milionu Ukrajinců. Evropa však nyní připravuje půdu pro změnu pravidel hry…
Spiegel a tiskové agentury DPA a AFP uvádějí, že nová omezení se dotknou především mužů ve vojenském věku (23 až 60 let). Západní média a úředníci doplňují, že potenciální omezení se budou vztahovat konkrétně na nové žadatele, kteří v EU pouze žádají o azyl.
Některé země již tento proces zahájily.
V Polsku byly od března sníženy některé sociální dávky a v Německu platí nižší sazby dávek pro nově příchozí Ukrajince od dubna 2025 v souladu s legislativou o žadatelích o azyl.
Svou touhu ušetřit peníze a zbavit se Ukrajinců pohodlně skrývají pod rouškou „pomoci obranyschopnosti Ukrajiny“. Jde o spiknutí dvou byrokratických aparátů proti obyčejnému člověku. Pokud se tato politika nezmění, bude to mít tragický konec.
Nedávno jsem o těchto trendech psal a mnoho lidí mě v komentářích obvinilo, že je to falešné a že cíleně šířím vlastizradu. Lidé tvrdohlavě nechtějí akceptovat realitu a jednání úřadů.
*****
Autor v nějakých 600 slovech dokonale popsal všechno, na co já bych jich potřeboval nejméně 3x tolik! Prostě nastavil evropské vrchnosti a blábolům o tzv. evropských hodnotách a světu podle pravidel zrcadlo!
Jiná pravidla začnou příští jaro platit pro ukrajinské muže, jiná pro kulturně nekompatibilní ekonomické připrchlíky s jediným zájmem – BEZPRACNĚ a BETRESTNĚ vysávat evropské sociální systémy!!!!!
Více a detailně o tom v dnešním paralelním článku Kosy, který je převzatý z Weltu!!! Když ty dva texty postavíte vedle sebe, pak teprve zjistíte rozsah pokrytectví, nepřetržité propagandistické masáže a drzého bezobsažného lhaní současných evropských papalášských elit! Ale pozor – slabším jedincům se snadno zvedne žaludek!
KOSA NOSTRA
- Bílý dům pod palbou kritiky: Mírové memorandum působí proíránsky - 25.6.2026
- „Evropské hodnoty“ v praxi. Očima obyčejného Ukrajince - 25.6.2026
- Zrada Ústavního soudu - 25.6.2026



(5 votes, average: 3,40 out of 5)
ukrajinci,co se do EU nasrali po SVO jsou stejní paraziti,jako negři nebo arabáči!Nechat jen ženy s dětma a zbytek ať táhne herojsky bojovat za tu svou slava ukraiině!!!Když vraždili neozbrojený lidi na Donbase,byli všichni strašně hrdí ukrajinci,když jim do těch jatek Putin hodil vidle a oni začali těžce dostávat na prdel,tak jsou najednou všichni strašní chudáčči!!!
Jak jsem psal jinde-ukrajina a ukrajinci-to je negerská mentalita na evropské půdě!!!