20.10.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Green deal, zelený podvod, který lze snadno prokázat

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

DUDRNyní ukážeme, proč obsah CO2 v atmosféře vzrůstal i v roce pandemie a co by se dělo, kdyby pokles fosilních emisí pokračoval i v následujících letech, jak to doporučuje mnoho klimatologů.

V roce 2020 se snížily globální emise CO2 z fosilních paliv o 6,7 % ze 36,44 Gt na 34 GtCO2 (1). Přitom obsah CO2 v ovzduší se zvýšil o 2,74 ppm, tedy víc než dříve.

Důvod je prostý: přírodní emise byly v roce 2019 22 krát vyšší než lidské fosilní emise a tedy jejich snížení o 6,7 % mělo zanedbatelný význam, viz graf, protože celkové emise se tím pádem snížily jen o 0,3 %. V roce 2021 by se potom celkové emise snížily podle tohoto scénáře pouze o 0,28 %.
Příroda spotřebovává fosilní i přírodní emise stejně a nerozlišuje mezi nimi na rozdíl od některých vědců. To platí pro fotosyntézu i pro kapky deště nebo sněhové vločky, které za letu atmosférou pohlcují molekuly CO2 .

Globálemise

Údaje o množství přírodních emisí jsme převzali od Mezivládního panelu IPCC, který ovšem neuvádí, jak se tyto mění v čase, takže jsme je ponechali stejné pro tři roky uvedené na grafu. To, že jejich výše kolísá, lze usoudit z toho, že se mění i velikost nárůstu CO2 v atmosféře od 2 do 3 ppm ročně (2), ale tím se nic nemění na podstatě problému.

Ke stejnému závěru došli ostatně i vědci z Mezivládního panelu IPCC (3). Na následujícím grafu je červeně průběh globálních lidských emisí CO2 podle scénáře B1, který předpokládá snižování celosvětových emisí od roku 2030 z 9 GtC až na 5 GtC v roce 2100. Je to sice už mimo realitu, protože již v roce 2020 byly celkové emise 9,3 GtC = 34 GtCO2, ale podstatné je vidět, jak by při takovém snižování lidských fosilních emisí oxidu uhličitého vypadal průběh jeho koncentrace v atmosféře, který je znázorněn modrou křivkou. Je zde patrný neustálý růst, od roku 2020 dokonce strmější než dosud. Z toho vyplývá, že klimatický alarmismus je kolosální podvod, jehož hlavním cílem je inkasovat miliardy za smyšlenou záchranu klimatu a obchodování s emisemi, emisními povolenkami a dotacemi.

Přírod-fosil-em

Zmíněným vědcům a komisařům z EU tedy nevadí, že největší emitenti jako Čína, Indie, Japonsko /které už nestaví jaderné elektrárny ale uhelné/, a dalších asi 150 zemí, snižovat emise rozhodně nebudou, a Pařížskou dohodu o klimatu podepsaly hlavně proto, že jim bohaté země slíbily dávat 100 miliard dolarů ročně. Oni budou podporovat zbídačení miliónů lidí zdražováním veškerých energií a likvidaci zdejšího průmyslu zřejmě proto, že jsou za to dobře placeni, protože jiný důvod zde vidět není.

Prameny:
(1) https://www.carbonbrief.org/global-carbon-project-coronavirus-causes-record-fall-in-fossil-fuel-emissions-in-2020
(2) https://dudr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=764649
(3) Vicente Barrros, Globální změna klimatu, str.94

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...