29.4.2024
Kategorie: Ze světa

Není čas na to, aby se sedlo k jednacímu stolu?

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

V Kyjevě probíhají demonstrace za demobilizaci vojáků co jsou na frontě už dva roky. Jedním z nápisů je “Můj otec je můj hrdina, ne tvůj otrok” (směřovalo na Zelenského).


Podle ukrajinského Deep State za poslední týden padlo čtyři tisíce ukrajinských vojáků, nepočítají se zranění a nezvěstní. Další desítky ukrajinských vojáků přeběhlo na ruskou stranu.

Jak píše ukrajinských tisk, situace není dobrá. Dnes Ukrajina ztratila další vesnice a existuje obava, že při rotaci vojsk Rusové opět postoupí. U Očeretyne Rusové dosáhli průlomu a zhroucení ukrajinské obrany. To však není jediný problém pro Ukrajinu. Fronta se hroutí i dalších směrech.

Nedávno jsem četl, že Zelenského podporuje 90% Ukrajinců. Kdeže, možná ho 90% nenávidí. Problém je, že naše média přebírají zprávy z ukrajinského telethonu, který už ani Ukrajinci nesledují, kvůli vládním lžím a propagandě. (Telethon vznikl sjednocením médií, aby média informovala stejně o válce a zprávy podléhají kontrole kyjevské vládě)

I když Rusko oficiálně nikde neřeklo, že poskytne pasy Ukrajincům v zahraničí, tak dle ukrajinského telegramu se Ukrajinci začali zajímat, jak získat ruský pas. Rusko se k tomuto staví zatím rezervovaně, protože v Moskvě existují obavy, že by toho mohla využít SBU a do Ruska takto poslat svoje špióny. Už dnes je v Moskvě na letišti vyhrazen pro Ukrajince pouze jeden terminál a Ukrajinci před vstupem na Ruské území prochází několikahodinovou procedurou, aby se zjistilo kdo jsou a proč chtějí do Ruska. To naše média neřekla, že na letiště Šeremetěvo přilétají každý den desítky Ukrajinců, že?

Vzpomínáte jak Zelenský pořádal putovní výstavku ukořistěných zbraní po Evropě? Popravdě, byly to tak zrezivělé šroty, že to spíše neukořistili, ale našli někde v kopřivách. Rusové se k tomu postavili tak nějak stejně a v Moskvě je výstava ukořistěné techniky. A dobrém stavu. Problém je, že tato výstava není, aby Rusové ukázali svoje schopnosti, ale je výsměchem Ukrajincům, kteří nadšeně jásali, že dostali Wunderwaffen a jak ty Rusy porazí. A naše média jásala také.

Takový maršál Petrla dokonce chladil skleničky na šampus, aby si mohl připít se Zelenským v Moskvě a Lipánek sháněl plavky XXXXXL, aby se mohl opalovat na pláži u Sevastopolu.

Podle zase ukrajinského Deep State, Rusové za poslední dva dny zlikvidovali několik vojenských jednotek přímo na nádraží v Charkově a zlikvidovali vlaky, které z Polska vezly na Ukrajinu zbraně. Zároveň likvidují veškerá letiště a energetickou infrastrukturu, protože 80 procent lokomotiv na Ukrajině je poháněno elektřinou.

A borec na konec. Rusové zatemnili viditelnost pro satelity na ruském území, Ukrajinci ani společně s Američany tohle udělat nemohou, protože potřebují signály GPS a nikdo tak ani nemá přehled o pohybu ruských jednotek, zatímco Rusové mají absolutní přehled o pohybu ukrajinských jednotek.

A největším paradoxem je, že Zelenský prohlásil, že Rusko útočí na ukrajinské zásobníky plynu, což ohrožuje energetickou bezpečnost Evropy. Matně si vzpomínám na dobu, kdy se stavěl Nord Stream, který měl obejít Ukrajinu a Ukrajina řvala, že to ohrožuje bezpečnost Ukrajiny a Evropy. Hlavně to ohrožovalo příjmy, které by pak nebyly. A už ani nebudou.

Nejsem odborník na válku, ale něco mi říká, že jestliže utíkají potenciální branci, jestliže vojáci přebíhají k nepříteli a nejen kvůli své záchraně, ale i třeba i kvůli tomu, že jednotky nedostaly několik dní balíčky s jídlem, nebo kvůli tomu, že jim zakázali se evakuovat a přikázali jím bojovat do posledního muže, tak si myslím, že hra skončila a Západ by měl tlačit na obě strany, aby skončilo i zabíjení. Naší ekonomice to možná prospívá, jak řekl Pojar, ale za cenu, že každý den zemře 570 Ukrajinců. Je to dobrá cena?

Pamatují si na jinou. Když krvavá Madla řekla, že půl milionů mrtvých dětí je přijatelná cena za demokracii.

“We have heard that half a million [Iraqi] children have died. I mean, that is more children than died in Hiroshima,” asked Stahl, “And, you know, is the price worth it?”

“I think that is a very hard choice,” Albright answered, “but the price, we think, the price is worth it.”

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)