2.1.2022
Kategorie: Společnost

Rok 2022: Rok obrany základních občanských práv a svobod

Sdílejte článek:

PETR BAJNAR

Žijeme v přelomové době. Souběžně prožíváme několik krizí, které spolu vzájemně úzce souvisí. Postupně v řádu let a desetiletí přivedou starý svět k zániku a otevřou cestu plnému nástupu zlatého věku.

Nemusíme mít věšteckou kouli, aby jsme odhalili hlavní témata, která budeme řešit v roce 2022. Většinu toho již předestřely roky 2020 a 2021, tedy roky covidové.

Přesto se alespoň stručně podívejme na právě nastupující rok s pomocí těchto esoterních zdrojů.

Podle staroindindických proroctví z palmových listů pro ČR publikovaném v roce 2017, by tento rok měl být rokem průměrným.

Dominantou příštího roku budou tři dvojky v letopočtu. Dvojka je v numerologii spojena s citem-intuicí. Bude tedy více podporovat všechny snahy po intuitivním myšlení, ať již půjde o sféru politiky, vědy, náboženství, či umění.

Z pohledu hvězd nás bude stále ještě ovlivňovat klíčová konstelace loňského roku, kterou je napěťová kvadratura mezi svobodomyslným Uranem a omezujícím represivním Saturnem. Přinesla posílení totalitních až fašizoidních tendencí ve společnosti jako je větší kontrola a omezení svobody, zavádění tvrdých diskriminačních opatření vůči neočkovaným bez ohledu na fakt, že očkování šířeni viru nebrání. Dále cenzuru na sociálních sítích paušální označení odlišných názorů jako dezinformací. Lze očekávat, že tento trend bude pokračovat i v tomto roce. Obrana základních svobod a demokratických hodnot, tak bude v tomto roce velmi důležitá. Nejde o to agresivně bojovat proti systému, to by jen podpořilo stávající zlo. Jde o to zůstat pevný a věrný svému přesvědčení, bez ohledu na názor většiny. Nenechat sebou manipulovat a udržet lidskost za všech okolností.

V dubnu nastane na obloze významná konjunkce Jupitera a Neptuna ve znamení ryb. Pro duchovně myslící lidi půjde o blahodárnou konstelaci, která posílí vliv umožňující vnitřně se více přiblížit Bohu a čerpat posilu z duchovních zdrojů. U lidi neduchovních, materiálně orientovaných a snadno ovlivnitelných, spíše ještě více zvýší sklon k podléhání manipulaci, klamným iluzím, či různým forem závislostí.

Pojďme se teď podrobněji podívat na jednotlivá témata, s kterýma budeme v příštím roce konfrontováni.

Covid a povinné očkování

Počátek roku do počátku jara jistě bude ve znamení boje s covidem. Uvidíme zda nás čeká covidové tsunami v podobě velmi nakažlivého omikronu a zda po předpokládaném jarním a letním zklidnění, udeří další vlna epidemie opět na podzim.

U nás i jinde ve světě ostrý střet o podobu povinného očkování. I když současné vládě se do povinného očkování příliš nechce, lze očekávat v průběhu roku silný tlak ze strany EU. Na straně druhé lze předpokládat silný protitlak v podobě demonstrací, peticí a soudních žalob.

Je otázkou, kam až tlak na ty, co se nepodvolí zajde. Bude omezen volný pohyb, či vzniknou internační tábory pro neočkované? Budeme svědky exekucí a ztráty bydlení těch neočkovaných, kteří nezaplatí pokuty za odmítnutí očkování? Začnou se tvořit komunity nenaočkovaných, kteří se vyčlení z většinové společnosti? V tomto roce se to dozvíme.

Jisté je, že jednou přijde čas, kdy toto vakcinační šílenství skončí. Bohužel se obávám, že i když očkování zachrání některé jedince před těžkým průběhem nemoci, sníží přirozenou imunitu lidské populace člověka a spolu s dalšími vlivy jako je elektromagnetický smog, nevhodná strava, chemizace prostředí, stres se v dalších letech bude významně podílet na nárůstu četnosti řady nemocí.

Ekonomická krize

Důsledky obrovského zadlužení státu, prudký růst cen energií a na to navazujících cen zboží a služeb, inflace, poruchy v dodavatelsko-odběratelských vztazích, či likvidace některých odvětví jako důsledek protiepidemických opatření nás bude v roce 2022 provázet s plnou silou .

Ekologie je důležitá, nicméně koncept Green deal přírodě nepomůže. Klíčem k řešení ekologických problémů je dobrovolné snížení lidské populace a podpora skutečně ekologických technologií. Opatření, která vedou k zdražování všeho a tím k zchudnutí populace je špatnou cestou.

Rok 2022 bude rokem, kdy většina z nás zchudne. Je to i výzva k tomu, aby jsme se méně orientovali na materiální hodnoty, více přemýšleli, kde peníze smysluplně investujeme. Bude to i výzva k větší sociální solidaritě s těmi, které krize postihne nejvíce.

Klimatické změny

Klima se mění stále a měnilo by se, i kdyby zde nebyl člověk, pouze člověk jej do jisté míry ovlivňuje. Současná klimatická katastrofa již tak pokročila, že není možné jí zastavit.

Její dopad spolu s doprovodnými geofyzikálními procesy bude nedozírný pro život naší planety. O prudkosti změn svědčí i anomálie počasí posledních dní. Teplota 19,4 stupně celsia na Aljašce v prosinci, není to trochu moc za situace kdy v některých jižních státech USA čelí nebývalé sněhové nadílce? Teplotní výkyvy můžeme pozorovat i u nás. Na konci vánoc udeřily silné mrazy, na Silvestra bylo až 15 stupňů Celsia. Tyto výkyvy byly i v minulosti, jejich četnost však stále narůstá.

Rusko versus Západ

Mnoho se mluví koncem roku o konfliktu na Ukrajině. Jedno je jisto, Putinovi by rozhodně neprospělo zemi vojensky napadnout.

Existují však někteří zástupci amerických elit, kterým by takový krok vyhovoval, aniž to veřejně přiznají. Jsou to ti, pro které je trnem v oku společný rusko-německý projekt ropovodu Nord Streem 2. Útok Ruska na Ukrajinu je jediná věc, která by na poslední chvíli mohla donutit Německo z projektu vycouvat. Obávám se tak spíše provokací vůči ruskojazyčnému obyvatelstvu na Ukrajině ze strany ukrajinských radikálů, s cílem vyprovokovat ruskou odvetu, nebo operace pod falešnou vlajkou, ze které by bylo obviněno Rusko.

Hovoří se i o možném členství Ukrajiny v NATO a rozmístění raket na hranicích s Ruskem. Pro ty, kteří tvrdí, že do toho Rusku nic není, bych připomněl rok 1962 a Kubánskou krizi. Tehdy sovětské rakety na Kubě poblíž hranic USA málem vedly k 3.světové válce. Jen tak, tak se podařilo dojednat dohodu o stažení raket z Kuby výměnou za stažení amerických raket z Turecka mezi Kennedym a Chruščovem.

Fialova vláda

Jsme v situaci, kdy nová vláda má sice většinu v parlamentě, ale v důsledku propadu obrovského množství hlasů reprezentuje jen menšinu těch, co šli k volbám.

Její postavení bude těžké a za stávající situace takřka nemá šanci uspět. Lze očekávám, že u většiny veřejnosti bude vládou velmi nepopulární.

Lze se obávat dalšího omezení státní suverenity a menší spolupráce v rámci V4. Větší poslušnost vůči Bruselu a tím i větší riziko přijímání opatření velmi nevýhodných pro ČR.

Budou více omezovány osobní svobody a budou větší tlaky na to, aby policie jednala více represivně.

V rámci ekonomiky je zde riziko k návratu politiky “tupých škrtů” v kombinaci s necitlivou sociální politikou, kterou dobře známe z časů Nečasovy vlády.

Třeba se vláda poučí, a nakonec příjemně překvapí, i když i v tomto případě lze očekávat, že většina lidí to neocení.

Věda

V roce 2022 poprvé uvidíme snímky z nového teleskopu Jamese Webba, vypuštěného koncem loňského roku do vesmíru. Informace z teleskopu nám umožní dozvědět se více o cizích exoplanetách a vzdáleném vesmíru. Možná, že tyto poznatky povedou k nutnosti přehodnotit teorii velkého třesku a stávající kosmologické modely vývoje vesmíru.

Pár slov na závěr

Citliví lidé jsou zarmouceni triumfy zla, které se šíří mílovými kroky. Tento triumf je však zdánlivý. Když se mořská vlna blíží ke svému konci, vzedme se, než se roztříští o břeh.

Žijeme v čase ztráty jistot. Výhodu má ten, kdo méně lpí na svém životě a materiálních hodnotách, tedy člověk duchovní.

Jsou věci v životě, které změnit lze a jiné, které změnit nelze. Ve věcech, které ovlivnit nemůžeme, pomáhá modlitba. Historie zná řadu příkladů, kdy byla modlitba vyslyšena.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 3,60 out of 5)
Loading...