3.5.2024
Kategorie: Kultura a tipy

Jak hazardní trh pomáhá české ekonomice

Sdílejte článek:

Vítáme Vás u přehledu vlivu hazardního trhu České republiky na její ekonomiku. V našem článku se zabýváme problematikou hazardních her, jejích rostoucí popularitou, rozvojem hazardního průmyslu a taky jeho dopadem na celkovou ekonomiku státu. Poskytneme Vám aktuální statistické informace, stejně jako i statistické informace z uplynulých let, díky čemu nejlépe uvidíte jestli hazardní průmysl na popularitě roste, nebo klesá. Taky Vám poskytneme předpovědi do budoucna týkající se rozvoje tohoto průmyslu i s ním spojené legislativy.

Fenomén hazardních her

Hazardní hry a hlavně jejich online verze si v průběhu několika uplynulých let získali obrovskou pozornost všech občanů České republiky. Může za to z velké části vliv pandemie viru COVID-19, který donutil lidi hledat formy zábavy dostupné z pohodlí domova. Kvůli nařízením zakazujícím stýkání se s lidmi nebo vycházení z příbytků se mnohí hráči přiklonili k online hazardním hrám a sázkám, které mohou vykonávat kdekoli a kdykoli.

Možnost vyzkoušet své štěstí využilo mnoho českých hráčů a odzrkadluje se to i na rostoucí popularitě ve statistikách o online hazardních hrách. Jejich výběr je skutečně velký, ale věrní hráči si dovedli vybrat své oblíbené kategorie i hry. V následujícím seznamu Vám shrneme kategorie od té nejpopulárnější po tu nejméně využívanou:

    1. Výherní automaty: dostupné jsou tisíce různých výherných automatů, dostupných ve mnoha podobách. Nejoblíbenější jsou: Respin Joker, Cash of Gods, Razor Returns.
    1. Živé hry: hry, které se odehrávají v reálném čase díky živému vysílání. Jde hlavně o různé verze stolních her.
    1. Stolní hry: kasinové klasiky jako baccarat, ruleta, poker nebo blackjack.
    1. Speciální hry: hry jako keno, lotto nebo stírací losy.

Celý zážitek z hraní vylepšují speciální bonusy online kasin, zvyšující šance na výhry všech hráčů. Jde třeba o uvítací bonusy, bonusy za dobití, bonusy bez vkladu, volné roztočení nebo promo kódy. Podle statistik je nejvýhodnější Tipsport akční kód, který po zadání do online kasin poskytne hráčům skvělé výhody.

Velikost hazardního trhu v České republice

Hazardní trh v České republice roste každým rokem. Díky zpřístupnění hazardních her na online platformách a jejich verzích na mobilní zařízení se počas uplynulých pěti let jeho popularita rapidně zvýšila. Dokazují to i statistiky poukazující na předpokládané tržby ve výši 30 miliard CZK (přibližně 1 312 milionů USD) do konce roku 2024. Pokud bude hazardní průmysl pokračovat ve stejném procentuálním rozvoji jako minulý rok (+ 5,63 % ročně), tak můžeme očekávat, že v roce 2029 dosáhne objem 40 miliard CZK (přibližně 1 725 milionů USD).

Aby jste chápali jak prudký byl rozvoj hazardního průmyslu od pandemie COVID-19, tak z roku 2019 na rok 2020 se podíl internetového hraní zvýšil o významných 48 %. Příčinou byly přísná omezení, která lidem znemožnili volný pohyb venku a nutila je zůstávat ve svých obydlích. Důsledkem bylo vyhledávání forem zábavy, dostupných i z pohodlí domova. Tato změna způsobila velmi prudký nárůst popularity online hazardních her, který láká nové hráče i dnes.

Dopad na ekonomiku státu

Hazardní průmysl přispívá státu ve formě daňových příjmů z výher a vytvářením nových pracovních míst. Pokud bude víc lidí hrát hazardní hry a vyhrávat, tak bude i česká republika získávat víc odvodů. Je tedy možné díky tomuto odvětví přinést státu vysoké příjmy, ale jsou s nimi spojeny i některé negativní aspekty. Hazardní hry často způsobují sociální a ekonomické problémy. Všichni víme, že hazard je návykový a může způsobit značné finanční ztráty.

Pro politiky by proto mělo být prioritou regulovat hraní hazardních her prostřednictvím zákonů a různých limitujících vyhlášení. Vyvážené ekonomické přínosy a ochrana občanů před závislostí by tak tvořili symbiózu, díky které by měli výhody i hráči, ale i stát. Lze tedy říci, že hazardní hry poskytují ekonomickou podporu, ale je potřeba ji udržet pod kontrolou.

Prognozy do budoucna

Věříme, že online hazardní hry budou v budoucnu jenom nabírat na popularitě a dokonce ve vyšších procentech než doteď. Důvodem je implementace nových technologií, jakými jsou třeba VR (Virtual Reality) nebo AR (Artificial Reality). Tyto technologie umožní hráčům mít z online kasin stejný zážitek, jaký by měli z hraní přímo v kamenných kasinech. Na základě dalších faktorů, jako je neustálé vytváření nových online kasin, zlepšování jejich dostupnosti a vylepšování platebních metod můžeme zhodnotit, že vývoj bude dále prudce pokračovat.

Důležité je ho udržet pod kontrolou prostředníctvým regulačních nařízení české vlády. Čím větší hazardní trh bude, tím těžší bude udržet stabilní. Následek může být tvorba nových zákonů nebo nových pravidlech ochrany hráčů a zodpovědného hraní. Zlepšování ve všech těchto oblastech je prioritou pro zaručení bezpečného a dlouhodobého herního prostředí pro každého hráče zapojeného do online hazardního průmyslu České republiky.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)