3.5.2024
Kategorie: Společnost

Velká důchodová reforma? Ne, nýbrž Velká  důchodová  lež!

Sdílejte článek:

PETR VLK

Stále  živým tématem posledních  týdnů  v  ČR  je  tanec kolem důchodové reformy.  Kdy  Fiala  a Obludárium,  NERV,  plus  samozřejmě  především  provládní propagandisté  +  vší moudrosti  futrál z Hradu tvrdí,  že  to  co  „vymyslel“  Jurečka  a Obludárium  spasí  české finance,  které  prý  nadměrně  zatěžují  vyplácené  důchody  a to především vzhledem k nedostatečné  demografii.

O té demografii  jsem psal  nedávno, nad  převzatým  textem  z Echa  24 pod  titulkem

Chybějí nám děti, ale jinak je to o. k

Nevidím důvod  se opakovat.

Všechno vygradovalo  po  schůzce kterou na  Hradě  zorganizoval  vší moudrosti  futrál  a  hlava  pod  brigadýrkou pomazaná pro diskusi mezi  vládou a babišovskou opozicí  ohledně  důchodové  reformy.  Což  nakonec  skončilo velkým křikem,  když Fiala, Obludárium a přirozeně  i Futrál  tvrdili  o závěrech této  schůzky  něco jiného  než Havlíček se  Schillerovou.  Obšírně  se  tím  zabýval  náš  doyen  pan Leo K.  v textu

Kult „mojí“ pravdy

Zkrátka Pětihlavá  saň  plus  její  šestá hlava  –  takto futrál,  tvrdí  unisono,  že  Babišáci souhlasili s prodlužování  věku odchodu  do důchodu,  zatímco ti  něco takového rozhodně popírají. Nehodlám  jim to soudcovat. Netuším, kdo z nich  lže. Ale  jedno vím zcela  jistě – pokud se někdo opírá  o zápis  z jednání,  pak  ho měl  dát, hned  po napsání nechat podepsat  oběma  stranami. A  bylo po diskusích. Takhle se  to ve slušných  firmách  dělá.  A  na  Hradě  by  mělo jít  doslova  o mus!

No nic,  tohle  opravdu pro dnešek neřešme!

Protože  zde  existuje  cosi  daleko průkaznějšího,  zcela  znepokojivého, kdy  lidé, pokud  si  to uvědomí a  jde přitom  o naprosto primitivní  trivialitu,  která  hovoří sama  za  sebe,  by  měli  vyletět  z  fotelů  jak  namydlené  blesky  a  jít  to lhářům  velmi drsně  spočítat!  Protože po VELKÉ  DUCHODOVÉ  LOUPEŽI   zde  nastoupila

VELKÁ  DUCHODOVÁ  LEŽ!!!

Za  tímhle  tvrzením si stojím  plnou  vahou  a odpovědností,  jíž  jsem povinen  VÁM,  čtenářům Kosy!

Co  že  je  základním kamenem  té  reformy????  Vzpomenete  si?

No přece  prodloužení  doby  kdy  člověk  bude pracovat, než mu  vznikne  nárok na  důchod!!!

Všechno  je  zformulováno  do  pěkné  větičky – důchod  by  se  měl pobírat  21,5 roku!!!!

Když  ležíte  na  nemocniční  posteli ,  připojený  na  kapačku a  pumpují  do vás  tři dny  jedym  tak  vás  ledacos  napadne!  Například  tahle  Jurečkova  mantra,  na  níž  je  ukotvena  ta  reforma. A já tvrdím,  že  jde o velkou lež! S mojí diagnozou  mám statickou pravděpodobnost,  že  se  dožili ještě příštích  5ti let  necelých  12%.

Nestěžuji  si  nepíši  to kvůli soucitu!!  Ani náhodou.  Ale  když  jsem si tohle  uvědomil, na  té kapačce,  tak se mi najednou ten  Jurečka, Fiala, Obludárium a ta jejich  deforma  propojila  do jedné  obrovské  lži.

Nic  nehodlám stavět  na  své příkladu.  Jsem  v  penzi  12 let. Pokud  vytáhnu ten jackpot a  dám dalších  5, pak  by  to bylo  17,5…. Do těch  slibovaných  21.5  mi nevyjdou celé  4 roky…. Takže, kde je  těch průměrných  21?? Ale  jak řečeno, nic  nehodlám  stavět  na  svém  vlastním případu.  Je specifický,  faktograficky  naprosto  nulitní.  Ale  jsou k dispozici  tvrdá, celoplošná  fakta!!! A  ta hovoří  zcela  jasně – oni nám bezostyšně  lžou!!! Protože  buď  platí  pobírání důchodu 21,5 roku  nebo  prostě  lže  zcela  děsivým způsobem  Český statistický  úřad!!!

Napadlo mne  totiž  podívat se, jak  je  to u  nás momentálně  s průměrným věkem dožití teď  a jak  vypadají projekce  jeho prodlužování.  Staťák  vydal  poměrně obsáhlou publikaci  k tomuto  tématu.  Nebudu  vás  jí nudit.  Dám sem  výtah  z  článku,  který  zveřejnila  koncem loňského roku  ČTK na  Českých  novinách pod  názvem

Předběžné údaje ČSÚ: Doba dožití mužů je 77 let a žen 83 let

Stačí  ten  titulek, aby  bylo  jasno vo co  go!  Proč  tvrdím, že  na nás  vymysleli  VELKOU  DUCHODOVOU LEŽ!

Muži se v průměru  dožívají  77,  ženy  83 let… Penze  se prý bude pobírat  21,5 roku.

Z  čehož  vyplývá, že  aby  ten parametr  pobírání  byl  dodržen na  21,5 létech by  musel  zmizet  z procesu  v  55,5 létech!!!  A  ženy v 61,5…..

Tohle říkají  jednoduché  kupecké počty!!!  ZA předpokladu  že  si Jurečka, Fiala a  další  za  svým  magickým  zaříkávadlem  stojí… A  především  – že  NELŽOU!

Ale  je  nutné s e vrátit  k  tomu textu  ČTK  na Českých  novinách.  Protože  i  tohle , co už  jste  četli, představuje  nepřípustné  zjednodušení. Protože  se jedná o popis  SOUČASN0  situace, ale  ta  opravdová  krize  prý nastane  kolem  roku 2050 a oni prý  řeší věci  v předstihu…Takže  je nejvyšší  čas,  sem  dát  odhad  Staťáku, jak  že  by  to mohlo   za  to čtvrtstoletí  tady být:

ČSÚ zveřejnil projekci demografického vývoje do roku 2101. Podle ní by se do konce století život v Česku mohl proti dnešku protáhnout u mužů skoro o 12,5 roku a u žen o víc než 9,5 roku. Podle vývoje doby dožití by se měl nově každý rok padesátníkům stanovovat důchodový věk. Počítá s tím návrh reformních změn penzí.

No když  současnou  míru  dožití  u mužů  prodloužím o těch predikovaných  12,5 roku a  opět  odečtu  Jurečkových  21,5, dostanu  se na  68!!!!  V  roce 2101!!! Připomínám!

U žen mi moje  kalkulačka  pro rok 2101 spočítala  odchod  do penze  v  71!!!!  71…. Opět  v roce  2101!!

No  já pamatuji,  jak v roce 1963 Pavlína  Filipovská  doslova  válcovala  hitparády  písničkou  Normálně.  A  v té  se, krom jiného, zpívá  toto

…prý v  roce  šedesátém  šestém

už  dávno bude všude mír,

  a on  že má  být inženýr….

Kdepak  že  je  tok šedesátý  šestý…. A  po míru na  celém světě  ani potuchy…. Takže  rok  2101?  To  je  doslova  černá magie!

Ale  ta  krize s  důchody  prý  udeří plnou  silou  už  v roce  2050, jak je nám vtloukáno do kebulí! Co, že  říká  ta studie  Staťáku o tomto datu? Tohle:

Projekce počítá se třemi variantami – nízkou pesimistickou, nejpravděpodobnější střední a nejvyšší optimistickou. Podle střední varianty by se život do poloviny století mohl proti letošku protáhnouu mužů o víc než pět let na 82,2 roku a už žen zhruba o čtyři roky na 87,1 roku.

Takže  provedeme  stejný triviální  výpočet  jako   v předcházejících případech. Muži jestli s e dožijí  v průměru 82,2 roku pak při pobírání  penze  21,5 léta  by  měli  mít  po fajruntě  v necelých  61 a ženy  v  65,6 létech!!!

Což  je  mužském  vydání  výrazně  MÉNĚ  než  dnešních  65 a  u  žen  hranice  65 dokonale  sedí pro  současný  stav!!!!!!

Logicky  se tedy  ptám  – prodlužovat odchod  do  důchodu a pobírat penzi  21,5 roku?

Obojí  zároveň  v historicky přijatelném horizontu prostě se  ptám  –  co mám to valí  za  klíny  do  hlav!!!!  Buď  platí,  že  je potřeba prodlužovat  aktivní pracovní  život  a to  až  do bezvědomí  a  zmaru  nebo  se důchod  v průměru  bude brát  těch  21,5 roku!!!! Obojí současně  neplatí!!!  Opakuji  – neplatí!  Takže  lež  jako  věž!

Prostě  po Velké  důchodové  loupeži přichází  Velká  důchodová  lež.

U  Fialy, Obludária  nikoliv překvapivě.

Tady by se  dalo skončit.  Leč nepokládám to za  možné.  Ještě  dva  dovětky  bych  rád:

1-nechápu,  že tyhle  jednoduché  počty  si neudělala opozice a nemlátí  s nimi  Obludárium po hlavě!!!  Je  to opravdu  triviální  věcička!  Asi  by  jim prospěl  pobyt  v  nemocnici  na kapačce  s mou  diagnozou!!!

2-  konstatuji,  že mi není  líto budoucích generací.  Zejména  ne  těch,  co  nyní okupují  školní lavice  na středních a  vysokých  školách nebo  je před  ne tak dlouhou  dobou opustili!  Tihle  jsou podle  futrála  z Hradu  nadějí této republiky.  Tohle  představuje  tvrdé  voličské  jádro  TOP  09, Pirátů a  STAN. Tihle  je volili a  budou  volit. většinově!  Takže  vážení  ,  VY  BUDETE  TI,  kteří si  jejich  lhaní a čarování s  důchody a  green dealem a  dalšími  nesmysly  a lžemi užijete  vrchovatě. Za  sebe  říkám  – dobře  vám tak!  Vás  čeká práce  až do smrti, vás  čekají  minimální  důchody. Váš  čeká  splácení  nesmyslných nákupů  zbraní  na  dluh,  vy chcete  zachraňovat planetu  před  shořením, takže  ponesete  jistě  rádi náklady  green dealu!  Atd. atd.  Ale především si  vyžerete  Velkou  důchodovou lež. Za sebe  říkám  – ke to tak správně. Vy  jste jejich skalní  voliči!  Vy jim přece  věříte!

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)