4.5.2024
Kategorie: Politika

Z České republiky se fakticky stala provincie EU podřízená Bruselu

Sdílejte článek:

ZUZANA MAJEROVÁ

Dokumentuje to počet předpisů EU, které ČR musela povinně zahrnout do vlastního právního řádu. Právo Evropské unie se v současnosti skládá z více než 30 000 předpisů, z nichž zejména nařízení jsou přímo aplikovatelná.

Úřad ministra pro legislativu Michala Šalomouna (Piráti) tak aktuálně eviduje přibližně 2500 předpisů EU, které byly za 20 let členství Česka v EU začleněny do českého právního řádu. Implementovat nyní zbývá 38 směrnic, z toho sedm po lhůtě k tomu určené, sdělil ministr.

Koalice SPD a TRIKOLORA bude bránit navyšování rozpočtu EU a zavádění dalších daní a poplatků ve prospěch EU. Zabráníme dalšímu předávání pravomocí do Bruselu a chceme získat maximum pravomocí zpět, dokud nebude Evropská unie rozpuštěna a nevznikne organizace úzce spolupracujících evropských suverénních národů.

Evropská unie za dobu dosavadního českého členství v ní, tedy od 1. května 2004 do letošního 26. března, přijala podle podkladů, které poskytla mluvčí ministra Jana Taušová, 55 465 předpisů. Z nich bylo 1580 směrnic a 27 299 nařízení a dále 20 615 rozhodnutí a 5971 dalších právních aktů, které bývají přímo účinné. Platných je podle mluvčí v současné době více než 30 000 z nich. „V současnosti evidujeme přibližně 2500 předpisů EU, které jsou implementovány v právním řádu ČR,“ uvedla Taušová. Informovalo o tom Echo24.

Známý expert na evropskou integraci Michael Bruter z London School of Economics odhadl míru závislosti vnitrostátní legislativy na EU na 85 %. Bývalý německý prezident Roman Herzog spolu s vedoucím Centra pro evropskou politiku Lüder Gerkenem citovali studii německého ministerstva spravedlnosti, podle kterých mezi lety 1998 a 2004 84 % legislativy aplikovatelné v Německu pochází z EU, pouze zbývajících 16 % je domácího původu.

Většina českých občanů je nespokojena s členstvím v EU. SPD a TRIKOLORA prosazujeme právo na referendum o EU. Státy jako Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Island, Norsko či Monaco nejsou v EU, nejsou velké, přesto jsou prosperující a bohaté.

Podle průzkumu STEM je s členstvím v Evropské unii nespokojeno 55,1 % občanů. Upozornil na to iRozhlas. Evropská unie nám škodí podporou masové imigrace, multikulturalismu, genderismu, neomarxismu a Green Dealu. Likviduje suverenitu a identitu evropských národních států a jejich ekonomiky. Likviduje svobody občanů evropských států. Proto chceme referendum o EU a případně vstoupit do Evropského sdružení volného obchodu, které má s EU dohodu o volném obchodu, ale nemusí přijímat drtivou většinu bruselských směrnic a zachovává svým státům svobodu a suverenitu.

Letošní volby musí být REFERENDEM O FIALOVĚ VLÁDĚ. Je to na nás všech.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)