17.5.2024
Kategorie: Ekonomika

Operace Ukrajina je operace finanční černá díra

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Operace Ukrajina je operace finanční černá díra. Píše generální inspektor Pentagonu Robert Storch.
Tak ono to víme už od začátku. Jenže teď, jak pomalu začíná Západ couvat, se to začíná oficiálně psát. Pavel hodil zpátečku a mluví o jednání, Černochová hází zpátečku a mluví o jednání, média začínají opatrně psát dříve nepředstavitelné.

Ukrajina slavně nevítězí a ani asi nezvítězí. Je málo zbraní, je málo zákopů, je málo lidí. Je málo všeho a pořád se po nás žádá víc. Zelenský zrušil svou plánovanou cestu, a čím dál víc se skloňuje nikoliv neustoupíme ani o píď, ale ustoupíme, jen zatím není úplně jasné kam.

To, kolik desítek a stovek miliard korun, eur nebo dolarů na celou tu operci Ukrajina zahučelo do černé díry korupce skončilo nakonec v úplně jiné zemi, se už nikdy nedovíme. Jediné, co vím je, že tam skončily i naše důchody, naše úroveň zdravotnictví a naše daně, kterými budeme splácet půjčky pro Ukrajinu, ty které jsme si půjčili sami i ty, za které ručíme. Je jasné, že tam nezbude ani haléř. V té americké zprávě se píše, že na denním pořádku jsou úplatky, provize, nafukování nákladů a zejména korupce v nákupu smrtících zbraní, který podléhá utajení, tedy nikdo neví nic.

No a to, že se prý budeme výhodně podílet na obnově Ukrajiny, čemuž tedy věřil asi málokdo, jen to bylo použito jako obelhání lidí, proč neremcat, to dostává taky pěkně na frak. Vzhledem k současnému vývoji a to, že nám byla určená aktuálně válečná oblast, taky možná budeme obnovovat Rusko.

A i kdyby to tak nebylo, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg řekl, že pokud Ukrajina prohraje, nemá její obnova smysl. Pro Západ dodávám já. Pro Ukrajinu ano, ale koho by válkou, korupcí a mafií prolezlá, zničená země zajímala. Oni se nakonec nějak domluví. Uvidíte. A bude to tak, aby každý vlastně vyhrál a bude to tak prezentováno. Každý kromě Ukrajiny a Ukrajinců. Těm zbyde spálená země, hromady hrobů a tisíce nenávratně zmrzačených a zničených lidí. Ti už vyhrát nemohou.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)