3.5.2024
Kategorie: Politika

Ten Andrej má ale kliku

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Kdy začalo ANO svou kampaň do eurovoleb? Předevčírem? Prvního května ve Zlíně představili vizuál, logo a heslo „Česko, pro tebe všecko,“ udělali kolem toho tiskovku, vypustili na sociální sítě plakátky a den ještě neskončil a už se o tom mluvilo v celé republice. Ve čtvrtek už byly Andreje plné noviny a do večera se objevil snad úplně všude. Navíc ho to nestálo ani korunu.

To ODS si vymyslela antikampaň. Předělali heslo na „Rusko, pro tebe všecko,“ předělali českou trikoloru na tu ruskou a připsali pod to, že bude lepší volit SPOLU… Prý jim to přišlo whatsappem, ale jaksi zapomněli u své předělávky odstranit metadata, takže každému ajťákovi trvalo pár vteřin, aby zjistil, že v ODS mají na antikampaně celou sekci. Dokonce i prezidentovi se top eklovalo.

Nic lepšího si Andrej nemohl přát. Já jsem už delší dobu přemýšlel, kde jsou se svojí kampaní. Všichni ostatní už dávno olepují republiku a hnutí ANO pořád nic. Babiš si může dovolit dát na kampaň libovolné peníze, takže je jasné, že se postará, aby jeho kampaň byla vidět, nemusí začínat zbytečně brzy, ale že se mu to podaří ovládnout situaci během jediného dne takhle dokonale, to bych tedy nečekal.

On si snad ty modroptácké hejtry platí sám…

Zahájit kampaň a mít během čtyřiadvaceti hodin plnou publicitu… nejen mezi svými fanoušky, ale i mezi svými odpůrci i mezi těmi, kteří se o politiku vůbec nezajímají… kdo z vás to má?

Jak vidno, pozitivní kampaň SPOLU o silné Evropě a bezpečnějším Česku moc nefunguje. Navzdory návštěvě Uršulky Leyenové. Navzdory tričkům s granáty. SPOLU je totiž u vlády a za dva roky dojebali, na co přišli. Nepodařilo se jim vůbec nic, konsolidační balíček, snížení důchodů a nedostatek léků je toho důkazem. Dělat kampaň o tom, že budou pro blaho voličů dělat dál to, co dělali doteď, to není kampaň, ale vyhrožování.

A tak, když svou kampaní své voliče spíše straší, tak přitvrdili a začali strašit i ty Andrejovy voliče. Z pozitivní kampaně je opět mobilizace voličů proti Babišovi, strašení válkou a kvílení, že když to voliči hodí někomu jinému než ODS, tak se asi propadneme do horoucích pekel. Ti, na které tohle strašení funguje, ti v uplynulých dvou letech přešli k Pirátům a ti křivější k Vítkovi Rakušanovi.

ODSce se podařilo jediné – úplně vymazat Vondru, který je prý čtyřicet let na straně svobody (ale ve skutečnosti je jen čtyřicet let ve správném rektu), podařilo se jim vyzmizíkovat řeči o tom, jak jsou modroptáčtí europoslanci mezi TOP stovkou, podařilo se jim úplně zrušit Zdechovského a chudáci Nýdrmajer s Kolářem se sice nebojí postavit Rusku (2000 kilometrů od fronty), ale bohužel, od včerejška už všichni mluví jen o Babišovi. Sorry jako.

Jan Zahradil už k tomu řekl, že ODS dělá totéž, co dělala SPD, jen s opačným znaménkem. ODS už umí jen jedno jediné. Onálepkovat všechny jako agenty Ruska. Ale na to u nás stačí jedna strana. Je zbytečné, aby jich bylo pět. STAN už se o to rve s Piráty, protože voličů, kteří se každý večer podívají pod postel, jestli tam není Putin, těch zase není tak moc.

Andrej je teď na koni. Může cokoliv. Celou dobu se snažil, aby byl pro voliče ODS snesitelnou alternativou. Dva roky se těmto voličům pokoušel ukázat, že by dělal zhruba totéž co Fiala, jen by to dělal mnohem lépe, efektivněji, kvalifikovaněji, nenechal by o cenách energií rozhodovat Křetínského a nenechal by na ministerstvu financí elektrikáře. Myslel jsem si, že to není moc účinné, ale teď už si to nemyslím.

Fiala mu tyto voliče teď sám strká na stříbrném podnose v dárkovém balení.

A to všechno zadarmo, přátelé, zadarmo!

Jak napsal Dan Vávra, kdyby teď Andrej chtěl, klidně by mohl dělat bilbórdy na kterých Fiala vyčnívá ze Sorosovy řiti, nebo na Prahu kvůli Fialovi padá atomovka. Po modroptáckém hejtování by to už nic neznamenalo. Ale myslím, že Babiš nic podobného neudělá. Možná podá na ODS trestní oznámení nebo bude požadovat omluvu, protož udržet tuto vlnu popularity zdarma, to se prostě vyplatí, ale jinak si pojedou svoje. Jeho marketéři nejspíš tajně doufají, že se najde ještě nějaký pětikoaliční blbec, který spustí něco podobného, protože i kdyby udělali všechno nejlépe, jak by mohli, takový efekt by z toho neměli.

Do včerejška jsem si myslel, že SPOLU by dohromady mohla mít tak čtyři europoslance. Teď už si myslím, že budou jen dva. Zdechovský a Nýdrmajer… Oba si totiž umějí zařídit preferenční hlasy. Za Zdechyho budou týden před volbami orodovat ve všech kostelích a Nýdrmajer měl minule nejvíc preferenčních hlasů vůbec. Vondra s Vrecionovou si pomalu mohou balit kufry.

Hnutí ANO si od ODS právě vzalo dva mandáty. Antikampaň nefunguje, chce to víc antikampaně. Řeporyjec udělal něco podobného pro Kateřinu Konečnou svým tweetem o rakovině Aničky Slováčkové, takže zřejmě ještě uvidíme zajímavé věci. Eurovolby letos rozhodně nebudou nudné.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)