4.5.2024
Kategorie: Humor

Jak se baví internet: Tomáš Klus odletěl do Izraele uklidnit situaci písničkami

Sdílejte článek:

EMA

Rozhodl jsem se, že si místo váhy budu hlídat výšku. Je to sice taky náročné, ale mám v tom větší úspěchy!

Včera jsme s chlapama grilovali. Akorát jsme neměli maso. Tak jsme jenom pili pivo.

Víš, Sáro, kdybys mě měla opravdu, ale opravdu ráda, tak se provdáš za někoho jinýho…

Po masívním raketovém a dronovém útoku Íránu na Izrael, který nezpůsobil téměř žádnou škodu, český hudebník Tomáš Klus nejprve plakal. Načež se odhodlal k činu.

„Bezprostředně po útoku, když jsem si odbrečel svoje, jsem zaznamenal prohlášení ze strany Izraele, že tento útok nebude bez odezvy a že se chystají na odvetu. Úplně ve mně hrklo. Co íránské děti? Myslí Izrael vůbec na íránské děti? Jestli Izrael zaútočí na Írán, odnesou to hlavně íránské děti. A také děti v Gaze. To jsem nemohl dopustit. Obvolal jsem partu z Andělů, se kterými jsme drželi transparent proti válce, vzal Tamaru a odletěli jsme do Izraele uklidnit situaci písničkami,“ vysvětloval Klus, jak pomohl zařídit mír.

„Napětí v regionu by se dalo krájet, a proto je potřeba ho mírnit. Mám v repertoáru několik uklidňujících písní, které obě strany konfliktu přivedou na jiné myšlenky. Věřím, že to vyjde. Pokud to nebude stačit, je Tamara připravená hrát na bubínky a vyrábět korálky z mušliček. To vždycky zabere,“ nastínil Tomáš Klus svou strategii těsně před odletem do Izraele.

Spolu s Klusem odletěly do Izraele další české celebrity, jimž není lhostejný osud dětí z Gazy, která tedy nicméně neleží v Íránu.

„Tomáš mě poprosil, jestli tam nepojedeme s Jordanem s ním. Já se budu fotit smutná u nějakého zbídačeného sirotka nebo hořící katedrály a Jordan zase zná to prostředí a ví, kde vaří dobře pro vegany,“ potvrdila Emma Smetana, že i ona se zapojí do deeskalace situace.

Rozdělaná písnička, kterou Klus hodlal složit na podporu Palestiny, musela počkat, protože nyní si ho situace žádá jinde, a to v plném nasazení. Cestou v letadle Klus složil písničku na podporu Íránu, kterou ale raději v Izraeli hrát nebude. Schová si ji na své další studiové album.

Je to už několik dní, co Klus se svou partou usilovně deeskaluje situaci v regionu písní a láskou, a vypadá to, že strategie alespoň částečně funguje. Ostatně úspěch Kluse potvrdila i samotná izraelská strana.

„V Jeruzalémě se pohybuje český muzikant s manželkou a přáteli. Pořádají koncerty na podporu míru a rozdávají lapače snů a kouzelné krystaly. Osobně jsem se byl na takovém koncertě podívat. Společně s dalšími jsem si při poslechu té hudby uvědomil, že existují i horší věci než Írán. To mi otevřelo oči a veškeré mé plány na odvetu vzaly za své,“ potvrdil Klusův úspěch izraelský předseda vlády Benjamin Netanjahu.

Deeskalace napětí Klusovi zase jednou vyšla a na to konto opět sílí naděje, že by snad mohl zazpívat i několik písniček na Ukrajině nebo v Rusku, čímž by logicky ukončil válku. Nicméně do toho se Klusovi nechce, neboť na Ukrajině netrpí děti v Gaze.

„Utrpení dětí v Gaze je pro mě hnacím motorem a jedinou motivací,“ vysvětloval Klus, proč se nezapojí do ukončení války na Ukrajině.

Bez Tomáše Kluse tak bude muset válku na Ukrajině ukončit Andrej Babiš svým dlouho očekávaným mírovým summitem, jejž osobně svolá do Kulturního domu v Dolních Kolozupech a kam mu nikdo nepřijde.

A pár  tweetů od Dojnice:

  • Každou chvíli máte pocit, že je všechno postavený na hlavu a že se svět zbláznil. A pak se dočtete, že ovocnářům pomrzly stromy a chtějí státní podporu a strašně se uklidníte, že všechno je jako dřív.
  • Myslím, že bychom se už měli u ministrů vykašlat na nějaké lustrační osvědčení, ale měli by předkládat výsledek vyšetření na ušním a na očním.
  • Právě mě zkoušelo volat nějaké číslo z Ugandy. Cítím ve vzduchu zděděné miliony!
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)