3.5.2024
Kategorie: Politika

Predátor Tuleja … odstoupil

Sdílejte článek:

RADEK SUCHÝ

Pro TOP09 a její předsedkyni je šíbrovství a podfukářství jen “velká drobnost”, jak se vyjádřila MPA. Tak to ale Markét není. Prostě v případě nového pana ministra Tuleji a jeho kauzy s články v tzv. predátorských časopisech je to přůšvih jak Opava. Více takových velkých drobností sledujeme ve vládnutí Pětikoalice dnes a denně, a ve svém součtu představují tragický výsledek vlády neschopných a všehoschopných.

Markét doslova řekla: “Postavil se k tomu tak, jak by měl. Nedělala bych z komára velblouda. Vždyť byl i následně znovu zvolen rektorem a všechny tyto věci se staly ještě předtím. Takže svoji dlouholetou prací pro univerzitu potvrdil, že je člověkem schopným a že bude dobrým i na pozici ministra.“

Tak si pojďme povědět, co jsou to predátorské časopisy. Dle definice zveřejněné ČVUT lze dovodit, že “existuje mnoho “vydavatelů”, kteří zneužívají princip Open Access ve svůj prospěch. Vyskytuje se řada podvodných/pseudovědeckých publikací, které jsou založeny primárně k vybírání autorských poplatků. Takové publikace neprocházejí kvalitním recenzním řízením, a proto často nemají vysokou odbornou kvalitu, publikovaná fakta nejsou ověřena/potvrzena recenzenty, a v odborné komunitě nejsou takové publikace vnímány důvěryhodně.” Stačí???

Je třeba zdůraznit, že v ČR je ale právě vědecko výzkumná činnost hodnocena a měřena počtem citací a uveřejnění výsledků bádání v prestižních časopisech s impakt faktorem, nebo alespoň recenzovaných. A Tuleja má být právě ministrem pro vědu a výzkum, tedy oblasti, pro kterou je tento systém hodnocení kvality a kvantity výsledků vědecké činnosti zcela stěžejní. Tedy jeho prvním počinem bude blamáž s nadhodnoceným vědeckým kreditem???

Tuleja nemá kapku studu a sebereflexe. Jako ji nemá MPA, jako ji nemá celá vláda. Sotva mu lze věřit, že toho lituje a že se spletl, když všechny vysoké školy samy vydávají seznamy predátorských časopisů. Jeho chovàní bylo hanebné a jistě si tyto praktiky přenese do svého úřadu. Ale každopádně zapadne. Do tlupy hlupců a gaunerů, kteří již dávno ztratili jakoukoli legitimitu vládnout.

Pozn. Celá fraška skončila odstoupením Tuleje z nominace. Tak aspoň něco.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)