K jednomu průzkumu Guardianu: Tlak na multikulturní pilu a šikana posledních zbytků normálnosti zesiluje

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilPokrokovému, britskému Guardianu se zas jednou podařilo objevit Ameriku. Jeho reportéři se (už poněkolikáté) zaměřili na tu ošklivou, nepřípustnou, ale přesto stále přetrvávající „diskriminaci”, tentokrát v oblastech práce a bydlení. (zde). Nejdříve se zkusili „on line” ucházet o byt, o pronájem. Ke svému překvapení a (nepředstíranému) pohoršení zjistili, že když uvedou jako své jméno Mohamed nebo něco podobného, jejich šance se prudce snižují. 

Pak to zopakovali se zaměstnáním. Když v žádosti uvedli jméno, „naznačující příslušnost k minoritě”, jak to cudně nazývají, obdrželi pozitivní odpověď ve zhruba 15% případů. Když použili britsky znějícího jména, úspěšnost se zvýšila na 24%. A to přitom firmám zaslali úplně stejné CV, nachlup stejný životopis, ve kterém zřetelně uvádějí, že se narodili v Británii a absolvovali tu i všechny své školy.

Vysvětlení je jediné. První rozhodování zaměstnavatele, první síto a selekce, proběhne už na prvním řádku. U jména. Kdo má z nějakého důvodu výhrady vůči „menšinám”, špatnou zkušenost, nebo jen zdravý, propagandou nezkalený úsudek, tak po přečtení určitých jmen už dále nepokračuje a žádost odkládá. Což, uznejte, práci personalisty výrazně urychluje.

Proto také, jak dále konstatuje znepokojený Guardian, „menšinoví etničtí žadatelé” musejí poslat průměrně o 60% více žádostí, aby získali odpověď. Toto číslo se pak zvyšuje až na 70%, když žadatel uvede pakistánskou národnost, nebo ji jeho jméno naznačuje. Úplně nejhůře ovšem dopadly osoby „nigerijského, středovýchodního a severoafrického původu”, u kterých číslo stoupá k 90%.

Celý tenhle moralizující, levičácko-aktivistický průzkum Guardianu naznačuje přinejmenším 2 věci:

Za prvé, že to s tou integrací, všeobecnou láskou a splynutím kultur skřípe mnohem víc, než soudruzi veřejně připouštějí. I na tom „pokrokovém” Západě, který je přece mnohem dál, než my, zaprdění Češi, jak nás neustále přesvědčují „osobnosti” z obrazovky ČT.  

Ano, v Británii je už dávno zakázána jakákoli forma diskriminace (tedy po staru – svobodného výběru) a úderky nejrůznějších aktivistů, pokrokářů a udavačů na dodržování „rovnosti” přísně dohlížejí, ale život si cestičky stejně našel.

Oficiálně je tu vzývána diverzita, všichni se veřejně radují z pestrosti a obohacení, ale… v naší firmě ne! Situace velice připomíná stav, který jsme poznali za hlubokého socialismu, kdysi dávno u nás. Je tu jakási oficiální doktrína, na které stát umanutě trvá a kterou jeho silové složky (za nadšené pomoci dobrovolných, aktivních slouhú z lidu), tvrdě vymáhají. Ovšem veliká a stále rostoucí část občanů je přesvědčena, že je to škodlivá pitomost. Která je jejich životům nepřátelská a nebezpečná. Že jsou zatím britské státní elity, které tu pitomost prosazují, pevně v sedle, tak se to holt musí obcházet všelijak… Ale právě to (opatrné, tajné, ale v zásadě všeobecné) obcházení posvátné a nedotknutelné doktríny multikulti vzbuzuje určité naděje.

O to méně optimistický je však druhý závěr studie, zveřejněné Guardianem. Ke konci to píší její autoři otevřeně: „Je jasné, že právní předpisy týkající se rasových vztahů nestačí k tomu, aby zaměstnavatelé byli odpovědní.”  Tedy, jinými slovy, je třeba přitvrdit.

Naznačuje to i jistá Zubaida Haque, zástupkyně ředitele think-tanku pro rasovou rovnost Runnymede. V reakci na zjištění Guardianu prohlásila: „Jsou to šokující zjištění. Ukazují nejen utajený rasismus, nebo podvědomé předsudky, ale zjevný, vědomý rasismus, když jsou uchazeči vybráni na základě svého etnického původu..”  Proto je očekávatelné, že tlak na multikulturní pilu a šikana posledních zbytků normálnosti, budou záhy zesíleny.

Člověk by mávl rukou. Je to daleko. V Británii, která už stejně více připomíná Pakistán, než Evropu. Je to jejich boj…. Ale dlouhodobá zkušenost učí, že cokoli pitomého, škodlivého a rozkladného je přijato v zemích Západu, bude, dříve či později, tlačeno i k nám. S Hamáčkem na Ministerstvu vnitra spíše dříve.

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (41 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...