1.5.2024
Kategorie: Politika

Sláva špatně odvedené práci

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Je první máj, lásky čas a České republice je dáno do vínku, že má slavit nejen lásku, ale i svátek práce, a nově také vstup do Evropské unie. A já to všechno svezu na jednu velkou páchnoucí hromadu a oslavím to sakumprásk všechno jedním textem. Musíme jít s dobou a být efektivní.

Jako příklad stachanovsky uvědomělého dělníka si vezmu za rukojmí Věru Jourovou. Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro hodnoty a transparentnost. Za dobu své působnosti se zaměřovala na zlobivé státy, které peskovala s kadencí kalašnikova. Teď, když jí hoří koudel a ona to má za pár, donesla na server iDnes prapodivné myšlenky a slova, která bychom s láskou mohli tesat do mramoru. Vrhla se totiž do kritiky Green Dealu, který spoluprosadila se zbytkem Evropské komise, a ukázala tak, jak se v Evropské komisi chápe slovo práce. Já to snad ocituju:

„Co bych já udělala, kdybych na to měla vliv, tak bych asi trvala na tom, aby se udělaly precizní dopadové studie jednotlivých klíčových částí, zejména emisních povolenek a zásahu do průmyslu,“ pronesla pro iDnes 23. dubna místopředsedkyně komise a zároveň komisařka pro hodnoty a transparentnost. Hodnoty. A transparentnost. Bylo potřeba to zopakovat. U Jourové se to neochodí.

Ale k svátku práce. Projekt, který stojí stovky a stovky miliard euro, který ovlivní celou společnost, který už teď odvádí průmysl za hranice Schengenského prostoru, který se už teď propisuje do peněženek všech obyvatel unie, který ohrožuje páteřní automobilový průmysl, který drancuje spolehlivost energetických zdrojů… a oni u něho nemají ani dopadovou studii.

Víte, to je jako když chcete postavit dům, ale odmítnete k tomu mít plán, architekta, projektanta, nebo alespoň nějakou rámcovou představu, která nebude popírat fyzikální zákony. Ve snech o vzdušných zámcích dům asi lze postavit střechou dolů. Ale při samotné stavbě bude realita nejspíš brblat. Přebudovat celé fungování na prakticky celém kontinentu, to je hodně střetů s fyzikou i realitou jako takovou. A oni nemají ani dopadové studie.

To je jako v Německu, kde se teď hádají a hází na sebe vinu, kdo může za zastavení jaderných elektráren, když jejich zastavení Německu nesmírně škodí. A když je jádro jedno z mála spolehlivých a relativně bezemisních zdrojů elektřiny. Ani v Německu neměli dopadové studie? Oni plánují a nemají nic podepřené realitou? Ona jim stačí ideologie? Tedy vzdušné zámky a baráky postavené střechou dolu?

Já nemůžu jinak a začnu zase citovat: „Dopady na regiony, na vrstvy obyvatel a na sektory a na průmysl. Musím říct, že už když jsme to schvalovali, tak mně osobně tyto opravdu podrobné studie chyběly. … Myslím si, že je potřeba se dozvědět, jak to vlastně je, protože i v oblasti zelené dohody slyšíme příliš mnoho aktivismu a fanatismu a příliš málo faktů,“ řekla v tomtéž rozhovoru Jourová. To je zaměstnanec měsíce, co? Oni něco schvalovali a schválili a paní, která seděla přímo u zdroje, nevěděla, co z toho bude, neměla studie, žádné podklady a přesto to nechala bez protestů projít. A pak přizná, že u Green Dealu bylo moc aktivismu a fanatismu, ovšem málo faktů. Ale proti dezinformacím, to se to bojuje, když se u toho na podkladu greendealových aktivistických dezinformací navrací celý kontinent do vývojové etapy lovců mamutů.

A tak pojďme oslavit práci zaměstnance měsíce, roku, ba přímo pětiletky, Věry Jourové. Nevěděla, co se schvaluje, nebyla k mání dopadová studie, prostě obvyklá práce zaměstnance pětiletky. Sama přiznala, že se celé schvalování řídilo podle aktivismu a fanatismu, nikoliv na podkladu faktů. Jinak řečeno, likvidace zemí EU se řídila podle toho, jak do prostoru prudila novobolševická Greta Thunbergová, které ve své době tleskal celý Evropský parlament i s Evropskou komisí, které tleskala i nastoupená OSN (dokonce jí z OSN vyslali uvítací lodičky, víc ta manipulace veřejným prostorem provést nešla, skutečně nešla). A jelikož je tu pokus nahradit svátek práce stanovením významného dne vstupu ČR do Evropské unie na tentýž, tedy dnešní den, možná bychom mohli začít volat po rozšíření. Svátek práce, významný den vstupu ČR do EU, čas lásky. A navíc globální den politické nepříčetnosti. U posledního jmenovaného bude věru co oslavovat. A jsem si jistý, že ten obyčejní lidé oslaví skutečně s láskou a velmi pracovitě.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)