1.5.2024
Kategorie: Společnost

Zemřel Miroslav Macek

Sdílejte článek:
VÁCLAV KLAUS
Dnes nás překvapila velmi smutná zpráva. Zemřel Miroslav Macek, jeden z mých nejbližších politických spolupracovníků, politik, který měl významný podíl na vzniku české polistopadové autentické pravice a spoluzakladatel ODS.

Mirka jsem si nesmírně vážil pro jeho jasné politické myšlení, pro jeho schopnost srozumitelně formulovat své názory a pro jeho přesvědčivé vystupování, kterým uměl strhnout lidi kolem sebe. Mirek byl aktivní, pracovitý člověk mnoha zájmů. Naše veřejnost jej, kromě člověka politického, zná jako úspěšného a oblíbeného spisovatele. Nebojácně se pustil do několikadílného pokračování Jirotkova Saturnina, psal detektivky a dokonce překládal Shakespearovy Sonety. Jeho milovaným koníčkem byla zahrada, kterou po „mackovsku”vypiplal do překrásného místa klidu a pohody.

S Mirkem Mackem odchází nejen významný a talentovaný člověk české polistopadové politiky, ale také všetranně zajímavá osobnost, která bude chybět nejen jeho rodině, ale nám všem. Chci touto cestou vyjádřit nejen svůj smutek, ale především hlubokou soustrast jeho rodině.

IVK

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (41 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)