1.5.2024
Kategorie: Multikulturní soužití

Německá CDU vyvěsila v Lipsku plakáty do volební kampaně v arabštině

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Merkelové (a Leyenové) rodná politická strana, která není ve vztahu k současné vládní garnituře žádnou opozicí, nyní opět poněkud více odkrývá svoji skutečnou tvář.

Tedy spíše potvrzuje, že od své vítačské politiky pod heslem „Wir schaffen das“ nijak zásadně neustupuje. Nyní se podbízí zejména těm z řad hostů Merkelové i Scholze, kteří již stihli získat občanství.

Takových jedinců je již bezpočet a jistě stojí za to o jejich hlasy bojovat. Mimo CDU se o ně hlásí také stávající tři vládní „semaforové“ strany, ale například i postkomunistická Die Linke, takže konkurence je víc než dost.

Zda ovšem volební plakáty, které jsou rozmístěny v Lipsku, nějak zásadně pomohou, se teprve uvidí. Přece jen se o nové obyvatelstvo vzájemně pere několik stran…

CDU se dvoří voličům v Lipsku v arabštině. Pravost plakátů potvrzuje saská CDU. Ale proč se podbízet migrantům, kteří nerozumí německy?

Volební plakáty CDU v Lipsku v arabštině přitáhly pozornost. Plakáty jsou pravděpodobně pravé, potvrdil tiskový mluvčí CDU Sasko Paul Schäfer na žádost Junge Freiheit. Fotografie nebyly padělky. V neděli na to upozornil zelený radní Jürgen Kasek.

Podle Schäfera však nebyl motiv předem dohodnut se zemským sdružením CDU: „Okresní sdružení vedou svou komunální volební kampaň sama.“

Plakáty visí pouze na Eisenbahnstraße, ulici v Lipsku, kde dominují Arabové. V překladu se na nich píše:  „Společně učiníme tuto čtvrť bezpečnou.“

Mluvčí CDU v dalších otázkách odkázal na odpovědnou osobu, okresního předsedu v Lipsku Andrease Nowaka. Zatím však nebyl k zastižení pro dotazy.

Na X se kampaň setkala se smíšenými reakcemi. Místní politik Zelených Kasek si postěžoval: „Také úplně nová úroveň prolhanosti.“

Na dalších plakátech strana mimo jiné požaduje „obrat v migrační politice.“ Většinou satirické komentáře zazněly od pravicových uživatelů. Je to „Lipsko, ale arabské.“

Obrázek

Podle informací JF to prý vře v mládežnické organizaci CDU Junge Union. Lucas Schopphoven, kandidát CDU do lipského městského zastupitelstva, naopak reklamu hájil.

„Při řešení problémové ulice způsobem, který je vhodný pro cílovou skupinu, je lapání po dechu přesně tou správnou reakcí,“ napsal na X.

V Sasku se 9. června budou souběžně s volbami do Evropského parlamentu konat komunální volby.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)