11.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Prolamování hradeb v USA

Sdílejte článek:

JAN SINNREICH

V podzimních volbách byly zvoleny do americké Sněmovny Reprezentantů (House of Representatives) dvě nové členky, muslimky. Jsou to Ilhan Omar (28 roků, narozená v Mogadishu, Somálsku) a Rashida Tlaib (43 roků, narozená v Detroitu palestinským imigrantům).  Ilhan Omar byla kromě toho také jmenována do důležitého výboru pro zahraniční otázky (Foreign Affairs Committee). Při nástupu do funkce obě dvě přísahaly na Korán…

 
Hned na počátku svého působení se obě dostaly do zájmu médií.  Rashida proslula těsně po zvolení výrokem „ … a vsaďte se, že toho zkur.y syna Trumpa budeme soudit (impeachement)“.  Omar   zazářila svými nenávistnými výroky vůči židům a státu Izrael.  Obě jsou ultralevé, tzv. „demokratické socialistky“, nenávidí Izrael a především Donalda Trumpa.

 
Po tomto úvodu se Ilhan Omar dostala do další kontraverze, když v kongresu veřejně obvinila kolegy židovské kongresmany z toho, že jsou loajální k Izralei,  a že upřednostňují zájmy Izraele před zájmy USA. To už bylo hodně i na demokraticke vedení sněmovny. Mluvčí sněmovny, paní Nancy Pelosi (79, v politice celý život) si obě nové reprezentantky pozvala na „pohovor“.  Výsledkem bylo, že demokraté vypracovali rezoluci odsuzující projevy antisemitizmu,  která měla být předložena k hlasování. V tomto povšechně  laděném prohlášení nebyla (radši) Ilhan Omar vůbec uvedena jménem. I to ovšem vyvolalo palácovou revoluci v táboře mladých, čerstvě zvolených revolučních socialistů (pardon, demokratů), vedených nesmiřitelnou Alexandriou Ocasio-Cortéz (29, rovněž právě zvolena). Ohavná rezoluce byla okamžitě stažena a přepracována. Demokraté se polepšili. Text nové rezoluce   odsuzuje všeobecně jakoukoliv nenávist (rasovou, naboženskou  hlavne k Islámu, k LGBT komunitě, a když už to musí být no tak teda i ten antisemitizmus).
 
Na otázky novinářů Ilhan Omar odpovídá mlčením, podtrženým vítězoslavným úsměvem. Zdálo by se, že výroky bezvýznamné začínající političky nemohou mít vliv na zahraniční politiku USA, a na vztah ke státu Izrael. Až na to, že Ilhan Omar má, jako členka výboru pro zahraničí, přístup k tajným informacím. To je alarmující, ale ještě otřesnější je svědectví o naprosté morální vyčerpanosti a z ní pramenící zbabělosti dnešního vedení Demokratické strany. Z obavy ze ztráty popularity mezi mladými „revolucionáři“ a jejich voliči se podvolují nepokrytým projevům islámského antisemitismu.
 
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...