28.4.2024
Kategorie: Ekonomika

Dalši ostuda spravce Fialy

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

Tak se nam pan Nutella, spravce Česke republiky, vratil z Ameryky a hned zrobil další ostudu. Za mořem panačkoval před dědkem, kery si přal vidět blazna, co v době valek vedenych dronama chce nakupit nesmyslně velke a předražene letajici šroty, kere byly efektyvni možna tak v době, kdy Ameryka napadla Irak.

Fčil se Nutella potkal v Praze z minystrem zahraniči Azerbajčanu a rozplyval se nad tym, že se pry už brzo zbavime zavislosti na ruske ropě. Na svojim Twitru napsal: „Ázerbájdžánská ropa loni pokryla více než čtvrtinu české spotřeby a jsme tak druhým největším odběratelem této ropy v EU. I díky tomu se můžeme rychle zbavovat závislosti na Rusku.“

Nevim, jestli už je fakt tak zapomětlivy, anebo je navedeny. Ukončeni zavislosti na ruske ropě přece už vyhlasil vloni. Od te doby kupujeme demokratyzovanu ropy z jinych nedemokratyckych statu, ale to nevadi.

A co Arménie?

Masochistum, keři sleduju profil teho Brňaka, dočasně nainstalovaneho jako spravce Česke republiky, ovšem neuniklo, že nezminil jinu věc. Když už je naš spravce takym velky bojovnikem za humanytu, nakupuje za naše prachy dělostřelecke granaty a pak je zadarmo rozdava Ukrajincum, aby mohli bojovat až do roztrhani těla, zeptal se teho azerskeho minystra na genocidu Armenu? Tady su dotazy divaku jeho profilu:

 

  • Takže jsme vyměnili jednoho spolehlivého, dlouhodobého dodavatele s nedemokratickým režimem za druhého, snad ještě horšího. Děláme, co není třeba. Vaše ODS.
  • Otevřeli jste v rámci vaší věhlasné hodnotové zahraniční politiky i téma územní celistvosti Arménie? A co lidská práva Arménů? Mluvili jste o nich?
  • Vám už ani nevadí, jaké v té zemi je zřízení? Já jen, že u Číny Vám to vadilo. Chápu, jde jen o prachy.
  • Jako fakt? A kolikrát nás ještě zbavíte té závislosti na Rusku za trojnásobné ceny? A je to „hodnotově ukotvená ropa“ nebo zase totalitní? Samé otázky a žádná odpověď. Co taky čekat od lháře, který nás zavlekl do energetické krize a teď předstírá, že ji řeší…
Synku, synku fialovy. Tento narod, přestože si vybira blbe spravce, není blby. Ty se tvařiš, že si nam zajistil tu zdemokratyzovanu ropu. Ale to není pravda. Stači se podivat na statystyky.

A nepotřebuješ ani velku matematyku. Už před pěti rokama byl podíl azerske ropy cosik přes čtvrtinu. A na tu kolonku s nazvem Rusko se raději ani nedivej, bo by ti mohla prasknut žilka.

 
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (51 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)