1.5.2024
Kategorie: Ze světa

Ošklivé dějství

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Blinken přijel Číňaům vysvětlit, že by měli omezit výrobu, neměli by přestat používat dolar pro mezinárodní platby, neměli by zásobovat Rusko materiálem, který se dá použít pro vojenské účely (čipy) a neměli by kupovat ropu od toho zlého Íránu.

Ono není divu… Číňané vyrábějí násobně víc lodí než Spojené státy. Když máte doky na výrobu tankerů a velkých kontejnerových lodí, bez problémů v nich vyrobíte i lodě válečné. I když… teď se ukazuje, že velké válečné lodě mají problém, protože je možné jejich protivzdušnou obranu zahltit levnými drony a pak po nich střelit něco účinnějšího. Hútiové i Ukrajinci by mohli vyprávět…

Číňané dále odcházejí od dolaru, systematicky se zbavují dolarových dluhopisů a hlavně, nenakupují nové. Ilona Švihlíková nedávno upozornila na zajímavý fakt. Americké zadlužení překročilo 34 bilionů dolarů, ale jejich současná situace je taková, že každých sto dní se zadlužení zvýší o další bilion. Viděli jsme také pár grafů, jak vypadá hospodaření amerického FEDu a nejsou to moc pěkná čísla.

Čína také nemůže nechat Rusko prohrát, protože jinak by se stalo to, čím se na Západně nikdo netají. Po porážce Ruska by se všechny síly zaměřily právě na Čínu, protože to by nešlo, aby předběhla Spojené státy. Chvíli před válkou uzavřel Putin se Sitting Pingem celou řadu „smluv o přátelství.“ Já osobně nevěřím tomu, že tu válku neměli už dávno promyšlenou.

Stejně tak Čína těžko opustí sankcionovaný íránský trh, kde má téměř monopol, když tam nikdo jiný ze Západu dodávat vlastně nesmí. Hedvábná stezka, vole!

Sitting Ping řekl Blinkenovi, že si Amerika musí vybrat, jestli je pro ně Čína partner nebo nepřítel… Zdá se, že jsou tam v Pekingu připraveni na obě varianty.

Zachytil jsem spoustu komentářů, že Amerika nemá už žádné jiné možnosti, než zažít krach svých financí a nebo rozjet velkou válku. Ale upřímně… byla by to zhruba totéž harakiri, které spáchali Japonci útokem na Pearl Harbor. Japonci tenkrát zaútočili na továrnu světa a podle toho to dopadlo. Američané by jakoukoliv konfrontací s Čínou dopadli stejně. Těžký průmysl se přesunul do Číny, stejně tak se tam přesunula výroba takřka všech základních komponent… Za Druhé světové uběhl rok a Japonci už měli nedostatek všeho… Jak dělat velkou válku, když jen samotná Ukrajina žere takřka celou vojenskou produkci Západu?

Amerika ale má ještě jednu možnost, která není ani americký krach, ani třetí světová válka.

Může se postarat, aby to byla Evropa, která si za USA zláme nohy. Může se postarat, aby místo dolaru zkrachovalo euro, aby místo amerického průmyslu zkolaboval ten evropský a aby americké dluhy zasanovala Evropa.

Pardon, ono se to už dva roky děje…

Od prvního dne války na Ukrajině je to Evropa, která krvavě platí. Je to Evropa, která přišla o bilion euro díky nefunkčním sankcím. Je to Evropa, která kupuje ropu od Američanů, kteří ji bez skrupulí kupují od Rusů. Je to Evropa, odkud odchází průmysl do USA. Především ten nejhodnotnější průmysl – německý. Evropa má zabavit ruská aktiva na Západě (a riskovat zabavení západních aktiv v Rusku). Evropa si má zničit zemědělství nákupem ukrajinské produkce, kterou vlastní americké Black Rocky a Vanguardy. Samá pozitiva a sociální jistoty…

Evropa kupuje americký obrněný šrot, Evropa kupuje zbraně pro ukrajinskou válku, Evropa se přidává do české nábojové iniciativy, Evropa nese náklady a platí je nikoliv svými zisky, ale svým zadlužením. Evropa je naočkovaná hodnotami, které ji nutí si podřezávat větev a střílet se dnes a denně do nohou.

Zkrachovalá Evropa zároveň tak nějak sama o sobě zneguje čínské iniciativy s novou hedvábnou stezkou. Kde nic není, ani čert nebere. Klidně si, Číňane, kupuj evropské přístavy, abys mohl obchodovat. Zkrachovalá Evropa nebude mít čím platit…

Když se na to podíváte, tak je to Evropa, která se začíná chovat jako africké státy někdy v šedesátých letech. Lidé tam chcípali hladem, ale na dělostřelectvu to nebylo znát. Bohužel, Evropa nemá ten kobalt, uran a další suroviny, kvůli kterým stálo za to, ty africké země držet. Jsme jak Angola… válčit se musí, nic jiného se nemusí.

Až nastoupí Trump, bude už hotovo. Donald si nechá předložit čísla a pak prostě vystoupí z NATO… A vy si tady v Evropě s tím nadělením nějak poraďte… Bude pár ošklivých scén z kyjevského letiště (a pak možná i z některých dalších), jednoho dne u nás nebude Fiala ani Černochová k nalezení… Já snad raději ani nebudu v těchto vizích pokračovat…

Jste připraveni? Jste nachystáni na hodně špatné časy?

Připravujte se!

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)