2.5.2019
Kategorie: Politika

Juncker: EU má pojištěné, že euroskeptickým kandidátům budou vrcholná místa v Bruselu odepřena

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

EU má pojištěné, že euroskeptickým kandidátům budou vrcholná místa v Bruselu odepřena, ať dopadnou květnové volby jakkoliv, vychloubal se šéf Komie Jean-Claude Juncker.

Jean-Claude Juncker se tento týden v interview s polskými médii vysmál myšlence, že by ten lavinovitý úspěch národních populistických stran předpovídaný pro květnové volby mohl nějak zpomalit pokrok globalistického integračního procesu v EU.

„V těchto volbách ti, co podporují to potrhlé národovectví, zaplatí ošklivou cenu,“ hrozil předseda Evropské komise, načež zavřískal: „Nikdo to zatím neví, ale naposledy jsem z kandidátky vyhodil šest navrhovaných komisařů, které na mě zkoušely vlády nárůdků.“

„Nezapomínejte, že vlády se jen uchází o umístění svého komisaře. Je ale na prezidentovi Komise, koho si vezme, a ten vybraným také přidělí jejich působnost,“ chvástal se tento nevolený byrokrat.

Juncker se v rozhovoru s Rzeczpospolita posmíval, že je přeci jedno, jestli národně vlastenecká vládnoucí strana Zákona a spravedlnosti (PiS) v listopadových volbách do národního parlamentu zvítězí, nebo zda ji porazí koalice opozičních aktivistů převážně podporovaných bruselským establishmentem, protože Polsko stejně tak, jako tak EU kvůli finančním výhodám poskytovaným EU z tohoto bloku neodejde.

„Poláci se nechtějí od toho všeho nechat odříznout,“ prohlásil sebejistě tento lucemburský politik, než k tomu přidal rozporující dodatek, že lidé v Západní Evropě „by si neměli myslet, že Poláci jsou v tomto bloku jen kvůli penězům.“

Tvrdil, že polské členství v EU je důsledkem toho, že tento stát slovanského národa s ostatními zeměmi EU sdílí „společné hodnoty“ a řekl, že financování z Bruselu „není žádný dar, nýbrž jde o uznání rozsahu reforem, provedených od vstupu do EU.“

Juncker během tohoto interview rovněž diskutoval o rozhodnutí této Komise uvalit na polskou vládu sankce za údajné opovrhování „demokratickými standardy“ při reformě toho, o čem PiS mluví jako o zkorumpovaném justičním systému postrádajícím odpovědnost.

„Vláda zákona je základním kamenem EU,“ tvrdil Juncker spolu s vyhlašováním, že „ač si občas některé země podle toho, komu se zrovna povede dostat se k moci a v jaké fázi politického cyklu se nachází, dovolí určitou míru nekázně, tak jemu je jasné, že během pár let tyhle problémky už ustanou.“

Podle maďarsko-amerického miliardáře George Sorose z Nadace otevřené společnosti (OSF), která financovala ty neziskovky, které se dožadují, aby Brusel vůči Polsku zahájil zatím bezprecedentní kázeňské řízení, je tím modelem tzv. demokratických hodnot a vlády zákona, kterému se Polsko nechce podřídit, vzorový model v jihoafrickém stylu, kdy tento správný model je prý v populisty ovládaných zemích jako Polsko a Maďarsko „nebezpečně“ zavrhován.

„Děkuji ti, Jižní Afriko, že jsi mi připomněla, že být svobodný znamená žít způsobem, který posiluje a prosazuje svobodu ostatních,“ prohlásil loni prezident Nadace otevřené společnosti Patric Gaspard, když sliboval, že vize zemí podle modelu tohoto teď násilím zmítaného afrického státu brzy zvítězí nad vizemi modelů takových zavrženíhodných vůdců, jako je polský Kaczynski.

 

VIRGINIA HALE

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...