14.11.2018
Kategorie: Politika

SPD do vlády s ANO?

Sdílejte článek:

COM

„Jako obvykle jsem vytušil, že by mohl být určitý prostor pro prosazení programu SPD. Řekl jsem Andreji Babišovi, že chceme vyměnit ČSSD. Nechceme, aby se prosazoval program ČSSD,” řekl Okamura na tiskové konferenci ve Sněmovně. Lidé podle něj ve volbách řekli, že ČSSD nechtějí.

[ad#textova1]

„Na tu schůzku jsem byl pozván, jen pro vaši informaci,” podotkl Okamura. Následně prohlásil, že SPD nemusí sedět přímo ve vládě, ale mohla by pouze podpořit menšinovou vládu odborníků, kterou by sestavilo ANO.

„SPD chce prosadit svůj program, můžeme ho prosadit jen v nějaké vládní konstelaci. Nechceme být součástí vlády, kde jsou nějací lidé, kteří mají nevyřešené kauzy,“ řekl dále Okamura. Prvním krokem je to, že kauza Čapí hnízdo bude ze strany policie uzavřena a to co nejrychleji. 

V jednání s Babišem bude předseda SPD Okamura pokračovat příští týden. „V tuto chvíli hlasujeme pro nedůvěru vládě, ale ta vláda se do té doby mohla položit,“ řekl Okamura.

Babiš se po Okamurovi sešel s šéfem komunistů Vojtěchem Filipem a řekl mu, že nevidí důvod pro odstoupení. Komunisté se o tom, jak se postaví k hlasování o nedůvěře vládě, rozhodnou příští týden v úterý, na kdy svolali jednání výkonného výboru. 

Ministr vnitra a šéf ČSSD Hamáček se zatím k výsledku schůzky s Babišem nevyjádřil. Schůzku si sociální demokracie vynutila kvůli eskalaci kauzy Čapí hnízdo, když televize Seznam odvysílala pořad, v němž hovořila se synem premiéra Babiše z prvního manželství, který je teď ve Švýcarsku.

[ad#pp-clanek-ctverec]

 

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...