Extrémistka Šichtařová
MARKÉTA ŠICHTAŘOVÁ
Od dob, kdy v politice existuje pravolevé dělení, existuje také něco jako „legitimní“ zóna a extrémistická zóna. Za „legitimní“ zónu je považován politický střed, politická levice a politická pravice.
Za extrémní zónu je považováno vše, co už drtivá většina levičáků i pravičáků v parlamentu odmítá se slovy „to už je příliš i na nás“.
Do politického středu patří taková témata, jako například nemocenská či průběžný důchodový systém. Kdysi sice představa nemocenské dávky byla považována za levicovou, ale dnes už je vnímána jako cosi zcela etablovaného a středového.
Jako pravicová témata jsou vnímána témata taková, jako například individuální důchodové spoření, doplatky na zdravotnictví, či soukromé zdravotnictví.
Ale jakmile se začne mluvit třeba o privatizaci policie nebo privatizaci soudů, tak už i většina pravičáků má potit, že to je příliš a je to pravicový extrém.
Pokud se naopak na této pravolevé ose budeme posouvat doleva, tak za levicová jsou považována taková témata, jako třeba minimální mzda, daň z nemovitostí či pastelkovné. Jakmile někdo začne o pastelkovném či o zvyšování majetkových daní, víte na beton, že je to levičák, i když třeba o sobě bude tvrdit něco jiného.
Ovšem i zde je jakási extrémní zóna, která ve svobodné společnosti je tabu. Zdůrazňuji – ve svobodné společnosti! To jsou témata jako angažovaná kultura, stropování cen, cenzura, znárodňování či centrální plánování.
Jaké osobnosti si na kterém místě této škály představit? Tak třeba Miloš Zeman v minulosti byl jednoznačně vlevo, Václav Klaus vpravo. Ale oba byli v 90. letech v „legitimní“ zóně. Sama sebe vidím ještě kousínek napravo od Václava Klause. Někde tam, kde byl třeba Milton Friedman. Zeman, Klaus, ani Šichtařová se od 90. let nepohnuli ani o píď ze svých pozic.
Pak tu ale máme takové osoby, jako třeba Petr Fiala. Ten začínal relativně vpravo. Jenomže časem nám tak nějak zmigroval doleva a dneska už je víc vlevo, než byl v 90. letech Miloš Zeman. Zeman totiž nestropoval ceny ani nepodepsal ultralevicový Green Deal. Anebo tu máme migranta Petra Pavla. Ten začínal extrémně vlevo jako komunista. Pak se po roce 1989 posunul na střed. A dneska je už zase extrémně vlevo, protože vyslovil, že bychom se měli zamyslet nad zestátněním některých sociálně problémových bytů. Znárodňování je ve svobodné společnosti extrémistická no-go zóna.
Jak se nám taková migrace mohla přihodit? Ve společnosti se totiž vychýlilo vnímání toho, co je legitimní zónou. Tato legitimní zóna se posunula celá výrazně doleva. Nyní je za „legitimní“ považováno vše od extrémní levice až po střed. A vše pravicové je v podstatě vnímáno jako extrémistická zóna.
Vidět je to i u konkrétních témat. Tak například rovnoprávnost pohlaví: Kdysi byli protěžováni muži, pak bylo období skutečné rovnoprávnosti, a dneska jsou protěžovány ženy skrze kvóty na ženy neboli pozitivní diskriminaci. Podobně bychom přepólování postojů mohli popsat třeba u přístupu k menšinám či k ekologii.
A tak se mohlo přihodit, že političtí migranti, kteří mění své názory, jsou stále vnímání jako legitimní. Ale lidé jako Klaus nebo Šichtařová, kteří jsou ve svých postojích konzistentní, jsou najednou vnímáni jako extrémisté. Optikou dnešní progresivistické společnosti jsem extrémistka!
„Pak tu ale máme takové osoby, jako třeba Petr Fiala. Ten začínal relativně vpravo. Jenomže časem nám tak nějak zmigroval doleva a dneska už je víc vlevo, než byl v 90. letech Miloš Zeman. Zeman totiž nestropoval ceny ani nepodepsal ultralevicový Green Deal.“
S Green Deal nepřišli ani sociální demokrati ani komunisté. Přišli s ním pravičáci, kteří „bojobali za svobodu“. Je to nástroj na oškubání většiny lidí, a to je prostě doména pravice. Někteří levičáci jim to zbaštili a začali to pak prosazovat taky. Fiala je typický pravicový politik, i když se to pravičákům nelíbí. Jejich ideální politici neexistují. Pokud se jim nelíbí Fiala, mohou volit komunisty, nebo kandidovat sami a ukázat, jak se to má dělat. Ale o to už pokusy byly, a všechny šli do háje. Podobně je to z migrací, kteoru pravičáci podporovali, aby měli levnější pracovní sílu. Pravičáci vymyslí pitomosti, někteří levičáci to okopírují, a pak se to hodí na levičáky všechno. Kdyby vládli komunisté (kterou volí levičáci), tak tyhle problémy nejsou. Tyhle problémy jsou za vlády ODS a TOP (které by levičáci nikdy nevolili). To je asi vše, co jde říct k tomu, že je to problém levice. Pokud jde o to, že Fiala je levicovější než Zeman, není to pravda, Zeman prosazoval progresivní daň a přerozdělovná tak, aby na tom většina lidí byl lépe. Fiala pomocí Greendealu a dalších věcí nechává většinu lidí financovat zisky prá firem, které na tom vydělávají. To je čistě pravičácká politika.
Kam zařadíte mně, když jsem levičák, ale volím Babiše nebo Turka?
Myslím, že na to, abych vás zařadil bych o vás musel vědět mnohem více. Ale jen tak pro srandu to zkusím. A přiznávám, že mohu být úplně mimo. Asi patříte k těm levičákům, kteří kvůli vzdálenější minulosti nevěří komunistům a kvůli bližší minulostu nevěří sociální demokracii (je zajímavé, že pravičáci odpouští ODS a TOP deleko rychleji, než levičáci levicovým stranám). Tak hledáte více napravo. Babiš slibuje hodně i levicové věci. Turek je proti všemu, co je pseudolevicové, a co je na levici (někdy oprávněně) kritizováno.Takových lidí je hodně – proto ostatně v parlamentu žádná vyloženě levicová strana není. Mezi těmi pravicovými je více na výběr. I když Babiš dělá i trochu levicovou politiku, je to oligarcha. Jde brát jako menší zlo, pokud nevěříte skutečně levicovým stranám, ale skutečnou alternativou není. Proto ho možná volíte i jako největšího protivníka součastné vlády. Turek podle mě na skutečnou politiku nemá (což k úspěchu nevadí u politiků ve velkých stranách, ale u malé ano, i když ho zvolí, bude to trana na jedno použití), ale může být zajímavé ho volit, aby trochu rýpal do ostatních politiků. Nebo jako protest proti pseudolevicové politice. Takže celkově bych odhatoval, že vaše hlasy jsou z velké části porotestní. Že volíte více proti někomu nebo něčemu, než pro někoho nebo pro něco, protože žádné straně nevěříte. Jsou i levičáci, co podobné strany volí z přesvědčení, ale myslím, že to je logicky velmi nekonzistetní, takže tam bych vás nezařadil.
Dobré zamyšlení.
Jinak řečeno pošuk.
Nevím jestli myslíte Šichtařovou nebo Fialu. Ale pravdu máte v obou případech.
Podstatné zůstává, že jste osoba, která své politické vize nemá jak prosadit, voliči vás nechtějí a podle všeho chtít ani nebudou.
Voliči chtějí pravou pravici, ale praxe ukazuje, že všechny pravice jsou levé, bez ohledu na to, co slibují.
„Proč nemohu být komunistou ?, „napsal už v minulém století mnou uctívaný Karel Čapek
Proč já jeden z mnoha nemohu být Echt pravičák,datluji tady neuměle já.
Protoře lidé-voliči snad i možná chtějí pravici,ale ta se jich už z principu své víry i své potřeby,síly a užitečnosti lidského kolektivu už názorově hloupě a veřejně,zříká.
Fakt neuměle!
S prazskou tlamou zvladneme vsechno, hlavne kdyz rucicky budou ciste a bez mozolu 🤮
Mítů vem čert, to pochopíme, je to moderní. Budiž. Blbost vládne všude.
Ale že se prezentuje coby Mylton Frýdman fanynka, to je k populání. Další „ekonomka“ bez smyslu pro realitu. Nechápe, že poučky keynesiánů ani rakušoškolů neplatěj, páč kde jsou korporátní monopoly, tam není žádnej volnej trh. A že krize nevznikají vyblouzněnýma teoriema rádoby expertů, ale rozhodnutím Rothschildů přiškrtit emisi novejch prachů.
Všechny ty prejekonomy typu Klausoeman nebo Frýdmanošichtařka vyflusli snad samotní čerti, aby se nám pomstili za to, že jsme potomci pravejch lidí z Hyperboreje.
„poučky keynesiánů ani rakušoškolů neplatěj, páč kde jsou korporátní monopoly, tam není žádnej volnej trh.“
V podstatě je to pravda. Přesto si dovolím menší doplnění. Poučky Rakouské školy neplatí ani na volném trhu. Volný trh má tendenci vytvářet bubliny a ekonomické krize a to tím více, čím více je globalizovaný (první velká bublina vznikla ale už před kapitalimem, tzv. „tulipánová horečka, protože už tehdy se trh začínal rozvíjet). I když zanedbáme tendenci k bublinám, další nestabilitou je přehnaná akumulace a tendence bohatých ovládat ostatní více, než trh dovoluje. Rakouská škola tedy vůbec neodpovídá realitě, bez odhledu na to, zda je volný trh či nikoliv.
Keynesiánská škola je v tomto ohledu mnohem přesnější, a zabývá se tím, jak bubliny na trhu korigovat, aby nedocházelo ke krizím. Její regulace se ale vztahují na národní ekonomiku. Pokud je ekonomika globalizovaná, přestává fugnovat, protože stabilizační nástroje jsou financovány z jednoho státu, ale stabilizují i ostatní státy, které tak na těch, kdo provozují keynesiánskou ekonomiku parazitují. Keynesiánská ekonomika pomáhá v globalizované ekonomice víc parazitům, než státu, který ji provozuje. Proto selhává. Fugnovala by, kdyby ji prováděli všichni, ale k tomu asi nikdy nedojde.
První z těchto ekonomických škol chce neregulovaný kapitalismus, druhá regulovaný. A skutečně se ukazuje, že nemůže fungovat ani jedna.
Levičáci nejdřív svými regulacemi vytvoří podmínky pro vznik korporátních monopolů a kartelů a pak si stěžují na korporátní monopoly a kartely. K popukání.
Ze všeho nejhorší je, když se ráno podíváte pod postel, a je tam levičák. Z toho by se jeden zcvoknul. Jsou všude.
Od té doby, co paní Šichtařová spáchala mediální sebevraždu, čtu tadši jiné pohádky
Paní Šichtařová je levičácké vemeno, kdo jiný by šířil sprosté feministické bláboly o manželovi jen proto, aby mu zabránil styku s dětmi? A ještě k tomu ponouká dceru. FUJ!
Na orální úrovni si bolševicko-feministická soudružka Šichtařová může tvrdit, co chce. Papír a éter snese všechno. Důležité je, jak tahle paní žije. Žije extrémně levicově, feministicky, ničí budoucnost vlastních dětí. Je to hnus.
1. Ekonomka Šichtařová žije mimo realitu a zastává ekonomické názory, které jsou ve značné míře adekvátní nějakému zcela jinému světu – nemáme kapitalismus ale korporátfašistický mix socialismu a feudalismu, takže její poučky o tom, jak by bylo bezva fungovat podle pravidel kapitalismu jsou zcestné. Je to jako kdyby trénovala manšaft házené a radila jim nahazovat puk do útočného pásma
2. dělení na pravici a levici je v dnešním neomarxistickém korporátfašismu naprosto mimo. Rozhodující je dělení podle respektu k individuálním svobodám vs moc korporátfašostátu, respekt k hodnotám naší civilizce nebo jejich destrukce, ochrana národních zájmů vs multikulti-migro-„diverzita“ apod.
3. #MeToošichtařová se nezapomíná
Dělení lidských názorů je ve 21. stoleli,hnusu,špíny lží,srachu a zkázy opravdu mimo.Mike.
Ale podle mě je to i dnes po čertech úspěšný vražedný nástroj xindlu odhodlaného vyhubit člověka vlastní hlavou myslícího v lidech .
.Jak hrstkou pozlátkových snů, dogmat a frází zneužít jejich člověčí, po tisíce let osvědčenou často i vnucovanou, pořebu víry,stáda,kolektivu a party
Správně, soudruhu! Hubu držet, poslouchat, nastavit kozy, buchtu a prdku a sloužit patriarchátu do roztrhání těla.
Platilo pro soudruha Huhu007, ale vlastně i pro jiné patriarchální soudruhy a soudržky.
Spíš to je váš životní příběh. Vaše životní krédo.
Kdepak. Mně může vlézt patriarchát na záda.
Tenokkrát dost nepřevědčivé paní Markéto.!
Vždy každý z nás z mnoho ,kdo má ještě chuť
a žaludek sledovat tu nechutnou komedii zvaná
politika vidí tu dojemnou shodu v řadách vás.kariérních politiků.
Tu úpornou snahu vás všech motajích se v její blíkosti „: pravičáků,komunistů,pánbíčkářů i levice, naplnit tu slavnou,vámi všemi jen nepatrně pozměněnou výzvu
vámi všemi zneuctívaného TGM.
NEBÁTSE,NAKRÁST SI !!!