
Nad bílou rasou se smráká?
MILENA DOUŠKOVÁ
Nenechme si od nich nic vnutit, nebo se nakonec dozvíme, že Jan Hus byl černý homosexuál – jen aby všechny menšinové skupiny byly spokojené
Černí herci hrající bílé historické postavy postavy jsou směšní. Nelíbí se mi ani v rolích kde není nutná historická souvislost, ale všichni je vnímáme jako bílé.
Lupita Nyong‘ – Helena Trojská
Jodie Turner-Smith – Anna Boleynová
Adrian Lester – Lord Thomas Randolph
Thomas Jefferson – Marquis de Lafayette
Noma Dumezweni – Hermiona Grangerová
Dev Patel – sir Gawain
Sinqua Walls – Lancelot
David Gyasi – Achilleus
Halle Bailey – princezna Ariel
Devon Terrell – král Artuš
Sophie Okonedo – Markéta z Anjou
Nathaniel Curtis – Isaac Newton
Který hlupák tohle vymyslel? Poslední nápad, aby Helenu Trojskou hrála černoška, je ubohý. Helena byla bílá a já nechápu, proč by ji měla hrát nějaká černá Lupita. Ještě horší je to však u historických postav.
U rytířů Kulatého stolu se mohou filmaři ohánět fantasy licencí, ale u Anny Boleynové stejně jako u Markéty z Anjou už je to prostě přes čáru. Proč to dělají? Prý se dříve postavy „vybělovaly“ a černochy hráli běloši. Ano, je to pravda. Třeba Laurence Olivier jako Othello byl namazaný nějakým černidlem a hrál černocha. Nepřetvářel však historii, stejně jako Elizabeth Taylor jako Kleopatra. Nakonec, kdo ví, jakou měla Kleopatra pleť. Už vidím, jak by všichni ječeli, kdyby třeba Martina Luthera Kinga hrál běloch, a ještě k tomu nenatřený načerno. Pro nás, co historii známe a máme ji rádi, to logicky tahá za oči. Působí to pak křečovitě, neupřímně a vlastně směšně. Hercům to rozhodně nepomůže k větší oblibě a nevím o tom, že by z toho kdy byl filmový trhák.
Jade Jones
„Nikdy neexistovala princezna od Disneyho, která by vypadala jako já. Je to jen sen.“
To jsou slova Jade Jones, která hraje Belle v nové inscenaci Disneyho Krásky a zvířete v Olney Theatre Center. Naposledy jste v této roli mohli vidět Emmu Watson ve filmu z roku 2017. Podle manažerky Marcii Milgrom Dodge měl vzhled Jade Jones na diváky velmi dobrý dopad, protože jim ukázal, že všechny dívky mohou být kráskami.
Všichni si mohou myslet a říkat, co chtějí, a tak se vyjádřím i já. Nemám nic proti černým, tlustým holkám, ale hrát Krásku? Nakonec proč ne. Jen ať si zahraje Krásku a zesměšní se sama. Daleko horší je však dopad na malé holčičky, které trpí obezitou – a že jich není málo. Místo aby s tím něco dělaly, budou šťastné, že jsou obézní, a tvářičky si natřou načerno. Že jim jde o zdraví, je všem těm hlupákům naprosto jedno.
Nevím, kolik herečka váží, a už vůbec ji nechci urážet. Také mám nějaké to kilo nadváhy. Kila být mohou, ale soudnost být musí, pokud ze sebe člověk nechce udělat totálně směšnou figurku. V pohádce je scéna, kde Kráska omdlí a Zvíře ji odnese. Tak to bych chtěla vidět, kdo ho hraje a jak ji nese. Možná přes obří rameno jako pytel brambor.
Ano, jsem uštěpačná, ale tohle je prostě hrozné. Neustále se černoši vymezují vůči bělochům a naše umění nesnášejí. Prý je rasistické. Vypadá to, že nám naše umění prostě přemění na svoje. Čert ví, kdo za tím stojí a co to má znamenat. Pro mě bude Kráska vždy bílá, tak jako po celá desetiletí, kdy nám ji rodiče vyprávěli.
Jodie Turner-Smith
Britská čtyřiatřicetiletá herečka Jodie Turner-Smith si zahrála anglickou královnu Annu Boleynovou. Jako herečku ji neznám, ale určitě je dobrá, když má ztvárnit docela náročnou postavu, která si prožije těžký život plný zvratů a skončí na popravišti.
To ale není to podstatné, co mě na tom zaujalo. Jsem milovnice historie, a proto nikdy nepochopím, proč má anglickou královnu, proslulou svou bělostnou pletí, hrát herečka s pletí černou. Podle mě má všechno své meze a při ztvárňování historických postav bychom se měli co nejvíc držet faktů a spíše hledat vizuální podobnost.
Eduard II.
Byl to světlovlasý, štíhlý muž a podle všeho měl modré oči. Je jedno, jak kraloval, protože o to tu nejde. V dalším filmu ho má hrát další černý herec, který má pocit, že on je to pravé ořechové pro roli krále Eduarda II. Já si to fakt nemyslím a napsala bych totéž, kdyby se bílý herec tlačil do role třeba Sidneyho Poitiera nebo Nelsona Mandely. Řekla bych mu, ať se necpe, kam nemá, protože černého muže má hrát zase černý muž. Co je to za závist od černých herců, že se cpou tam, kam nepatří? Jsou v takových rolích směšní a trapní.
Bojí se běloši?
Ze strachu, co tomu řeknou druzí, se stali běloši ustrašenou populací a vyloženě jim lezou do pozadí. Nestačí líbání nohou a omluvy? Jak moc se ještě běloši poníží? Ztratili veškerou hrdost a možná by se nejraději přebarvili načerno, jen aby nebylo vidět, že mají bílou pleť.
Jsem hrdá na svoji krásnou, bílou pleť a věřím, že se mnou všichni Slované. My ještě víme, co znamená být bílí a věřit v Ježíše. Nemáme potřebu se barvit načerno a popírat víru, ve které žili naši prarodiče, rodiče i my. Nejde o to, zda jsme opravdu praktikující věřící, ale o to, moci si svobodně zvolit, čím chceme být.
Nenechme si od nich nic vnutit, nebo se nakonec dozvíme, že Jan Hus byl černý homosexuál – jen aby všechny menšinové skupiny byly spokojené. Ano, a dejme jim Jana Žižku načerno, ale řekla bych, že kdyby vstal z mrtvých, tak by jim pořádně provětral svůj palcát.
POLITIKARINA.CZ
- Jak se z pornoherce stal kazatel - 14.6.2026
- Pavel může natropit ostudu i v OSN. Kdo mu píše „notičky“? - 14.6.2026
- Nebezpečné auto - 14.6.2026


Negri nejsou schopni zadne statni ani komunalni spravy,takze mesta a staty se propadnou do chaosu. Financni vynosy se tez propadnou a staty budou bezbranne,protoze barevni jsou spatni vojaci. Zalezi,co majitele statů zamýšleji.
Přesně to je cílem a na ty černoušky se to snadno hodí.
Tupé ojroovce hru nikdy nepochopí a uvěří.
Z hambouse tady přiznávám že problematika barvy kůže toho druhého dlouho nebyla můj hrnek kafe,
Tedy přesněji do časů husákových dětí a normalizace kdy se strana a vláda rozhodla z potulného kováře a zloděje slepic úprrnš snažila udělat člověka a z obratného rákosnického hauzíráčka z póvlem stachanovce,,
Začlo to tím že mě fotra kluků postupně narozených v obohou časových hranicích vzniku a úpadku peče o husákovo dětí mě sra-lo,když jsem jejich umístění v jeslích a školce musel obezřetně uplácet ,zatímco uplácaná cikáhská ramlice automaticky pro svůj álší plod vášně obdržela vedle umídtěnky i komplení výstroj budocí své budoucí nadějě vězeňského průmyslu.
v časech od havlovo Velké sametové loupeže až do dnečních dnů ČR snědeného krámu počet a často i barva kůže či pasů těch, drze v poloze DEJ- ANEBO…. nastavených dlaní snad až z tisícinásobil
SLÁMA UKRAVINA.
Zvykáme si, bohužel.
Když začali do našich reklam pronikat černoši, bylo vzbouření na vsi… Ale zadavatelé to ustáli, počkali si, až si zvykneme.
Teď? Z každé reklamy vykoukne černá huba. Zcela nelogicky. Ale musí tam být. Třeba když otec veze dvě děti – jedno bílé a druhé, jak kdyby z Ghany vypadlo…
A nejhorší jsou reklamy cílené na mladé a zábavu. Zhruba 50% mladých postav jsou osoby z Afriky. Z drzou samozřejmostí a nadutostí obsazují náš prostor. Jako by to bez nich nešlo, jako by jejich suverenita a naše povolnost byla jasná.
Tak indoktrinují mladou populaci. Která jim žere, že nemít v kroužku přátel někoho, kdo vypadá jek King Kong, nebo Feri, není dostatečně in.
Je to útok. Na nás.
King kong nebo Feri 😁 Skvělé přirovnání, pane Vylíčile 👍
Teď ve zprávách řekli že Feri se nedopustil znásilnění, ale neetického chování (parafrázuji).
Vždyť u nás jsme to už měli taky. Pamatujete si na Donutila a jeho Sněhurku a černého prince? A jejich krásné přičmoudlé děti, které mohou bez obav na slunce?
Kretén!!!
.. ja si na to nezvyknu nikdy a na zminene filmy se nikdy nepodivam, neb by se mi z nich zaludek obratil naruby .. nesnasim prekrucovani jakekoliv historie a historickych realii, byt jsou treba zmineny jen v bajich a povestech!
Má ta Doušková ale kliku, že se nesmráká před debily a ona má svoji budoucnost do smrti jistou.
Vždyť je to trapárna. Prosazovat multi kulti na sílu a míchat nesourodá etnika, tradice a mentalitu je naprostá hloupost a cesta do pekel. Jestli tomu tleskáte, je mi z Vás zle.
Copak už jste dávno nezjistil, že je to debil?
Pořád si říkám, že i debil by se mohl změnit k lepšímu… Bez urážky 🙂
Už sis to vzal k srdci? Už jsi se stal jiným, lepším?
To podle mě není hloupost ale záměr ,
Zaměr těch, jejichž zdělaní na nich přižuvijící sepodržtaškové zjistli že i podřadný počítač ovládající i chátrajíci mašinu v poločasu rozkladu je výkonější nežli šatna a jídelna jejich fabriky přecpaná lidskými zdroji jeji,ch slávy moci a nemravných příjmů,
Na nerudovský problém : “ Kam s tím?“ vyřešili obratem-
Kam?
No přece proti sobě a všem,
Z účinpou pomocí sice zoufale pritivních ale vysoce výkonných nástrojů a pomůcek.
Jakými jsou,válečné a presstitutské štvaní, , jakákolv fanatické víra v kohokoliv a v cokoliv a naivita malost a mindráky ušlápnuté nuly,závist a hloupost,
Slušně dlouhý a zajímavou municí nabitý nábojový pás ke kulometům škůdců člověka a této i jeho krásné
Modré planety
A řekla by nám paní Doušková, proč vlastně všechny ty fitkivní postavy, jako je Lancelot, Ariel nebo Grangerová, automaticky „vnímáme jako bílé“? Zamyslela se vůbec nad tím paní Doušková?
To ti klidně řeknu i já, když ty nejsi schopen.
Protože v psaném originále o tom neni ani ň.
ANI Ň!! A když ta společnost měla ze 100% bílou kůži, tak jakou jí měl asi jejich šéf??!
Co? Přemejšlej, to dáš! No! Ne? Nedáš?
Se divim že umíš psát…
Která společnost měla „ze 100% bílou kůži“? A kde je to napsané?:-O
Libtardí idiote!
A to je jako vše? Fíha! Ta to jste mi to teda fakt nandal……:-D
Tady vůbec nejde o barvu kůže komedianta na plátně,
Ale o až pavlovsky odporně křivácký pokus znechutit tomu druhému potěšení umění a pochopení snahy toho druhého.
Tak jak už se tu bohužel už delší čas tomu biedelbergsko/chorošovskému xidlu daří v mnohých jibých oborech potřebných a užitečných k životu člověka i potěšení člověka
.. hledej smudlo .. za to, ze jsi nedaval pozor pri dejepisu na zakladni skole a nemas ani za mak poneti o evropske historii, nemuze nikdo!
K tomu Lancelotovi.
Šlo o nejlepšího rytíře mýtického krále Artuše. 6 – 7 století n.l. Tedy Anglosasa. Míšence Germánů a Skandinávců.
Geny z obou oblastí se vyznačují výskytem blonďáků a zrzavých. Po černé kůži, neřku-li negroidním vzhledu ani stopy.
Ostatně – stačí nahlédnout do Caesarových zápisků o válce galské, jak popisuje galy a do zápisků císaře Claudia, jak viděl své protivníky při dobývání Británie. A to byli předkové Lancelotů…
Jestli Artuš & spol. žili , byli to Britové – Keltové ! Ty příběhy o nich jsou vlastně reakcí na jejich boj s invazí Anglosasů !
Myslím, že negrům je úplně šumák, jestli budou v budoucnu dominantní rasa nebo ne. Jejich intelekt je živočišný a pudový. U nich se intelekt nedědí a další a další generace se musí vzdělávat, aby něco dokázali. Sami o sobě ze své vlastní „iniciativy“ netouží o nějakém pokroku. Chtějí se jen nažrat, vyspat, bavit se a sex. Ta výměna obyvatelstva je zaviněna bílou rasou – liberálně pominutými idioty, kteří chtějí rozhodovat o druhých a přitom jim nízký intelekt nedovoluje přiznat, že jsou na omylu. To se srovná. Negři se nikam do našich zvyklostí hrnout nebudou. To jen my si je nasazujeme a hýčkáme si je. Tato evoluce má svůj zákonitý konec v nepokračování, které nastaví nespokojená část bílé populace.
Nerad vám odporuji, ale nemáte zcela pravdu. I v našem okresním městě máme několik negrů a kdo myslíte, že se na ně lepí?
No jistěé, blbé blondýny.
Stejné to bylo, když ještě za komančů byli na letecké základně zaškolováni letci z Libye. Z té doby tu máme taky pár míšenců, zejména jeden je krasavec. Bílá káva, zrzavé vlasy, ale jinak obličejem negr.
Takže na na nějaké srovnání a evoluci v tomto směru příliš nevěřím.
Jen abychom postupně neskončili jako bílí farmáři v Jihoafrické republice nebo v Zimbabwe.
Ferko: Tak jiste, mnoho bilych zen nemuze odolat kuzi cernych muzu. Proste si nemohou pomici. Napriklad v UK,kde po ulicich pobihaji uz vetsinou jen cokoladove deti,misenci, je situace velmi komplexni. Tam si vetsinou bile tupe zenske upletou treba 3 i vice mongrelu ruznych odstinu hnědi, kteri maji cerne otce z ruznych africkych kmenu. Ony toho chteji ochutnat co nejvice. Ony tim spoji prijemne s uzitecnym.Mit 3 cokoladove bastardy je naramne financne vyhodne a 3 takovi bastardi zajisti bilé čubce pohodlne zivobyti na socialnich davkach.Je ale otazkou,kdo bude na ty socialni davky za 20 let i drive vydelavat.
K malé obraně žen musím přidat poznámku: – to je genetika a pudy. Člověk trpí halucinací že má vědomí které rozhoduje (a věřící to mají ještě složitější). Všechna rozhodnutí jsou chemické reakce a to „vědomí“ pouze samo sobě zdůvodňuje proč se „rozhodlo“.
A ten chemicko-genetický guláš prostě nutí samice aby zplodili potomstvo se silnými geny, což je nepříbuzný zástupce v okolí dostupných samců.
Každý kdo se dokázal vyléčit z lásky vám potvrdí – já jsem se ale choval jako úplnej debil.
Stačí kapička tekutiny do piva….a kde je nějaké „svobodné rozhodování“….anglie by mohla vyprávět.
Internet je plný mužských příruček jak dostat ženu do postele. I bez souhlasu.
A zvláště někteří vyznavači ….. víry …… přistupují k ženám jako ke spotřebnímu zboží.
Když budete sedět v zavřené místnosti, nebudete mít žádnou hormonální disbalanci a nebudete „pod vlivem“, tak dokážete sám sebe přesvědčit že přemýšlíte. Samozřejmě vím že se mnou bude spousta majitelů „duší“ nesouhlasit. A i ostatní budou tvrdit že „myslím, tedy jsem“. Už se těším na skutečnou AI jak se budou slovutní idioti dohadovat jestli to myslí nebo pouze předstírá podle algoritmů.
Hezké pindy.
V naší minulosti to bylo vždy tak, že si ženy vybíraly budoucí muže podle toho, jak vypadali, zda byli fyzicky zdatní, zda se dokázali o ženu a své potomky postarat a ubránit rodinu.
Postavit dům, mít jednoho nebo dva syny a zasadit strom na vlastní zahradě.
Já jsem postavil jeden dům a rekonstruoval tři byty a jeden statek po dědovi, zasadil 60 stromů a zplodil dva syny.
S naší populací je konec. Dům už nikdo postavit neumí, místo plození synů si hošani honí pindíky u porna na Internetu a zasadit strom je příliš těžká fyzická práce, počítač to za ně nezasadí.
že Jan Hus byl černý homosexuál je známo už dávno😉 , bílý heterosexuál by na takové blbiny nikdy sám nepřišel a jedině bílý heterosexuál je ve své hlouposti schopen nadšeně naplňovat fantazmagorie černých homosexuálů pro jejich zábavu
Běloši zdebilněli a zlenivěli.
Jsou na vyhynutí zcela po zásluze. Zdegenerované geny se nemají množit.
Tak s tím nemůžu souhlasit. Ne všichni jsou blbí a líní. Jen se o nich třeba neví, protože se necpou na veřejnost. To dnes dělají bohužel hlavně „ti druzí“.
Běloši jsou celosvětově menšina a jejich ustupování barevným rasám vlastně znamená, že už jsou běloši utlačovaní. Je to zcela přirozené, nelze očekávat, že většina nebude chtít ovládnout menšinu.
Leafroller ma sede muňky mozkove, to je uz znamo. Teprv ted mohu verejne priznat, ze jsem rasista, drive bych byl vyhozen ze zamestnani. Vsimli jste si, ze rasistou muze byt jedine a pouze beloch?
Negr patří na plantáž,nikoliv do umění..Z toho důvodu začínám poslední roky sledovat (mimo jinou,samozřejmě) Ruskou kinematografii,tam na negra skutečně nenarazíte.A že těch dobrých filmů nebo seriálů mají,opravdu neskutečně se zvedli-na rozdíl od nás
V Jezise neverim, kazde nabozenstvi ma najakeho ucitele, proroka a svateho a krome toho byl Kristus stejne nekaky polozid. Podstatne je, ze jsem bily a to rad. Hrdy na to take nemohu byt, nic jsem pro to neudelal. Ale zarucene uprednostnuji bilou rasu. Moji predci byli bili a moje deti jsou take bile. Bastardy do kompostu. Nackove meli pravdu, bila rasa je nadrazena.
S temi negry vseude a i v rolich bilych panovniku a v pohadkach je to jednoduche, nekoukat na to. Nekoukam na ptakoviny z Hovniudu, na nemecke serie a detektivky. Vzdy jsem videl v kine kazdeho Jamese Bonda, pokud byl normalni. Ted je to tak procernene, ze uz poslednich deset jsem nevidel v kine a i v televisi na ne nekoukam. Je to jen na lidech, jenze lide jsou z 90% debilove a sezerou kazdou zabavnou sracku. Radeji se podivam na 60 let stare kovbojky, nebi jine filmy, jako prazdniny v Rime.
Kdyz na ty sracky nebude nikdo koukat, pojdou i s jejich negrovicske reklamy.
Lide, bdete!
Sice máte pravdu, ale na tupé ojroovce je to moc složité.
Nedokáží si odepřít žádnou sebehloupější zábavu.
Kdyby to dokázaly, kulturní barvobuznosračky by zkrachovaly po prvné sezóně.
A schválně, kdy se dočkáme prvního černocha třeba na Slunci :).
Tady máte obrázky tvaru země podle bible….podle bible je slunce malé, svítí pouze kuželem světla na plochu země, tedy na jeho odvrácené straně je tma a chladno.
People of colour tam přistanou co nevidět (smích).
Ještě ten odkaz:
www.google.com/search?sca_esv=f3609e9d8c33ed57&sxsrf=ANbL-n44gObfN87M2RrcBebe7QsMaT8PFg:1779129191706&udm=2&fbs=ADc_l-ZseckkBJUFopaGDNYa-HGjo4_b6b_a7pIHTL5Y9QnExg6xJqXbG7aOLcH8CWqOtkwSpx9pPRjiIPM_wNuKcG3RHFrdwDKUwqbzd3vD3ytDroZBPaz_LuGVdr02b6f5BUAXZyPAcN53_LipTNk4Ms9lxlXIyx5G_OOzLpk5j0dEfKlp_vAlSv2_CyF83M9IrJLfFZUYmheJ4ewlrJYcvgyw3Zu6Ag&q=the+earth+dome+according+to+the+bible&sa=X&ved=2ahUKEwjktezbvMOUAxUq5AIHHVVyLZgQtKgLegQIDBAB&biw=2560&bih=1271&dpr=1
Pokud by proběhla jaderná válka, barva kůže homo sapiens by se pravděpodobně změnila na úplně černou, jako u žab v Černobylu.Tmavá barva kůže souvisí s množstvím záření. Bílí by nejspíš nepřežili.
Je skutečnou ztrátou času varovat náležitě rozežrané vepře před děsým kocem který je postihne budou-li nadávle opečovávat honáky svých řezníků,
Honáky které si rychle naučiliv z ít si bez placení vše co se jim líbí.
Od pozlátlového jehelníčku až po tříletou dcerku či vnučku,
Honáky,kteří odborně podříznou a vykrví zprvu jem naznačenou oběť,kteří si po čase rycle zvknou nato že jejich řezník má přece jen prorostlejší bůček,
Čí víd se z těmito exkrementy budeš patlat a zabývat
o to rychleji a trvaleji načichneš jejich mrtvolným pachem
Musím říct, že jsem vážně nečekal, jak velký ten výhřez zdejšího rasismu bude. Je to fascinující a smutné současně.
Tak si skuste porovnat pojmy – „praktická zkušenost“ vs „předsudečná nenávist“.
A hlavně nezapomeňte na spin.