19.8.2019
Kategorie: Společnost

Dojení krav je stejné jako sexuální zneužívání, vědecky objevila pokroková New York University

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Vědecký výzkumný článek vydaný New York University v rámci výzkumného program Ženských a genderových studií odhalil, že dojení krav je vlastně sexuálním zneužíváním.

Tento vědecký článek dospívá k odbornému nálezu, že dojení krav lze srovnávat se „sexuálním zneužíváním,“ s „emociálním traumatem spojeným s těhotenstvím“ a s „neodsouhlasenou hormonální terapií,“ uvádí Celine Ryan z Campus Reform.

Tento článek nazvaný „Přečtení té znásilňovací mučírny: Feminismus a vykořisťování reproduktivních systémů nikoliv lidských samic,“ byl zařazen do kategorie Hlasů disentu publikovaných a editovaných programem Ženských a genderových studií na fakultě Brockport Státní Univerzity New Yorku.

Dailywire.com hlásí:

Ryan si všímá, že autorka, internistka na Katedře ženských studií fakulty Brockport, tvrdí, že musí prodiskutovat ty „nedostatečně výzkumem pokryté“ feministické aspekty živočišné zemědělské výroby, k čemuž dodává, že „stejně, jako se roky hazardovalo s ženským zdravím, tak kravský reprodukční systém se vystavuje mrskání a vybičovávání.“

Autorka píše: „Během našich životů je nám podsouván idealizovaný obrázek kraviček na mléko, kde se ta zvířata pasou na krásných loukách, mají spoustu místa na vyvádění a hraní a pohodlně bydlí v prostorných obydlích, kde se jim hezky spí. Předkládají nám obrázky pěkně prožitého života, ale když přijde na smrt těchto zvířat, naráží už ten obrázek s úžasným životním příběhem na chmurnou realitu.“

Článek pokračuje: „Ten zastaralý stereotyp o ženách jako pečovatelkách a v první řadě jako o rodičkách dětí úplně zapadá do těch bludů o mlékárenském průmyslu, zvláště vezmeme-li v úvahu způsoby, jakými jsou tato zvířata vykořisťována. K několika kusým příkladům patří znásilnění nebo sexuální útok, hormonální ošetření bez souhlasu a emocionální trauma spojené s těhotenstvím. Dojné krávy se nuceně přivedou k těhotenství, čili jsou znásilněny, aby neustále produkovaly mléko pro lidské obžerství.“

Navíc: „Mlékárenský průmysl je přeplněný sexuálně založenou diskriminací. Je to místo, kde sexuální útoky a snižování bytostí na objekt založené na biologickém rozlišení je nesmírně rozšířené, ale ignorované, neboť jsme se rozhodli nikoliv lidské bytosti, s nimiž sdílíme planetu, přehlížet.“

Autorka dospívá k závěru: „Když bojujeme proti sexuálnímu zneužívání žen, tak proč pořád dovolujeme, aby do toho samého zacházení byly uvrženy jiné živoucí bytosti, když existují jiné, daleko trvale udržitelnější způsoby, jak se živit, které nezahrnují ubližování milionům samičích těl? Dosáhnout toho lze prostými změnami životního stylu, které budou zahrnovat reprodukční spravedlnost vůči zvířatům, které jsou dostupné, tak proč jsme si vybrali takové vynucování kapitalismu, sexismu a patriarchátu, když s tím vším můžeme skoncovat?“

V reakci na to probíhá kampaň Mléčný život, která běží už od Olympiády 2016, kdy se předvádí atletky Týmu USA a během závěrečného ceremoniálu Olympiády v Jižní Koreji 2018 se vysílaly se proti-mlékárenské reklamy. Switch 4 Good vysílala reklamy, ve kterých se ukazovaly spousty bývalých olympijských atletek tvrdících, jak se rozhodly skoncovat s konzumací mlékárenských produktů, k čemuž pronášejí komentáře jako: „Zesílila jsem a vzala jsem si svůj život zpět,“ nebo „už běhám rychleji.“ Těch šest atletek, co se toho účastnily, byly Kendrick Farris, USA, vzpěračka; Rebecca Soni, USA, šestinásobná medailistka v plavání; Malachi Davis, Velká Británie, traťová a polní sprinterka; Kara Lang, Kanada, fotbalistka; Dotsie Bausch, USA stříbrná medailistka v cyklistice; a Seba Johnson, Panenské ostrovy, lyžařka.

Ty reklamy přidávaly atletky, co říkaly, že „už nepijí mléko,“ a že „jsou hrdé, že se od mléka osvobodily.“

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...