13.6.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Nezdaněné kabelky znovu na scéně, islám, islamismus a islamisimus

Sdílejte článek:

PETR HAMPL 13|06|2016

Pondělí 6. června

Minulý týden jsme tu diskutovali o tom, zda je masa moudřejší než elita a hned máme praktický výsledek. Zatímco experti už delší dobu diskutují o nehorázné pitomosti zvané nepodmíněný základní příjem, švýcarský lid ji v podstatě jednomyslně zarazil.

[ad#clanek-respo]

Proč je nepodmíněný základní příjem tak nehorázná pitomost? I kdybychom věřili, že v důsledku vědeckotechnického pokroku pro některé lidi nebude práce (osobně si to nemyslím), nechat je sedět doma by bylo to nejhorší, co bychom jim mohli udělat. Znovu a znovu se potvrzuje, že většina lidí v produktivním věku potřebuje chodit do práce. Jinak ztrácí životní návyky, rozpadají se jim vztahy, dostávají se do problémů s alkoholem a spousta z nich nakonec skončí v kriminále (a to neřeším možnost, že narazí na verbovače džihádu).

Než ty lidi zničit nepodmíněným základním příjmem, to už by dávalo větší smysl vytváření umělých pracovních míst. Ale to je v situaci, kdy firmám chybí tisíce zaměstnanců, čistě teoretický problém.

Úterý 7. června

Luteránský kostel v Hamburku zorganizoval muslimský pohřeb “chlapce”, který padl v Sýrii, kde bojoval na straně Islámského státu. Akt smíření by se snad dal pochopit, ale islámský pohřební obřad bojovníka padlého při šíření “víry” – to už je ten největší myslitelný hnus.

Což vede k obecnější poznámce. Návrat ke křesťanským hodnotám by nám určitě prospěl, ale bude z toho zapotřebí vynechat současné církve. Nebo aspoň většinu z nich – církevní funkcionáři si totiž vesměs osvojili až zběsilou nenávist ke křesťanské civilizaci. Čest výjimkám. Nicméně pořád platí, že dnes najdete víc žitých křesťanských hodnot mezi chlápky, co sedí u piva, než v církevních organizacích. Zvláště hutné jsou politické neziskovky provozované církvemi.

Středa 8. června

Ze včerejšího vystoupení před tureckým velvyslanectvím: “Tohle není jen země patolízalů Bruselu, represivní byrokracie a parazitů z politických neziskovek. Je to především země milionů lidí, kteří netouží po konfliktech. Ale jestli jim sáhnete na jejich rodiny a na jejich způsob života, uvidíte, že jsou schopní se postavit na odpor.”

Projev na shromáždění před velvyslanectvím tureckého sultanátu

Čtvrtek 9. června

Hillary Clintonová pronesla působivý projev proti příjmové nerovnosti. Jako pomoc pro chudé lidi navrhuje složitější předpisy a víc úředníků. Módní recenzenti ocenili zejména sáčko od Armaniho za 12 500 dolarů, které měla na sobě.

Dobrá zpráva je, že pracující na celém světě začínají tento typ “levice” rázně odmítat. Roky se takovým politikům dařilo dělnickou třídu podvádět, ale donekonečna to nejde. Očekávaný kolaps ČSSD je jen součástí celkového trendu.

Pátek 10. června

Ze včerejšího zamyšlení o islámu: “Když hovoříme o islámu jako čistě kultovní záležitosti, měli bychom také dodat, že se jedná o západní vynález. Lidé pevně zakotvení v myšlení a cítění západní křesťanské civilizace si doplnili životní styl o pár exotických rekvizit. Ve skutečnosti zůstávají zakotveni v západních hodnotách stejně pevně jako britský plukovník, který si do své pracovny umístil sochu indické bohyně přivezenou z koloniální výpravy. Islám bez ambice změnit celou společnost – něco takového tradice islámských zemí nezná. Proto také současní stoupenci politického islámu ten čistě náboženský nepoznávají a pokládají jej dokonce za urážku. Proto se třeba i v pražské mešitě proti němu káže jako proti nebezpečné herezi. A proto se stoupenci čistě náboženského islámu ocitají mezi prvními oběťmi islamistů.”

Sobota 11. června

Braňme Roberta Šlachtu! Hrozí, že tisíce kabelek uniknou zdanění!

[ad#clanek-respo]

Neděle 12. června

Někteří politici jsou celkem rozumní a v zásadě dokážou pochopit problémy, kterým naše země a naše civilizace čelí. Jenomže to nás ještě neopravňuje říct „naštěstí.“ Protože pokud je rozumný postoj spojen s nerozhodností nebo neschopností správně reagovat na hrozbu, jsou důsledky stejně mizerné. Je to vlastně ještě horší, protože občané, kteří takového politika zvolí a poté zjistí, že země je spravována stejně špatně, propadají beznaději.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...