13.2.2020
Kategorie: Politika

Z blogu Vox Populi: Přátelé balkánské řeznice a Söröse

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Proč tolik lidí voli ANO? S touto otázkou jsem se setkala v poslední době nejednou, neboť ten, kdo sleduje politiku skutečně pozorně, to občas nechápe. Za vším je třeba hledat v prvé řadě perfektní marketing. Ale to je jen jeden z důvodů, proč tolik lidí volí stranu, která nemá program, je podobně jako většina ostatních silně probruselská a nenabízí ani žádný vyhraněný názor či ideu. Přesto je ANO většinou svých voličů považováno za hnutí protestní.

Pro vysvětlení je třeba nahlédnout nejprve do zahraničí.  V globalizovaném světě totiž souvisí vše se vším. Už v tomto článku jsem podrobněji rozebrala fakt, že kolem let 2010 – 2015 vznikly v různých zemích Evropy zcela náhle strany, jejichž základní program byl totožný: vyhrazování se proti stávajícím, zkorumpovaným politikům  a hádky s nimi.  Tyto strany pak také, právě na základě perfektního marketingu, vyhrály parlamentní volby ve svých zemích v období kolem roku 2015 (a později).

Tyto strany jsou navenek protestní, při bližším pohledu však zjistíte, že jsou probruselské a na úrovni EU dokonce abnormálně servilní a proglobalistické. Vzestup těchto stran byl založen na plné spolupráci mainstreamových médií, jejichž úkolem nebylo (a není) je adorovat, ale naopak z nich udělat mučedníky. A daří se to skvěle. Tedy úspěch ANO je dán podobně, jako úspěch rakouských Lidovců či italského Hnutí 5 hvězd tím, že jsou tyto strany od začátku nejen prezentovány coby protestní, ale plive na ně jak mainstream, tak zkorumpovaná a u většiny občanů profláklá  “opozice”. Nevadí, že tyto strany pak s těmi, se kterými se hádaly, vejdou do koalice, vše je odpuštěno, hlavní je, že volič zvolil spasitele, kterého mu nabídli globalisté jako na zlatém podnose.

Ale teď k hlavnímu důvodu instalace těchto stran či politiků do vlád nejedné evropské země. Tím důvodem byla obava z toho, že by v době po roce 2015 v reakci na invazi mohli voliči v daných zemích volit skutečně protestní strany, jinak mainstreamem nazývané stranami extremistickými. Bylo jasné, že tradiční, zprofanované strany by neměly v tomto ohledu šanci. U nás se navíc na protestní voliče vytáhlo nejen ANO, ale i další mainstreamová strana – Piráti (v ostatních zemích posloužili obdobně Zelení).

A teď se vraťme na náš “píseček” a věnujme se konkrétně ANO a důvodu jejich úspěchu. Kdo se zajímá o politiku víc, tak ten má zcela jasno, že se rozhodně nejedná o protestní stranu, ale stranu zcela mainstreamovou, poplatnou Berlínu i Bruselu. Podobně, jako nové strany v jiných zemích, hned na začátku nabralo ANO členy názorově velmi silně rozpolcené, od fanatických sluníčkářů (např. Pelikán, Zlatuška) až po euroskeptiky (Soukup, Chalupa). Tyto “extrémy” z obou názorových stran již ovšem v ANO nejsou. Zůstal tam ovšem stále velmi rozmanitý názorový vzorek.

A teď se podívejme třeba na zahraniční politiku vlády. Ta je zcela totožná s tím, jakou zahraniční politiku by dělala jakákoli strana tzv. “demobloku” či Piráti. To prokázaly jak kauzy Skripal (nejvíce vypovězených diplomatů na počet obyvatel), Nikulin, nadšené reakce na bombardování Sýrie (za tuto servilnost pochválil vládu i ministr zahraničí USA), dále kauzy Huawei, Guaido, či podpora ukrofašistů. Ke všemu uvedenému lze připočítat i podporu okupačních misí. Ve všech uvedených i mnoha dalších případech byla vláda údajnou “opozicí” pochválena.

Odhlédneme-li od zahraniční politiky, můžeme se jen namátkou podívat na tu domácí. Nedávné schválení hospodaření ČT bylo jednou z mnoha dalších ukázek součinnosti vlády se stranami tzv. “demobloku” a Piráty.

Skutečně protestní strana by jednala tak, jak si přejí voliči třeba ve věci migrace a islamizace. Vláda, která si hraje na protimigrační,  od roku 2017 schválila hned několik promigračních paktů, ať už šlo o Marakéšskou deklaraci, Globální kompakt o uprchlících nebo souhlas se znovuotevřením Dublinu IV. O všech těchto pamfletech jsem už psala podrobněji jinde. V roce 2016 vláda v podobném složení schválila třeba Agendu 2030. Za promigrační krok počítám i plánovaný dovoz desetitisíců mimoevropských cizinců (např. také z Pákistánu a Bangladéše), i když má jít “údajně” o levné  pracovní síly. Tomu snad může věřit jen slaboduchý jedinec. Navíc, jde mnohdy především o muslimy.

A jsme-li u islamizace, tak tato vláda navázala nadstandartní vztahy s hlavními sponzory mešit a islamizace ČR vůbec – Katarem a Saudskou Arábií. V kauze “hidžáb na škole” projevilo ministerstvo školství, vedené Plagou, souhlasný postoj ke skandálnímu rozsudku Nejvyššího soudu v Brně, tedy rozsudku, který povoluje hidžáb na školách. A Al Hamajda na MV je pak už jen “třešničkou na dortu” naší proislámské vlády.

A nyní se budeme věnovat podvratné organizaci, která se jmenuje Aspen institut. Tato podvratná organizace, řízená US neocony (demokraty) v čele s Madeleine Albrightovou, sdružuje nejen politiky, ale také mainstreamové novináře a vůbec kohokoli, kdo se nějak plete do politiky, ale rozhodně “nekope” za ČR. Ve vedení Aspenu najdete hlavní hvězdu hnutí ANO v EP – Ditu Charanzovou. Je zajímavé, že post ve vedení Aspenu zaujala po Hamáčkovi, který je již jen řadovým členem. Mezi členy Aspen institutu najdete spoustu politiků, asi nikoho neudiví, že mnozí jsou také z obou vládních stran, včetně ministrů (Maláčová, Hamáček, Plaga, Vojtěch, Havlíček…). To, že se sám Babiš stýkal s balkánskou řeznicí je nasnadě, stejně jako je velmi dobře známý fakt, že měl evidentní zájem na umístění Sörösovy Open university v Praze. Univerzita – nejspíš k jeho nelibosti – se nakonec přestěhovala z Budapešti do Vídně, kde ji nadšeně přivítal i další loutkový evropský politik Kurz, který si při jejím otevírání potřásal rukou přímo s šéfem univerzity, Sörösem. Pokud už jsme u tohoto celosvětového škůdce, tak připomínám, že ve vedení bratislavské pobočky Sörösovy nadace OSF, která patří k hlavním sponzorům muslimské invaze, pracovala další hvězda ANO, Krnáčová. 

A nyní pojďme pryč od Babišových kamarádů Söröse i krvavé Madly a podívejme se přímo do “říše zla”, tedy Bruselu. Právě tam mělo ANO v minulých  letech zástupce, kteří by jinak mohli být skutečnou ozdobou TOP0,09, se kterou mají europoslanci z ANO největší hlasovací shodu. O tom, jak se tam hlasovalo, se můžete podívat třeba zde.

Podobná sestava je v EP i nyní. V europarlamentu patřilo ANO minulých 5 let a patří i nyní do liberální frakce (ALDE, nyní Renew), což je jedna z nejvíce eurohujerských frakcí. V minulém volebním období to byla právě tato frakce, kdo inicioval onu známou žalobu na Maďarsko. Frakci vede fanatický eurohujer Verhofstadt. Tato frakce má přísný zákaz spolupráce s euroskeptiky a to i na národní úrovni (proto nebude ANO nikdy spolupracovat s SPD ani jinou stranou, která požaduje CZEXIT). Ostatně, v minulém volebním období mělo zájem o vstup do frakce italské Hnutí 5 hvězd, kam tehdy nebylo přijato právě kvůli vládní spolupráci se Salviniho Ligou. Pro ty, kdo mají krátkou paměť připomínám, že Charanzová, která je hlavní hvězdou ANO v EP, tam byla i minulých 5 let. O Jourové v EK, o které si můžete více přečíst zde, nemluvě. Vůbec mne tedy neudivilo, že právě Charanzová patřila k těm, kdo se vyhrazoval vůči vlaječkám na stolech europoslanců frakce ID. Právě Brusel, kam většina lidí nekouká, ukazuje pravou politiku ANO, ale i jakékoli jiné politické strany. Stačí vidět třeba i jen zařazení v konkrétní frakci a víte, na čem jste. Dnes už asi 70% všeho, co prochází Sněmovnou, projde nejprve přes EP, proto je tak důležité sledovat, co se tam děje.

Mnozí představitelé zejména fiat alternativy se nám snaží namluvit, že nebýt Babiše, došlo by k prolomení Benešových dekretů. Přitom k jeho největším přátelům patří Daniel Herman, kterého spolu s Válkovou instaloval Babiš do Rady vlády pro lidská práva. O tom, že třeba jeden z místopředsedů ANO a bývalý brněnský primátor Vokřál patří k zastáncům prolomení Benešových dekretů, si ostatně můžete přečíst i zde. Ignorace kauzy Walderode i razantní odmítání vyžadování válečných reparací, to vše zdůvodněno potřebou dobrých vztahů s Německem, snad hovoří za vše.

Posledním tématem, které bych chtěla probrat, je vztah ANO k CZEXITu. Ani zde se nijak od stran demobloku, Pirátů či ČSSD neliší. Babiš před posledními parlamentními volbami prohlásil, že dokud bude on premiér, nikdy nedovolí, abychom vystoupili z EU. Jeho voliči nemohou být ze zásady euroskeptici a chtít CZEXIT.

Proč tedy tolik lidí volí  ANO? Co nejvíc pomáhá jejich výsledkům? Nejde o žádný skvělý program, ten nemají, flexibilně se přizpůsobí komukoli. Nejde ani o cca150Kč navíc důchodcům (zbytek byl valorizace, kterou by musela dát každá vláda). V době konjunktury by důchodcům těch 150Kč navíc přidal takřka kdokoli, snad vyjma asociálů typu ODS a TOP0,09.

Hlavním důvodem, proč má ANO kolem 30% je právě program antikalousek, vymezování se proti “těm starým strukturám”, či naopak neustálé útoky “opozice” či různé taškařice Milionu chlívků v čele s hnědě oděným Minářem. Mainstreamová média, která útočí v osobní rovině, ale i fiat alternativa, která naopak toto hnutí, potažmo jeho šéfa adoruje,  jsou úplně stejně vydatnou pomocí.

Zkuste si nyní představit, že by byl Babiš zadobře s profláknutým Kalouskem, Fialou a Bartošem, nebyly by žádné demonstrace a útoky. Brzy by došlo k poklesu preferencí na nějakých možná 15%. Podobně by však poklesly preference i demobloku a Pirátům, jejichž voliči, kteří mnohdy patřili k nevědomé stafáži z demonstrací zrzavého “milionchlívkového podnikatele”,  na program antibabiš slyší. Babiš ještě v roce 2013 podporoval Schwarzenberga v prezidentských volbách a byl s politiky stran demobloku jedna ruka. Ostatně tak, jako už od devadesátek, kdy právě tehdy bohatnoucí oligarchové lobbovali u politické reprezentace té doby za zákony, které jim šly na ruku. A najednou máme věřit na nějaké nepřátelství?

Za vším tedy hledejte především velmi dobře promyšlený kvalitní marketing. Podobný, který zabral i jinde v Evropě, někde více jinde méně úspěšně.

Za preference může  tedy Babiš poděkovat zejména Fialovi, Bartošovi, Kalouskovi, Minářovi, Pospíšilovi,  (nejen) mainstreamovým novinářům a skvělému marketingu. Nebýt všech uvedených, neměl by ani polovinu stávajících voličů.  

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...