17.6.2020
Kategorie: Společnost

Směs šílenství se zbabělostí: Anglická policie svým příslušníkům radí, aby před protestujícími BLM padli na kolena

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Anglické policejní síly policistům navrhují, aby před protestujícími – Na černých životech záleží (BLM) – padli na kolena, čímž se mají vyhnout nežádoucí pozornosti levicových aktivistů a což vůdce Strany Brexitu Nigel Farage popsal jako „směs šílenství se zbabělostí.“

Konstáblství v Hertfordshire policistům při nedávném briefingu pro Operaci Velour poradilo, aby se k hnutí BLM symbolicky připojili tím, že padnou na kolena, kdy tvrdí, že toto gesto ponížené podřízenosti má na protestující „velice pozitivní“ účinek.

„Policisté jsou poučeni, že toto je nepovinné a že ti, kdo to neudělají, by se mohli stát terčem pozornosti protestujících,“ uvádí se podle Mail on Sunday v této radě.

„To mělo velice pozitivní a spojující účinek, a když se tomu policisté podvolili, reagovaly na to protestující skupiny pozitivně,“ dodalo Hertfordshirské konstáblství.

Jeden vedoucí detektiv z konstáblství tento krok odsoudil tvrzením: „To je absurdní. Bude se od policistů očekávat, že provedou podobná usmiřující gesta při politických akcích – např. při protestech krajní pravice?“

Také Nigel Farage policejní síly káral slovy: „Ta Hartfordshirská policie od svých policajtů chce, aby před protestujícími padali na kolena v rámci totálního podvolení se anarchii, marxismu a organizaci, která je chce zrušit. To je šílenství smíšené se zbabělostí. 

Také bývalý ministr vnitra David Blunkett tomuto kroku zlořečil, kdy varoval, že takové činy by mohly policejní síly zpolitizovat.

„Mám obavy, že to gesto padnutí na kolena, ač vedeno nejlepšími instinkty, by mohlo být vnímáno jako podvracející roli policie v takové situaci,“ řekl Blunkett.

„Oni tam jsou, aby zajistili bezpečnou demonstraci, ne aby činili politická prohlášení,“ řekl s dodatkem: „Že se cítil trochu nepříjemně, když viděl policii klečící před protestujícím davem.“

V reakci na tento pokřik Herftordshirská policie uvedla: „Policisté pracující na akcích včetně těch od hnutí – Na černých životech záleží – mají svobodu, pokud si to přejí, předvést svoji osobní podporu tím, že „padnou na kolena.“

„Policie k takové činnosti nepodněcuje, ani od ní neodrazuje, zůstává to na osobním rozhodnutí,“ tvrdí konstáblství.

Také Scotland Yard původně řekl, že policisté mohou při protestech padnout na kolena, později z toho však v prohlášení vycouval kvůli obavám o bezpečnost policistů po útocích agitátorů BLM na policii.

Od britských policistů se tradičně očekávalo, že pokud jsou v uniformě, tak nečiní žádná politická prohlášení.

Čin padnutí na kolena před protestujícími – Na černých životech záleží (BLM) – byl poprvé spatřen v Americe a později se toho chytili vrcholní funkcionáři establishmentu Demokratické strany, kteří v ‚solidaritě‘ s hnutím BLM padali na kolena v budově Kapitolu.

Také levicoví politici v Británii se k tomuto počínání přidali, kdy vůdce Labour Party sir Kier Starmer a jeho zástupkyně Angela Raynor minulý týden padli na kolena v budově Parlamentu. Sir Kier řekl: „Klečíme s celou tou opozicí vůči proti-černošskému rasismu.“ 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...