7.11.2019
Kategorie: Společnost

Senátor Doubrava se chová jako podrazák a vlastizrádce

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieJinak si nelze vysvětlit fakt, že píše servilní dopisy čínské ambasádě. Kritizuje v nich mimo jiné cestu Jaroslava Kubery na Tchajwan. Máme snad očekávat, že brzy napíše i zvací dopis pro čínskou armádu?

Senátor Jaroslav Doubrava byl kdysi zvolen do Senátu za komunisty. Přestože nyní v něm působí za podivné hnutí Severočeši, je poznat, že komunistické myšlení a způsoby má pořád v krvi. Fakt, že bez vědomí horní parlamentní komory posílá tajná psaní čínskému velvyslanectví v Praze, to dokazuje. On sám je dokonce nepopřel.

V jednom z nich kritizoval cestu předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) na Tchajwan. To je mírně řečeno neloajalita vůči jeho vedení a poškozování českých zájmů. Kdyby to někdo udělal v soukromé firmě, že by pranýřoval šéfa u třetí strany, tak by dostal okamžitého padáka. V případě pana Doubravy je vše v rukou voličů, kteří budou za tři roky rozhodovat o jeho dalším působení či nepůsobení v Senátu.

Jaroslav Kubera už dal jasně najevo, že na Tchajwan pojede, ať se to Číňanům libí nebo ne, protože jsme suverénní země a oni nám nemají co diktovat. Za to má moje sympatie. Jeho cesta na Tchajwan má pragmatické důvody. Jak pan předseda správně uvedl, Tchajwan je u nás 14x významnějším investorem než pevninská Čína. Její společnost nás nás sice koupila fotbalovou Slávii, která nyní válí i proti renomovaným evropským klubům, což je dobře, ale ekonomický přínos této transakce není příliš významný. Jiný čínský vlastník přivedl ke krachu do té doby prosperující firmu Škoda TS. Bombastické čínské investice za desítky miliard korun, které sliboval prezident Miloš Zeman, se jaksi nekonají.

Proto je důležité nezabouchnout si dveře směrem na Tchajwan, jehož ekonomika v přepočtu na obyvatele je výrazně silnější než ta čínská. HDP na obyvatele z hlediska parity kupní síly činí u pevninské Číny 9630 USD, kdežto v případě Tchaj wanu cca 25 000 USD, což je hodnota 2,6 x vyšší.

Jaroslav Doubrava se nezúčastnil žádné senátní akce věnované Číně, ale o to víc škodí. Cesta na Tchajwan není politickou, ale čistě podnikatelskou a obchodní záležitostí, která není namířena proti politice jedné Číny. Očekáváme od našich politiků, že budou hájit české a nikoliv cizí zájmy, ovšem severočeský senátor udělal pravý opak. Servilní podlézání Číňanům nám nijak neprospívá a povede jedině k tomu, že Peking si k nám bude dovolovat čím dál tím víc. Mám rovněž obavy, že pan Doubrava brzy napíše nějaký ten zvací dopis, ve kterém bude žádat čínskou armádu, aby nás zachránila před kontrarevolucí.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 2,20 out of 5)
Loading...