1.6.2018
Kategorie: Historie

Reforma veřejných financí po bolševicku

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 

Dne 1.června 1953 předvedli soudruzi z KSČ jak se dělá měnová reforma pokud mají bolševici moc pevně v rukou. Vyjma nejvyšších zasvěcených, rovnějších mezi rovnými, ožebračili do posledního dělníka či pomocné síly v zemědělství celý národ.

[ad#textova1]

Představte si v dnešní době hypotetickou situaci, že si šetříte například na vysněný rodinný domek. Na stavebním spoření se vám podařilo nashromáždit kolem miliónu korun. Najednou se začnou šířit fámy, že naše měna je jaksi nestabilní a je dost dobře možné, že díky obrovskému zadlužení státu dojde k jejímu znehodnocení. Váháte, nevíte co dělat. Večer však v hlavním televizním zpravodajství vystoupí president republiky s prohlášením, že koruna je pevná a nemusíte si absolutně ničeho bát. Uklidněn uléháte ke spánku, aby jste na druhý den ráno zjistil, že z vašeho miliónu v bance zůstalo zreformovaných 33 333,- Kč.

Přesně takto byla před 55 lety provedena reforma veřejných financí dle “odborníků” z komunistické líhně. Bolševickými ekonomickými nedouky zdevastované hospodářství totiž potřebovalo po první velké řízené krádeži zvané znárodnění další injekci. Stále totiž musel fungovat přídělový systém na základní zboží běžné spotřeby a vzkvétal černý trh, neboť přes velkohubá prohlášená nejvyšších bossů z ÚV KSČ o nastoupení skvělé cesty ke světlým komunistickým zítřkům, kdy každý bude uspokojen přesně podle svých potřeb, většina lidí neměla ani co pořádně jíst.

Ano, soudruzi se zachovali přesně v duchu svých zásad a marxleninského učení. Když nemáme, tak si ukradneme. Jenže tentokráte sprostě ožebračili i ty, pro které měla být celá fraška zvaná socialismus vlastně budována. Dělníky, rolníky, nejchudší třídu. Proto se jim poprvé otevřeně tito postavili. Jak to vlastně bolševická šlechta s lidmi myslí pak dokázaly elitní jednotky STB, SNB a armády, když i za pomocí těžké vojenské techniky potlačovaly vzpouru plzeňských škodováků.

Jak v kontextu s měnovou reformou 1953 působí hospodářská politika EU? Ptejme se například na Kypru. Jak působí zmatené ekonomické kroky současné vlády? Jak v kontextu těchto historických událostí působí dnešní hysterické výkřiky rudého bloku ANO-ČSSD-KSČM-odbory o ožebračování nejchudších?  Bude se opakovat scénář roku 1953?  Vláda i parlament je plný intelektuálně nedostatečných křiklounů, pro které dnes znamená prožrat to, co vyděláme zítra. Nevypadá to na růžovou budoucnost …

 

[ad#pp-clanek-ctverec]

Z archivu autora, částečně aktualizováno

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...