28.6.2015
Kategorie: Společnost

Referendum v Řecku: Budeme platit dluhy (ano/ne)?

Sdílejte článek:

MIRO JURIŠ 28|06|2015

V poslední době nám média nabízela velmi rozporuplný pohled na vývoj kolem řeckého dluhu. Optimistické zprávy vystřídalo vystřízlivění. Jednání uvízla na mrtvém bodě. Řecký premiér Tsipras zapnul “forsáž”, aby unikl ze situace, která zjevně nemá dobré, ale ani žádné řešení ve stylu menšího zla. Prohlásil své rozhodnutí navrhnout o tématu lidové hlasování – referendum. To ještě musí potvrdit řecký parlament a pravděpodobně to potvrdí.

[ad#hornisiroka]

Podmínky, které evropské elity daly Řecku, jsou v mnoha ohledech slušně řečeno divné. Například zvýšení věku odchodu do důchodu na 67 let. Co pomůže takové opatření zemi, kde je nezaměstnaný každý druhý mladý člověk a každý čtvrtý dospělý? Nic, jen lidé nad 60 let budou místo důchodu pobírat sociálku.

Evropské elity, to opravdu svébytný případ ve vesmíru. Například jejich teze, že potřebujeme migraci v EU, aby měl kdo dělat na naše důchody. Tak v době, kdy nezaměstnanost v EU láme rekordy, tak právě tehdy nám mají “pomoci” statisíce muslimských migrantů bez jakýchkoliv pracovních návyků, plus se specifickou mentalitou.

A to v době, kdy evropské elity nepromyšlenou sankční válkou proti Rusku připravily evropské firmy o odbytiště na ruském trhu. Jen Německo hlásí 150 000 propuštěných v souvislosti se sankcemi. A právě do této situace migranti, tak potřebná to pracovní síla pro naše důchody …

reckodluh

Požadavky věřitelů a EU jsou ze značné části z ekonomického pohledu nekvalifikované a situaci jen zhorší, jak správně mezi řádky uvádí Markéta Šichtařová z Next Finance. Zvýšení daní, následné propouštění, drastické snížení koupěschopnosti obyvatelstva způsobí další snížení výběru daní a zhoršení schopnosti Řecka splácet dluhy. V poslední době vše, na co bruselská elita sáhne, jde do …

Řecký premiér v této situaci udělal to co udělat mohl. Vypsal referendum, aby si běžní prostí Řekové vybrali svůj osud. Jaké rozhodnutí udělají, takové bude. Může být moudré či méně moudré, ale bude to rozhodnutí. I když jak se zdá, není již v referendu moc co zkazit. Ekonomické fundamenty tlačí Řecko do bankrotu a ten se dá odvrátit jedině s tím, že ostatní členové EU převezmou za Řecko splácení jeho dluhů.

[ad#velkadolni]

To, že nějaký “ozdravný plán” by jednou dosáhl návrat těchto peněz evropským daňovým poplatníkům, to je slibování výnosů ve stylu “letadla”, neboli Ponziho systému.

ZDROJ: Miro Juriš

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...