15.3.2021
Kategorie: Společnost

Profesor medicíny ze Standfordu: Lockdowny jsou nejhorší chybou veřejného zdravotnictví za posledních 100 let

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Standfordský profesor říká, že lockdowny jsou největším chybou zdravotnictví za století.

Vrcholný profesor medicíny varoval, že lockdowny kvůli COVID-19 jsou „tou nejhorší chybnou veřejného zdravotnictví v posledních 100 letech.“

Dr. Jay Bhattacharya řekl Newsweek, že lockdowny mají neúměrné dopady na chudé a zvyšují rozestup v bohatství.

Rovněž vysvětloval, jak oblasti, které uvalily ty nejautoritativnější lockdowny v kontrole viru nic moc úspěchu nedosáhly.

„Stojím za svým prohlášením, že lockdowny jsou tou nejhorší chybou veřejného zdravotnictví za posledních 100 let. Teď na nás budou celou generaci dopadat katastrofální zdravotní a psychologické škody způsobené skoro všem chudým lidem na tváři Země,“ řekl Bhattacharya.

„Během toho, ale nijak neposloužily kontrole té epidemie na místech, kde byly uvaleny nejdůrazněji. V USA přinejlepším ochránily před COVIDEM tu třídu „nepotřebných“, zatímco tu potřebnou pracující třídu té chorobě vystavily. Lockdowny jsou hlubinou poklesu epidemiologie,“ pokračoval.

Summit.news hlásí: Profesor poukazuje, že takové politiky by měly být navrženy k ochraně zranitelných a ne být používány, aby v podstatě daly domácí vězení veškerému obyvatelstvu.

„U starších lidí je daleko větší riziko, že zemřou na COVID než lidé, kteří jsou mladší, a to je opravdu důležitá skutečnost, protože víme, kdo je nejzranitelnější, jsou to starší lidé. Takže první pasáž Deklarace z Great Barrington: ochraňme zranitelné,“ řekl Bhattacharya.

„Další východisko je to, že lockdowny samy pro lidi znamenají ohromné poškození. Lockdowny nejsou normálním přirozeným způsobem života.“

Bhattacharya je jedním ze spoluautorů Deklarace z Great Barrington, kterou podepsalo přes 13 000 signatářů z řad vědců v oblasti medicíny a veřejného zdravotnictví.

Deklarace konstatuje, že „politiky lockdownů způsobují ničivé krátkodobé i dlouhodobé účinky na veřejné zdraví,“ kdy uváděli „zhoršení důsledků kardiovaskulárních chorob, pokles vyšetření rakoviny a ničení duševního zdraví – což v nadcházejících letech přinese značný nárůst úmrtnosti.“

Peer review studie vydaná v lednu výzkumníky ze Stanfordu zjistila, že povinné lockdowny moc užitku při šíření COVID-19 v porovnání s dobrovolnými opatřeními jako sociální odstupy nepřináší.

Výzkumníci z analýzy dat nezjistili „v žádné zemi jasný, významný přínosný účinek restriktivnějších opatření proti šíření.“

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...