14.12.2013
Kategorie: Historie

Před sedmdesáti lety jsme se stali Stalinovou rudou kolonií

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER 14|12|2013

Byl to další důkaz komunistické podlosti a věrolomnosti. Československo –sovětská spojenecká smlouva uzavřená 12. prosince 1943 patřila k velkým chybám československého prezidenta Edvarda Beneše a vedla nikoliv k osvobození, ale k nové – tentokrát ruské okupaci Československa.

 

[ad#hornisiroka]

 

Ruští komunisté dali hned o rok později jasně najevo, že tato dohoda je pro ně cárem papíru. V Článku 4. smlouvy slíbili, že budou jednat v shodě se zásadami vzájemného respektování svrchovanosti a nezávislosti, jakož i nevměšování do vnitřních věcí druhého státu. Jinak řečeno Stalin a spol. se zavázali k obnovení Československa v předmnichovských hranicích a stvrdili to i písemně.

 

To ale bolševici věrolomně už za necelý rok porušili! Na podzim roku 1944 Rudá armáda obsadila tzv. Podkarpatskou Rus, která byla legitimní součástí Československa. Proto tam naše londýnská vláda vyslala své zástupce, kteří měli toto území spravovat. Nicméně velení Rudé armády a tajné sovětské policie NKVD protiprávně znemožnili obnovení československé správy. Zakázali mobilizaci zdejších obyvatel do Československé armády, nekomunisty odvlékali do gulagů a místní lidi nutili násilím hlasovat o připojení tohoto území k sovětskému Rusku, ke kterému nikdy v historii nepatřilo.

 

 

O tři roky později nám pak Sovětský svaz de facto zakázal účast v Marshallově plánu, jehož nepřijetí nás ekonomicky silně poškodilo a patřilo k prvotním příčinám zaostávání komunistického Československa za vyspělým Západem. Částečnou vinu na této situaci má ovšem i prezident Beneš, který udělil plnou moc k podpisu smlouvy za československou stranu čs. vyslanci v Moskvě Zdeňku Fierlingerovi a dopustil neurčité znění článku 5, ve kterém se píše, že obě strany se zavazují, že se nezúčastní žádného spojenectví nebo koalice namířené proti tomu druhému. Právě tento bod aplikovali Rusové vůči nám v tomto případě. Jenomže to byl nesmysl, Marshallův plán, co by plán na hospodářskou obnovu válkou zničené Evropy, nebyl namířen proti Stalinovu Rusku, ale výrazně pomohl západoevropským zemím k překonání důsledků II. světové války.

 

Prezident Beneš také neodhadl sovětské Rusko, o kterém se domníval, že se bude po válce demokratizovat. To byl strašný omyl! Ještě horší bylo, že Beneš nechtěl vidět gulagy, mlčel, když nám byla ukradena Podkarpatská Rus, nehnul ani prstem, když komunistická zločinecká NKVD násilím odvlékla z našeho území tisíce československých občanů do sovětských koncentráků na Sibiři (opět v rozporu s uzavřenou spojeneckou smlouvou). Ne, tato dohoda neměly být nikdy uzavřena, protože způsobila zotročení naší země.

 

[ad#velkadolni]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...