9.2.2022
Kategorie: Ze světa

Palestinci jsou na teroristy hrdí

Sdílejte článek:

BASSAM TAWIL

  • Loni Abbás vyplatil rodině jednoho palestinského teroristy, který zavraždil dva Židy, 30 000 jordánských dinárů (42 000 dolarů).
  • Svoji vděčnost rodině al-Halabiho i rodinám dalších teroristů, kteří na Židy zaútočili nebo je zavraždili, Abbás vyjádřil prohlášením, že je na Palestince, kteří provádějí teroristické útoky, hrdý.
  • Někteří palestinští rodiče to však cítí jinak a jsou hrdí na to, že jejich děti provádějí teroristické útoky a vraždí Židy. Pro tyto rodiče je “větší ctí”, když jejich syn nebo dcera zavraždí Žida, než když se stane lékařem, právníkem nebo inženýrem.
  • Mahmúd Abbás i další vysocí představitelé Palestinské samosprávy dali opakovaně najevo, že budou rodinám palestinských teroristů měsíční renty i nadále vyplácet.
  • Toto je ten samý Abbás, který nedávno Bidenově administrativě řekl, že chce oživit zamrzlý mírový proces s Izraelem.
  • Je to také tentýž Abbás, jehož vláda nadále vyplácí rodinám teroristů stovky milionů dolarů, a tentýž Abbás, jímž kontrolovaná média nadále oslavují teroristy tím, že je popisují jako “hrdiny” a “mučedníky” palestinského národa.
  • Až příště přijede nějaký americký představitel do Ramalláhu, aby se setkal s Abbásem nebo s některým z jeho výše postavených poradců, tak by se jich měl zeptat na podněcování nenávisti proti Izraeli a Židům, zejména v palestinských médiích. Měl by se palestinských vůdců také zeptat, proč Palestinská samospráva svou mládež vychovává k obdivování teroristických vrahů a popírání židovské historie. Nezáleží na tom, co palestinští vůdci na tuto otázku odpovědí, je třeba jim říci, že indoktrinace a násilí životní podmínky Palestinců nezlepší a ani nepodpoří jejich ekonomiku.
  • Hlavní prioritou amerických představitelů by mělo být zastavení poslední vlny terorismu proti Židům na Západním břehu Jordánu a v Jeruzalémě. Toho lze dosáhnout pouze tehdy, pokud Američané vyvinou tlak na palestinské vedení, aby zastavilo podněcování k terorismu a glorifikaci teroristů.
  • Mahmúd Abbás i ostatní představitelé Palestinské samosprávy prohlašují (alespoň veřejně), že chtějí pro svůj lid lepší budoucnost. Jejich činy a rétorika však svědčí o opaku. Vyplácejí renty rodinám teroristů a oslavují vrahy, čímž Palestince povzbuzují, aby se stali teroristy. Palestinský vůdce, který chce vidět, jak z palestinských dětí vyrostou lékaři a inženýři, neoslavuje teroristy a nepobízí mladé muže a ženy, aby šli do televize a mluvili o své touze vraždit Židy.
  • Američtí představitelé by pak měli Palestincům říct… že taková prohlášení dokazují, že neexistuje žádný rozdíl mezi Palestinskou samosprávou Mahmúda Abbáse a Hamásem, který rovněž neuznává právo Izraele na existenci. Měli by palestinským vůdcům říct, že nastal čas, aby zastavili štvavou kampaň za delegitimizaci Izraele a démonizaci Židů, jinak jim USA přestanou poskytovat finanční pomoc a přeruší s nimi veškeré vztahy.
  • Palestinští vůdci začátkem roku 2021 rádi obnovili své vztahy s Bidenovou administrativou. Palestinci chtějí od Američanů peníze a chtějí, aby se USA zapojily do jakéhokoliv budoucího mírového procesu s Izraelem. Vědí, že v jakékoliv dohodě s Izraelem nemohou ignorovat roli USA jako hlavního zprostředkovatele.
  • Palestinští vůdci potřebují tyto otázky slyšet… denně – a to nejen od Bidenovy administrativy, ale také od všech zemí Západu, které Palestinskou samosprávu financují.
  • Tím, že Mahmúd Abbás zatelefonoval teroristovi a poblahopřál mu k jeho propuštění z vězení, nahlas a jasně řekl, že zavraždit nebo zranit Žida je ušlechtilý čin, hodný času a pozornosti vůdce.
  • Můžeme se tedy snad divit tomu, že se ani jeden Palestinec neodváží veřejně vystoupit proti vraždění Židů? Abbás velmi dobře ví, že kdyby někdy jakkoliv odsoudil terorismus namířený proti Izraelcům, tak by byl svými lidmi okamžitě odsouzen jako zrádce.

Většina rodičů je hrdá na to, že jejich synové a dcery dokončí střední školu nebo univerzitu a začnou normálně žít. To platí pro všechny rodiče, kterým záleží na blahu jejich dětí a chtějí pro ně jen to nejlepší.

Někteří palestinští rodiče to však cítí jinak a jsou hrdí na to, že jejich děti provádějí teroristické útoky a vraždí Židy. Pro tyto rodiče je “větší ctí”, když jejich syn nebo dcera zavraždí Žida, než když se stane lékařem, právníkem nebo inženýrem.

V několika posledních desetiletích se zapojením svých dětí a rodinných příslušníků do teroristických útoků proti Židům veřejně chlubilo mnoho palestinských rodičů.

Stejně jako většina Palestinců považují tito rodiče teroristy za “hrdiny” a “mučedníky”, kteří obětovali své životy pro Palestinu.

Scény, jak Palestinci rozdávají sladkosti na oslavu teroristických útoků proti Židům, jsou na Západním břehu Jordánu a v Pásmu Gazy běžné.

​​Útoky proti Židům s použitím nožů i střelných zbraní chválí běžně jak palestinské skupiny, tak i jednotliví uživatelé na sociálních sítích.

Etaf Jaradat je matkou Omara a Gaitha podezřelých z vraždy 25letého Žida Jehudy Dimentmana spáchané na severu Západního břehu Jordánu 16. prosince 2021.

V rámci přípravy na demolici domu rodiny Jaradat zmapovala izraelská armáda 20. prosince 2021 umístění jejich domu. Demolice domů rodin teroristů je taktika, kterou Izrael používá, aby odstrašil budoucí teroristy – byla to tedy reakce na zavraždění Jehudy Dimentmana.

Krátce poté, co izraelští vojáci dům ve vesnici Silat al-Harithiya poblíž Dženínu opustili, se v řadě palestinských médií objevily záběry toho, jak paní Etaf Jaradat dává na odiv svoji radost ze zavraždění Žida a rozdává sladkosti.

“Jsem na své syny velmi hrdá,” řekla matka. “Stojím zde s hlavou hrdě vztyčenou, díky Alláhovi. Chci Omarovi i Gaithovi říct, že jsou hrdinové. Jsme na ně hrdí. Jejich džihád [svatá válka] je čestný a zapíše se do historie.”

Etaf Jaradat svoji hrdost na to, co udělali, vyjádřila již dříve – krátce poté, co byli její synové zatčeni izraelskými bezpečnostními silami. Tehdy řekla: “Pokud to moji synové [zavraždili Žida] udělali, tak budu chodit s hlavou hrdě vztyčenou. Modlím se k Alláhovi, aby nám dal trpělivost a sílu. Doufám, že budou Alláhem poctěni jako džihádisté. Toto je džihád na obranu mešity al-Aksá a všech muslimů.”

Své syny za jejich účast na vraždě pochválil také její manžel Mohammed Jaradat. Řekl: “Pokud to moji synové udělali, tak se obětovali v zájmu Palestiny a všech muslimů. Pokud se prokáže, že to moji synové provedli, tak na ně budu hrdý.”

Na střelecký útok nejsou hrdí jen rodiče obou podezřelých teroristů. Svou podporu této vraždy vyjádřilo na různých platformách sociálních médií pomocí hashtagu “Hrdinové ze Silat al-Harithiya” i několik Palestinců. Podezřelí teroristé byli na sociálních sítích velebeni jako “hrdinové”, kteří jsou oddáni džihádu proti Izraeli.

Téměř okamžitě po střeleckém útoku aplaudovalo vraždě Žida také několik palestinských skupin včetně Hamásu a Palestinského islámského džihádu.

“Hamás vítá tuto hrdinskou operaci,”uvedla v prohlášení Íránem podporovaná skupina sídlící v Gaze. “Naši lidé na Západním břehu Jordánu budou pokračovat ve svém boji až do vyhnání okupanta z celé naší palestinské země.”

V samostatných prohlášeních pochválily vraždu Jehudy Dimentmana jako “hrdinskou” operaci také dvě palestinské teroristické skupiny – Lidová fronta pro osvobození Palestiny (PFLP) a Demokratická fronta pro osvobození Palestiny (DFLP), které jsou součástí Organizace pro osvobození Palestiny (OOP), v jejímž čele stojí prezident Palestinské samosprávy Mahmúd Abbás – a zavázaly se pokračovat v boji proti Izraeli.

Není potřeba asi zdůrazňovat, že Mahmúd Abbás a Palestinská samospráva vraždu Žida ani slovem neodsoudili. Teroristovi Husajnu Suleimanovi al-Zreimu, který byl propuštěn z izraelského vězení po odpykání 19letého trestu, ale Mahmúd Abbás 20. prosince osobně zatelefonoval. Bývalý velitel Brigád mučedníků al-Aksá (ozbrojené křídlo Abbásovy vládnoucí frakce Fatah) Al-Zarei byl izraelskými bezpečnostními silami zatčen v roce 2002 za svou roli v teroristických útocích proti Izraelcům.

Loni Abbás vyplatil rodině jednoho palestinského teroristy, který zavraždil dva Židy, 30 000 jordánských dinárů (42 000 dolarů). Peníze rodině teroristy Muhannada al-Halabiho předala palestinská guvernérka guvernorátu Ramalláh – al-Bíra Laila Ghannam.

3. října 2015 zaútočil al-Halabi v jeruzalémském Starém městě na rodinu Benitových, kteří se šli pomodlit ke Zdi nářků. Smrtelně pobodal otce rodiny Aharona Benitu a zranil matku Adele a jejich dvouletého syna Matana. Al-Halabi zavraždil také rabína Nehemia Laviho, který slyšel křik a přiběhl napadené rodině na pomoc.

Svoji vděčnost rodině al-Halabiho i rodinám dalších teroristů, kteří na Židy zaútočili nebo je zavraždili, Abbás vyjádřil prohlášením, že je na Palestince, kteří provádějí teroristické útoky, hrdý.

Mahmúd Abbás i další vysocí představitelé Palestinské samosprávy dali opakovaně najevo, že budou rodinám palestinských teroristů měsíční renty i nadále vyplácet. Palestinský premiér Mohammad Shtayyeh 14. září 2021 řekl:

“Z našeho pohledu jsou tito vězni srdcem historického palestinského národního hnutí. USA i Izrael nás trestají za to, že se staráme o záležitosti vězňů. Jak řekl prezident Mahmúd Abbás: “My se o ně postaráme, i kdybychom měli poslední haléř. Tito lidé jsou naše děti a my je budeme chránit stejně, jako chráníme vše palestinské.”

Toto je ten samý Abbás, který nedávno Bidenově administrativě řekl, že chce oživit zamrzlý mírový proces s Izraelem.

13. prosince 2021 se Abbás setkal s náměstkyní ministra zahraničních věcí USA Victorií Nuland a znovu zopakoval své přání zapojit se do “skutečného politického procesu” s Izraelem.

Je to tentýž Abbás, který nemá odvahu odsoudit vraždu mladého Žida na Západním břehu Jordánu, a tentýž Abbás, který nemá odvahu říct palestinským rodičům, že projevovat svoji hrdost na teroristické útoky spáchané jejich syny je hrubě nemorální.

Je to také tentýž Abbás, jehož vláda nadále vyplácí rodinám teroristů stovky milionů dolarů, a tentýž Abbás, jímž kontrolovaná média nadále oslavují teroristy tím, že je popisují jako “hrdiny” a “mučedníky” palestinského národa.

Až příště přijede nějaký americký představitel do Ramalláhu, aby se setkal s Abbásem nebo s některým z jeho výše postavených poradců, tak by se jich měl zeptat na podněcování nenávisti proti Izraeli a Židům, zejména v palestinských médiích. Měl by se palestinských vůdců také zeptat, proč Palestinská samospráva svou mládež vychovává k obdivování teroristických vrahů a popírání židovské historie. Nezáleží na tom, co palestinští vůdci na tuto otázku odpovědí, je třeba jim říci, že indoktrinace a násilí životní podmínky Palestinců nezlepší a ani nepodpoří jejich ekonomiku. Abbásovi by měl také připomenout jeho opakovaná prohlášení o tom, že je proti násilí a že ctí dohodu vyjednanou s Izraelem.

Hlavní prioritou amerických představitelů by mělo být zastavení poslední vlny terorismu proti Židům na Západním břehu Jordánu a v Jeruzalémě. Toho lze dosáhnout pouze tehdy, pokud Američané vyvinou tlak na palestinské vedení, aby zastavilo podněcování k terorismu a glorifikaci teroristů.

Nedávno ve vysílání televizního kanálu Palestine TV jedna dívka prohlásila: “Zašlapeme sionisty do země a vydláždíme si z nich cestu.”

Palestine TV také odvysílala domácí videa dvou mladých dívek, které zpívaly písně, které démonizovaly Židy a prezentovaly je jako “nečisté” a “psi”.

Američtí představitelé by se měli také palestinských vůdců zeptat na nactiutrhačné pomluvy, které šíří proti Židům. Měli by se jich zeptat: “Proč svým lidem říkáte, že Židé šíří koronavirus?”

Palestinští představitelé, kteří jsou zvyklí šířit takové nepravdy o Izraeli a Židech, pravděpodobně řeknou, že jsou o nich přesvědčeni a nikdo jim to nemá co rozmlouvat. Palestinci americkým úředníkům pravděpodobně připomenou i další pomluvu, které se v minulosti dopustili: že Izrael používá divočáky k ničení palestinské úrody a vyhánění Palestinců z jejich území.

Nejlepší odpovědí Američanů by bylo říct Palestincům, aby to “odpískali” a přestali Izrael a Židy démonizovat, protože démonizace Izraele a Židů Palestince pouze povzbuzuje k dalším teroristickým útokům. Tato odpověď by neměla být vnímána jako “rozkaz” americké administrativy, ale jako dobrá rada palestinskému vedení.

Je možné, že palestinští vůdci žádosti Američanů nejprve vyhoví a ve svém boji proti Izraeli “trochu uberou plyn”. Americká administrativa by pak měla hlavně zajistit, aby palestinští vůdci ubrali plyn trvale. Pokud si to americká administrativa nepohlídá, tak se palestinské vedení po určité době opět vrátí k podněcování nenávisti a k indoktrinaci. Američané musí pochopit, že to, co požadují od palestinského vedení, je vlastně dobré pro samotné Palestince, protože palestinské děti už nebudou vystaveny indoktrinaci, která je žene do otevřené náruče islámských extremistů.

Nevládní organizace Palestinian Media Watch minulý měsíc informovala, že vysoký představitel Abbásovy frakce Fatah Muwaffaq Matar obvinil Izrael z úmyslného zavlečení nemoci COVID-19 do palestinských komunit. “Nijak bychom nepřeháněli, kdybychom řekli, že rasistická okupační vláda má na svědomí rozšíření epidemie COVID-19 k nám,” napsal Muwaffaq Matar 21. listopadu 2021 v oficiálním deníku Palestinské samosprávy Al-Hayat Al-Jadida.

Američtí představitelé by se dále měli zeptat: “Proč stále popíráte židovskou historii? Proč neustále říkáte svému lidu, že Židé nemají na tuto zemi žádná práva a že Jeruzalém patří pouze muslimům a křesťanům?”

Palestinci jim pravděpodobně odpovědí – bez ohledu na biblickou historii – že Židé ukradli půdu, která jim patřila

Palestinci v rámci své snahy o delegitimizaci Izraele a židovského národa již dlouho vedou kampaň za přepsání historie.

Informační centrum pro zpravodajství a terorismus Meir Amit (Meir Amit Intelligence and Terrorism Information Center) v červenci 2021 upozornilo:

“Vedení Palestinské samosprávy v čele s Mahmúdem Abbásem překroutilo a přepsalo dějiny obecně a Židů zvlášť. Toto téma je rozsáhle rozpracováno v jedné z jeho knih a ve všech jeho projevech. Jeho hlavní teze jsou, že Stát Izrael je západní koloniální osídlení, Ježíš byl Palestinec a Palestinci jsou potomky Kanánejců, kteří se v regionu usídlili dávno před patriarchou Abrahámem.”

Američtí představitelé by pak měli Palestincům říct, že takovými výroky palestinské vedení svému lidu říká, že Židé nemají právo mít svou vlastní vlast – což znamená, že Izrael nemá právo na existenci. Američtí představitelé by Palestincům měli říct, že taková prohlášení dokazují, že neexistuje žádný rozdíl mezi Palestinskou samosprávou Mahmúda Abbáse a Hamásem, který rovněž neuznává právo Izraele na existenci. Měli by palestinským vůdcům říct, že nastal čas, aby zastavili štvavou kampaň za delegitimizaci Izraele a démonizaci Židů, jinak jim USA přestanou poskytovat finanční pomoc a přeruší s nimi veškeré vztahy.

Palestinští vůdci začátkem roku 2021 rádi obnovili své vztahy s Bidenovou administrativou. Palestinci chtějí od Američanů peníze a chtějí, aby se USA zapojily do jakéhokoliv budoucího mírového procesu s Izraelem. Vědí, že v jakékoliv dohodě s Izraelem nemohou ignorovat roli USA jako hlavního zprostředkovatele.

Palestinští vůdci potřebují tyto otázky slyšet přímo od amerických představitelů, se kterými se setkávají v Ramalláhu a Washingtonu. Potřebují tyto otázky slyšet denně – a to nejen od Bidenovy administrativy, ale také od všech zemí Západu, které Palestinskou samosprávu financují.

Pravda, Palestinci se ze dne na den nezmění, ale je důležité, aby věděli, že svět sleduje jejich slova a činy a je připraven každou chvíli klást nepříjemné otázky. Nezbývá než doufat, že postupem času si díky sílícímu tlaku USA a evropských zemí palestinští vůdci konečně uvědomí, že pokud chtějí pro svůj lid lepší život, tak musí zastavit podněcování nenávisti proti Izraeli.

Mahmúd Abbás i ostatní představitelé Palestinské samosprávy prohlašují (alespoň veřejně), že chtějí pro svůj lid lepší budoucnost. Jejich činy a rétorika však svědčí o opaku. Vyplácejí renty rodinám teroristů a oslavují vrahy, čímž Palestince povzbuzují, aby se stali teroristy. Palestinský vůdce, který chce vidět, jak z palestinských dětí vyrostou lékaři a inženýři, neoslavuje teroristy a nepobízí mladé muže a ženy, aby šli do televize a mluvili o své touze vraždit Židy.

Američtí představitelé se musí mimo jiné také zeptat na nedávné prohlášení palestinského premiéra Mohammada Shtayyeha, že v Jeruzalémě nejsou žádné stopy židovské historie:

“Žijeme na okraji věčného hlavního města, klenotu koruny, místa, kde se země setkává s nebem, květu měst a místu drahému srdcím věřících, muslimů a křesťanů…. V Jeruzalémě najdete kanaánské, římské, islámské a křesťanské památky, a po ostatních [Židech] zde žádné stopy nenajdete.” (Wafa, 15. listopadu 2021)

Tím, že Mahmúd Abbás zatelefonoval teroristovi a poblahopřál mu k jeho propuštění z vězení, nahlas a jasně řekl, že zavraždit nebo zranit Žida je ušlechtilý čin, hodný času a pozornosti vůdce.

Můžeme se tedy snad divit tomu, že se ani jeden Palestinec neodváží veřejně vystoupit proti vraždění Židů? Abbás velmi dobře ví, že kdyby někdy jakkoliv odsoudil terorismus namířený proti Izraelcům, tak by byl svými lidmi okamžitě odsouzen jako zrádce. Pokud ale Mahmúd Abbás bude chtít poznat toho, kdo tuto situaci zavinil, tak mu stačí se jen podívat do zrcadla.

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...