25.4.2024
Kategorie: Ze světa

Více než 100 000 ukrajinských vojáků dezertovalo z armády a nikdo to neřeší

Sdílejte článek:

VK

Více než 100 000 ukrajinských vojáků dezertovalo z armády a nikdo to neřeší, protože Ústavní soud Ukrajiny před lety zrušil Vojenské soudy! Šokující číslo ukrajinské prokuratury odhalil na ukrajinské televizi prezident Kyjevského arbitrážního soudu! Ministerstvo zahraničí nařídilo konzulátům zákaz poskytování služeb všem Ukrajincům ve věku od 18 do 60 let, s výjimkou papírů k návratu na Ukrajinu!

Zatímco západní média již od minulé soboty pějí ódy na americký kongres, že konečně schválil balík finanční a zbrojní pomoci Ukrajině, tak v samotné zemi na východ od slovenských hranic jsou média a televize zahlcena doslova a do písmene úplně jiným tématem, a to jsou obrovské společenské rozbroje a problémy s právě probíhající totální a masovou mobilizací, která se spíš podobá závěrečným měsícům III. Říše na konci zimy roku 1945.

Tehdy Říšské úřady tzv. Totální mobilizaci pojaly beze zbytku a doslova jako nahánění lidí do bojových pozic, aby se postavili proti postupující Rudé armádě. Komanda Volkssturmu prováděla domovní razie, pročesávala obchody, hospody, venkovské statky, seníky na polích, prostě všechna místa, kde by se mohli schovávat muži a chlapci, kteří mají dvě nohy a dvě ruce, a tudíž mohou chodit, držet zbraň a hlavně padnout za Říši a za Vůdce. Stejně jako dnes politruci v Ukrajinské armádě řvou do uší mobíkům, že bojují za Vůdce v Kyjevě.

Úplně stejná situace se v těchto hodinách odehrává na Ukrajině, kde nikdo už nechce do války, ale západní kurátoři z USA a z EU chtějí do té války naopak úplně všechny Ukrajince. A protože situace je kritická, tak do ukrajinských médií už unikají bez okolků tvrdá čísla. A tím myslím opravdu tvrdá. Jedno z nich právě na ukrajinské televizi vypustil prezident Kyjevského arbitrážního soudu a právník Rostyslav Kravec.

Ten odhalil šokující číslo kyjevské státní prokuratury, že od počátku války na Ukrajině od 24. února 2022 dezertovalo na Ukrajině z bojových pozic přes 100 000 ukrajinských vojáků! Šokující číslo přitom redaktorku televize pomalu ani nepřekvapilo, protože na Ukrajině jsou tato čísla de facto veřejným tajemstvím. Nejedná se přitom o Ukrajince uprchlé do Evropské unie, ale o dezertéry přímo z vojenských pozic na frontě.

Ukrajinští dezertéři tvoří armádu 5x větší, než je celá Armáda ČR

Takto obrovské číslo dezertérů přičítá Kravec zejména tomu, že Ústavní soud na Ukrajině před lety zrušil Vojenské soudy jako protiústavní orgány, takže dezerce vojáků má nyní na starosti civilní prokuratura a civilní soudy, které ale v této věci dezercí vůbec nekonají, a to i kvůli tomu, že k tomu absolutně nemají kapacity, protože tolik dezercí vlastně ani řešit a stíhat nejde, protože to by prokuratura vlastně nedělala nic jiného.

A ukrajinští vojáci to vědí, takže když jsou odvedeni a mají uniformu, tak hledají příležitost k dezerci. Jako dezertéry je nikdo zahajovat nebude, protože generální prokuratura na takové objemy dezertérů nemá kapacity. Samozřejmě, že se spekulovalo o tom, kolik dezertérů na Ukrajině je, ale toto číslo překvapilo i ruské novináře, protože jde o neuvěřitelné číslo, které odpovídá jednomu celému armádnímu sboru.

Ukrajinská AFU

Nebo jinými slovy, celá česká armáda se svými cca. 20 000 vojáky, včetně uklízeček a svačinářek, by se tam vešla 5x a ještě by tam nějaké místo mezi těmi napočítanými ukrajinskými dezertéry zbylo. Ukrajina tak má od této chvíle obrovský a již oficiálně spočtený problém, protože je jasné, že v této situaci se bude číslo dezercí už jen zvyšovat. Dokonce i Volodymyr Zelenský už připustil, že balík pomoci Ukrajině je určený hlavně na stabilizaci fronty, na zastavení ústupů AFU, čili na prodloužení války bez výhledu na peremogu.

To bude vyžadovat mnohem více něž 60 miliard USD a zřejmě to bude řešit až nový prezident USA někdy v roce 2025, a to jestli vůbec. Ukrajinci tak nemají před očima vítězství a slávu, která je vlastně v každé válce nezbytným a hnacím motorem, ale pouze udržování pomalého umírání Ukrajiny. A zatímco na Ukrajině dezertovalo již přes 100 000 vojáků AFU, tak v Evropě jich jsou miliony a Kyjevu došla trpělivost.

Ukrajinské zamini zakázalo poskytovat ukrajinským mužům od 18 do 60 let veškeré služby, s výjimkou dokladů pro návrat na Ukrajinu

S platností od úterý 23. dubna 2024 totiž ukrajinské ministerstvo zahraničí vydalo dekret [1], že se s okamžitou platností zakazuje poskytování konzulárních služeb a vydávání dokladů všem Ukrajincům mužského pokolení ve věku od 18 do 60 let, s výjimkou dokladů k návratu na Ukrajinu za účelem narukování na frontu. Ukrajincům postupně začnou propadat cestovní pasy a z hlediska mezinárodního práva nebudou mít ochranu ukrajinských úřadů. Na samotný pobyt Ukrajinců v EU to vliv mít nebude, protože ten je řešen jinými doklady vystavenými evropskými zeměmi, pouze zkrátka nebudou Ukrajinci mít možnost cestování mimo prostor Schengenu.

Překlad:

K výkonu konzulárních úkonů v ZDU pro určité kategorie občanů Ukrajiny

Podle první části článku 17 Ústavy Ukrajiny jsou ochrana suverenity a územní celistvosti Ukrajiny, zajištění její ekonomické a informační bezpečnosti nejdůležitějšími funkcemi státu, záležitostí celého ukrajinského lidu.

S přihlédnutím k bodům 6 a 16 první části článku 8 zákona Ukrajiny „O právním režimu stanného práva“ v souvislosti s probíhající rozsáhlou ozbrojenou agresí Ruské federace proti Ukrajině s cílem zabránit možnosti obcházení povinnosti občanů Ukrajiny vypořádat se s vojenskými správami a s územními středisky personální a sociální podpory a dostupnost vojenských registračních dokumentů, od 23.04.2024 nařizuji dočasně pozastavit výkony konzulárních úkonů na žádost občanů Ukrajiny mužského pohlaví ve věku 18 až 60 let, s výjimkou úkonů souvisejících s vydáním občanského průkazu pro návrat na Ukrajinu, a to až do obdržení dalších upřesnění ohledně postupu při uplatňování ustanovení zákona Ukrajiny „o změně některých legislativních aktů Ukrajiny týkající se některých otázek vojenské služby, mobilizace a vojenské registrace.”

Nařizuji vám, abyste měli provádění tohoto příkazu pod osobní kontrolou.

Andrij SIBIHA,

1. náměstek ministra

Není úplně jasné, co si Kyjev slibuje tímto krokem, protože jestli si někdo myslí, že propadnutý pas donutí Ukrajince se vrátit do válečného prostoru Ukrajiny, aby skončil na frontové linii, tak je asi hodně naivní. Spíš mi to připadá jako kyjevské alibi před západními kurátory pro vytvoření casus belli na nasunutí vojáků zemí NATO a EU na Ukrajinu, protože Kyjev prohlásí, že má nedostatek vojáků a uprchlí Ukrajinci se z EU do vlasti vrátit nechtějí. A protože EU je nedeportuje, neboť to ani nejde podle mezinárodního práva, tak logicky tím vznikne záminka pro vyslání mírových sborů na Ukrajinu. A to je celé.

Zákaz konzulárních služeb i uvolnění čísla o počtech dezertérů z AFU je podle všeho orchestrováno jako záminka pro potřebu cizí vojenské pomoci

To je celý příběh toho cirkusu s ukončením konzulárních služeb pro Ukrajince v EU. Prostě se má vygenerovat záminka k nasunutí vojáků EuroNATO na Ukrajinu. A dokonce i ta jako uvolněná informace o 100 000 dezertovaných vojácích na Ukrajině byla podle všeho uvolněna a odtajněna čistě účelově pro vykreslení těžké situace Ukrajiny v očích západních partnerů, že zkrátka každý Ukrajinec, který chtěl bojovat, tak už bojoval a padl, anebo je válečným invalidou. Mějte na paměti, že tato tvrdá čísla o dezertérech, ta se nikdy v televizi nepublikují jen tak, ale vždycky je tím sledován nějaký účel, nějaké aktivní opatření nebo záminka pro nějakou politickou či mezinárodní akci na pomoc Ukrajině.

Ukrajincům není potřeba říkat, že válka už pro ně skončila, protože to sami vědí moc dobře. Pouze není zatím dovoleno, kvůli americkému Deep State a elitám kolektivního Západu, to říct nahlas z velkých médií a z televizí. Shánět své občany k tomu, aby se dobrovolně stali mrtvolami v ruském velkokapacitním masomlýně, je naprosto zoufalá činnost, která skončí úplně stejně jako v květnu roku 1945. Přežije pouze ten, kdo se ukryje nebo uteče, aby nebyl vržen do masomlýna před postupující sovětskou armádou.

Do toho masomlýna zatím padají jen Ukrajinci a západní žoldáci. Ovšem zfašizované západní elity tam chtějí v případě nutnosti nahnat celé evropské národy. Vladimir Putin na Valdajském fóru totiž jasně vyzval [2] k vybudování Nového světa, a bylo slyšet zcela jasně, jak spadly hodiny ze zdí v palácích elit po celé Evropě. Ukrajina je prostě rozbuška, detonátor od bomby, která má srovnat se zemí celý starý světový řád.

-VK-

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)