25.4.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Svět podle Amnesty

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Mezinárodní organizace Amnesty international právě vydala svou výroční zprávu o dodržování lidských práv v České republice. Jedná se o tradiční, neziskově – progresivistický pamflet, očerňující naši zemi jako zpozdilé doupě tmářství, plné útlaku, xenofobie a diskriminace. Na což jsme si už, za poslední čtvrtstoletí, tak nějak zvykli. Má cenu se tím zabývat?

Kupodivu ano.  Protože tu najdeme ve zhuštěně formě, v kostce a na jednom místě všechny základní směry, kterými by globalisté chtěli (de)formovat naši kulturu a společnost. A není to hezký pohled. Hned prvním bodem zprávy jsou „Práva uprchlíků a migrantů”, kde autoři lkají nad neláskou (a nevstřícností) Čechů k Ukrajincům. Následuje bod „Sexuální a genderově podmíněné násilí” v němž se aktivisté durdí, jak si náš Senát mohl dovolit odmítnout ratifikaci Istambulské smlouvy.

Následuje klasika, „Diskriminace”, kde se naříká nad stále přetrvávající školní segregací romských dětí, které přece, jak je všeobecně známo, nesmírně touží po vzdělání… Nutno podotknout, že právě na základě takovýchto zpráv a pod tlakem Bruselu byla u nás před lety zavedena tolik oblíbená inkluse. Pak tu máme „Práva LGBTI osob”, s klasickým lobbingem za homosexuální manželství se vším všudy. Samozřejmě, že opentlené slovem rovnost ze všech stran. V následujícím bodě, „Práva dětí” popichují aktivisté k nějaké akci proti Česku, protože v této zemi dosud není uměřené fyzické potrestání dítěte kriminálním činem.

Očekávatelnou náplň má i další bod, „Sexuální a reprodukční práva”. Protože  podle aktivistů je přece tím nejzákladnějším sexuálním právem, právo na potrat. Pak tu máme „Nezodpovědné transfery zbraní”. Aktivisté se zde navážejí do (legálního) prodeje českých zbraní Izraeli či Saudské Arábii. Dodávky mnohem větších objemů smrtících výrobků na Ukrajinu je však, kupodivu, ponechávají zcela chladnými. Poté následuje obzvláště farizejský bod – „Svoboda pokojného shromažďování”. Tady se aktivisté ostře vymezují proti pražským radním, kteří loni zakázali, všeobecně oblíbeným „lepičům” a jiným neřádům, „pokojně demonstrovat” na hlavním průtahu hlavním městem. Závěr zprávy pak tvoří klasika všech klasik, „Právo na zdravé životní prostředí” který tepe vládu ČR, že dosud nepřijala závazný a právně vymahatelný Klimatický zákon…

Málo kde máte celou globalistovu agendu podanou tak přehledně a na tak malé ploše. Podívejme se, jak by tedy měl, podle Amnesty International, vypadat takový ideální, český euroobčan. Měl by nadšeně vítat vše cizí, jiné, odlišné a nestranit se žádné zvrhlosti či úchylky. Spíše naopak. V žádném případě by se neměl pokoušet  korigovat výchovu svých dětí a nijak zvlášť by neměl trvat na jejich kvalitním vzdělání. Do volby pohlaví či životního stylu by se jim pak už vůbec neměl motat. Své úsilí by měl naopak napřít směrem k podpoře aktivistů, migrace, Green dealu a dobrovolné, progresivní chudoby v zájmu Planety.

Co to je za spolek šílenců, že tlačí takovéto věci? Oficiálně jde o nezávislou, mezinárodní organizaci, zabývající se dodržováním lidských práv. O spolek halasně zdůrazňující, že nedostává žádné peníze od vlád, ani politických stran. Aby je prý mohli svobodně kritizovat. Podle vlastních slov, žijí  křišťálově čistí „amnesťáci” jen z drobných darů a příspěvků jednotlivých občanů. Proto se také jejich financování nedá dohledat…. Že jde o, víceméně, krycí fintu, která má zabránit běžnému člověku v rozklíčování, kdo za spolkem stojí, naznačuje několik zpráv.

Tak třeba organizace NGO Monitor shromáždila několik důkazů o tom, že Amnesty International vládní peníze přijímá. Jenom skrytě. Vyhrabali tříletý grant od britského ministerstva pro mezinárodní rozvoj, nebo převod prostředků od Evropské komise. Objevili i další finanční transfery, od Evropské unie, Nizozemska, Švédské loterie poštovních směrovacích čísel a Fordovy nadace. No a před časem, skrze deník The Irish Times,  vyplavalo, že berou prachy i od samotného Sorose.  Irský státní úřad pro dohled nad etikou po nich totiž chtěl, aby vrátili jistý dar od miliardáře George Sorose. Na to zareagoval Výkonný ředitel Amnesty International Colm O’Gorman slovy: “Žádá se po nás, abychom dodržovali zákon, který porušuje lidská práva, a to nemůžeme udělat.” A peníze si ponechali.

Běžný člověk je však, bohužel, stále v pokušení, mávnout nad aktivitami Amnesty international rukou. Blázni. Pojašení, směšní aktivisti, kdo by se tím zabýval…Ale nemůže být většího omylu. Evropská komise či Soros nevydávají své peníze jen tak z plazíru. A v náš prospěch už vůbec ne. K čemu jim tedy slouží podobné „blázince na svobodě”, jako jsou lidskoprávní Amnesty, či jurodiví, environmentální Last Generation?

No přece k nátlaku a nastolování témat. Modus operandi podobných spolků je vždy stejný. Objevit (pseudo)problém. Opentlit ho vznešenými slovy typu „rovnost”, „spravedlnost”, „ochrana”, „lidstvo”, „Planeta”, „přijetí a začlenění”…. Poté jej halasně rozvířit, za pomoci mediálního křiku, nejrůznějších celébrit, morálních autorit, nátlakových akcí… a vnést jej jako důležitou věc do agendy EU. A pak už jen přitápět pod kotlem a přihazovat, dokud jejich „řešení” nepřijme Brusel jako závaznou směrnici a nenařídí to státům. Všeobecně milovaná inkluse, která tolik obohacuje život vašich dětí, budiž příkladem.

Celý ten systém je špatně. Tady už nejde jen o nějaké „špatné nastavení”, nebo „demokratický deficit” EU. Nejde o věc, která by se dala poštelovat či opravit, když se podaří zvolit tu správnou vládu. Ne. Systém, ve kterém zásadní témata a závaznou agendu k řešení nastolují nikým nevolené organizace, placené z podivných a skrývaných zdrojů, už není demokracie.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)