24.4.2024
Kategorie: Multikulturní soužití

Migrační solidarita jako morální hodnota? Ne!

Sdílejte článek:

ROBERT KOTZIAN

Prázdnou argumentaci pana ministra Dvořáka nechci komentovat. Až na jeden argument. Používá ho i Vít Rakušan a další politici k zarámování všeho, co předtím řekli o migračním paktu. Jistě úplně náhodou je to moralizující argument, který odpůrce migračního paktu vytlačuje mimo slušnou společnost. Tento argument je zachycen v tezi pana ministra Dvořáka, že základní myšlenkou povinné migrační solidarity je „ochota být solidární“. Něčím podobným často své argumenty shrnují další politici, když říkají, že přece musíme být solidární s nejvíc zatíženými státy…

Myslím, že tohle si žádá jasný řez, že tady nemá význam chodit kolem horké kaše: ne, nejsem, a nechci, abychom byli, v této věci solidární. Nechci, aby naše generace započala devastaci České republiky, nechci, aby naše děti a vnoučata musela žít v bezpečnostním marastu, ve kterém musí žít Francouzi, Němci aj.

Solidární jsem ochoten být ve věcech, které nehrozí civilizační likvidací mé země, ve věcech, které ti, se kterými mám být solidární, nezavinili a pokud je zavinili, tak proti nim ze všech sil něco relevantního už nějaký čas dělají a hlavně: už v tom nepokračují. Jenže migrací nejzatíženější země migraci do značné míry zavinily, nic proti tomu nedělají a pokračují dál.

Kdo nutí Francii s Německem už desítky let poskytovat tak štědrý sociální servis migrantům? Kdo nutí německý stát, aby ze státního rozpočtu dotoval politické neziskovky, které migranty pašují do Evropy? Kdo nutil Brusel, aby legislativními a faktickými opatřeními prakticky Frontexu znemožnil bránit vnější hranice? Proč Brusel dávno nezajišťuje fyzickou ochranu hranic? Co nutí Brusel dotovat politické neziskovky, které desítky let pracují na tom, aby v Evropě bylo migrantů co nejvíce? Proč nám Brusel vnucuje migrační pakt, který je de facto pozvánkou do Evropy? A tak dále, a tak dále…

Takže znovu pro pana ministra Dvořáka: odmítám Vaši solidaritu, je to mylný a zákeřný, protože moralizující, argument. Vypůjčím si známá slova Margaret Thatcherové: ne, ne, ne.

Konzervativní noviny

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)