14.8.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Změní se svět opravdu k lepšímu?

Sdílejte článek:

VOJTĚCH MACHÁLEK

Všechny státy které se hlásí k tomu, že patří jednoznačně  k těm, kterým se říká Západ, stejně jednoznačně vyhlašují, že v konfliktu  mezi Ruskem a Ukrajinou platí jen jedno pravidlo charty OSN a to pravidlo ochrany a udržení  celistvosti státu a nemá žádnou jinou alternativu. Rusko se musí pakovat, vrátit nové republiky vzniklé na základě referenda do rukou ukrajinské vlády/ co s obyvateli ruské národnosti, kteří hlasovali pro osamostatnění se teď neřeší/ a to včetně Krymu!

Pár let nazpátky, naprosto ty samé státy Západu, bez souhlasu BR OSN tvrdě zaútočily na stát, který hájil přesně podle toho samého  pravidla svou celistvost a nechtěl umožnit osamostatnění  Kosova, prvního muslimského státu na území Evropy. Představitel tohoto státu  B .Miloševič byl dokonce vzat do vazby  věznice Mezinárodního soudu v Haagu, za kterou  zaplatil tím nejdražším co měl, svým životem. Přitom národ Kosovanů svoji touhu po samostatnosti nedal najevo žádným  referendem. Nikdo nikdy neviděl žádná přesvědčivá čísla. A přesto se dnešní zastánci obrany územní celistvosti nerozpakovali vysypávat na hlavy Srbů tisíce tun bomb. Sice maskované řečmi o humanitárním bombardování, ale s výsledkem spousty mrtvých. Nerozpakovali se zabíjet, protože oni přece mají vždycky pravdu!! Jakápak územní celistvost!

Když se zamyslíme nad tím, kdo či které státy tvoří to tvrdé jádro t. zv. Západu a zapátráme v historii, tak zjistíme, že ti nejdrsnější byli vždy  tvrdými kolonizátory zbytku světa. Celá staletí bylo pro ně normální, vyrazit s loděmi na kterékoliv místo na zeměkouli, po příjezdu zapíchnout vlajku své země do písku a prohlásit, že tato země je od této chvíle jejich a všichni,  kdo tam žijí, jsou povinni je poslouchat. Sice se dají najít i okamžiky, kdy v té samé chvíli na druhé straně ostrova přesně totéž provedli kolonizátoři jiné země a došlo pak k válce o kořist. Afrika ba mohla vyprávět. Spousta těch dobyvatelů měla Afričany za lovnou zvěř. Byli odchyceni, naloženi na loď s přecpaným podpalubí, protože při úmrtnosti 50% musel přece někdo zůstat k prodeji!

A tak to šlo staletí. A teď se všichni rozhořčují, že tento systém v té Africe někdo kazí, dokonce si čím dál víc států dovoluje své nynější nástupce těch nemilosrdných  vyhánět.  Mali, Burkina Faso, dokonce Niger. V těch prvních dvou zdárně  sekundovali i naši vojáci. Pamatuji si, jak za to, že zabili spoustu tzv.teroristů dostali od armádního generála medaile. Že ti teroristé byli v prvé řadě domácí občané, kteří už toho měli dost, bylo úplně vedlejší. K tomu aby mohl člověk naprosto bezostyšně tvrdě vládnout v koloniích musí mít v krvi něco, co není hodno obdivu. A tak se divím, že se u nás nachází, podle mě čím dál víc jedinců, kteří k takovým charakterům vzhlížejí s obdivem a za poplácání po zádech ,či jinam jsou schopni  se přerazit ochotou.

Co je na p.ř .obdivuhodného na bývalém vládci Belgie Leopoldovi II? Ten podle historických dokumentů vlastnil v Kongu tzv. Svobodný stát Kongo. Pracovali pro něj všichni obyvatelé a to zadarmo. Kdo nechtěl, byl zabit. Tyto historické dokumenty tvrdí, že za jeho 44 leté vlády nechal zabít víc lidí, než padlo v I světové válce . A cifra je to neskutečná . 15 milionů mrtvých Konžanů! No a co? Nechtěli pro něj těžit kaučuk!

Není náhodou teď jeho otčina Belgie a slavný Brusel v současné době vládcem Evropy? A neplatí zase to, že si nemůžeme dovolit neposlouchat?

Celý ten Západ v čele s USA má naprosto jinou mentalitu, než má náš národ. Po celém světě vyžadují politiky s podobnou mentalitou a bohužel je jich u nás čím dál víc. Když se teď neustále skloňuje ta slavná územní celistvost, nechoďme daleko. Také jsme se kdysi  jmenovali  Československo, žily tu vedle sebe dva národy Čechů a Slováků až do doby, kdy Slováci vyjádřili touhu žít samostatně. Čechů bylo zhruba 2x tolik než Slováků, čili menšina chtěla odejít. Něco jako ruská menšina na Ukrajině. A co se stalo? Dva politici si spolu sedli, vše probrali, rozchod proběhl bez jakéhokoliv násilí, nepadl jediný výstřel. Rozchod a mírumilovný dnešní vztah nekazí jediná mrtvola Čecha či Slováka.  Zástupce naší  většiny nevyhlásil žádnou ATO/ antiteroristickou operaci a neposlal na Slováky armádu tehdy  tvořenou oběma národy, tak jak to provedli Ukrajinci. Nikdy se také nestalo, že by Slovákům bylo zakázáno  používání jejich rodného jazyka. Nepadla jediná úvaha na toto téma. Přesně to se ale stalo na Ukrajině. Také Češi nikdy neupalovali Rusy, včetně žen a dětí ,jak se stalo v Oděse, nestříleli a nezakopávali mrtvé u silnice ,jak se stalo v Dnětropetrovsku. O tom podal dostatečné  svědectví český diplomat V.Bartuška, dnes papaláš řešící energetické problémy  Česka v rámci EU. Nemohla u nás nastat situace, kdy ukrajinští vojáci  ruské národnosti pak odešli i se zbraněmi ke svým, na které nechtěli střílet. Zvolili jsme tu nejméně bolestivou cestu rozchodu.

Když se chce, tak je vždy možná dohoda. A to platí ve všech druzích vztahů. Nevím, jak by tento rozchod řešila dnešní politická garnitura. Jeden větší válečník než druhý. Podle nich jsme prý ve válce již druhý rok.  A v rozporu s tím si klidně předseda vlády odjede na dovolenou do Chorvatska. Ministryně obrany zase  nosí v kabelece model tanku Leopard a její miláčci jsou pistole české výroby. Nejraději má tu s dlouhou hlavní. Leopard má také dlouhou hlaveň. Nevím nejsem žena, ale starý chlap dost po osmdesátce, ale nikdy v životě jsem nepotkal ženu, která nosí tank v kabelce. A možná ty dlouhé hlavně  mohou být pro ni  i příjemné a vzrušující, co vím.

No a zase ještě musím dodat, že když jsem poprvé uviděl ksicht nového ministra zahraničí Lipavského, tak jsem si říkal, že se dívám na oprášený příběh Barbory Škrlové v nové podobě!! Když taková nafoukaná figura , zástupce země, která má stejně obyvatel jako má kdejaké čínské okresní město, vyhrožuje Číně, tak si chudák zřejmě  neuvědomuje jak je směšný. Směšný, ale jinak vzorný poslušný přijímatel všech pokynů od těch , kteří se dodnes tváří jako vládci tohoto světa .Jak jinak vysvětlit prohlášení Obamy, když byl ještě prezidentem?

My musíme mít nejsilnější armádu na světě a občas musíme srazit do kolen země, které nedělají to, co potřebujeme!!

A toho srážení do kolen má za ty dlouhé roky spousta zemí dost a dávají to najevo na všech kontinentech. Svět se mění do solidnější podoby. Doufám, že tomu opravdu tak bude.

Na závěr jen malou poznámku Kdyby sousední stát  USA Mexico, upálil desítky Američanů a stovky jich zmrzačil, čekali by Američané , při jejich mentalitě, na potrestání viníků také 8 let, nebo by  to trvalo jen 8 hodin?

A co 31.1.2023 zaznělo v prostorách EU parlamentu, kde došlo k veřejnému odkopání plánu Západu na dekolonizaci  Ruska? Léta páně jejich představitelé zřejmě  neopatrně  také prohlašují, kolik může mít po dekolonizaci Rusko občanů. Ten 50 milionů ,ta 15-20,ten 30. Možná by to  šlo po rekonstrukci Osvětimského vyhlazovacího tábora. Nové moderní technologie, třísměnný provoz, že Lechu Waleso ? Ten totiž  připustil 50 milionů, takže 100 milionů mrtvých Rusů by bylo možná  řešitelných. I tak uvažují ti ušlechtilí zastánci demokratických pravidel. 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)