28.12.2020
Kategorie: Ekonomika

Německý ekonom říká, že ten Velký restart způsobí krach horší než ve 30. letech

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Velký restart je skutečný, právě probíhá a povede ke zkáze větší – „daleko větší“  – než ve Výmarské republice, varuje německý ekonom.

Dr. Antoy Müller, profesor ekonomie na Federální univerzitě Sergipe v Brazílii, říká, že ‚pandemii‘ čínského koronaviru globalistická elita zneužívá jako zástěrku ke zničení malých podniků a urychlení budování nového světového řádu založeného na „expertokracii, zeleném klimatickém náboženství a brutálním odlidnění.“

Globalistická elita inspirovaná kampaní Světového ekonomického fóra za ‚Znovuvybudování světa jako lepšího‘ v rámci ‚Čtvrté průmyslové revoluce‘ a Agendy spojených národů 2030 zabíjí běžné lidi z ulice spolu s ničením tisíců pracovních míst, když drží ekonomiky po celém Západním světě v téměř trvalém lockdownu.

„Většina lidí si toho zatím nevšimla, protože zatím si vlády mohou dovolit jim dávat dotace a sociální dávky. Otázkou ale je: ‚Jak dlouho?‘ Víme, že tyto peníze pochází ze zdroje, který brzy dojde. Pak po celé Evropě přijde ohromná nezaměstnanost, kdy jedna země bude na dno strhávat druhou.“

Ta ekonomická krize bude horší než jakákoliv, jakou svět zatím zažil, protože všechny země Západního světa upadnou do chudoby souběžně a nebudou moci pomáhat jedna druhé.

„Vidíme to ničení ekonomiky všude v Západních zemích od USA a Kanady přes Nový Zéland až k Západní Evropě. V roce 2020 se zadělává na velkou katastrofu. Ještě to tu není, bude to ale daleko horší, o hodně horší, než ve Výmaru.“

Byl to propad Německa za Výmarské republiky v období ohromné nezaměstnanosti, útrap a hyperinflace, které vedlo k nástupu Hitlera. Ale ať to bylo jakkoliv zlé, tak nadcházející deprese bude daleko horší, protože společnost je daleko atomizovanější a méně orientovaná na rodinu a náboženství.

„Ve Výmarské republice ještě byla značná část obyvatelstva nábožensky založená, což jim dávalo smysl pro komunitu a vzájemnou pomoc. Také měli silné rodiny. Dnes od Španělska po Irsko, máte jen samotné domácnosti, což lidem daleko ztíží přežití.“

Dalším faktorem, který udělá z této deprese téměř unikátní hrůzu, je ten, že protože všechny ty malé podniky se metodicky a záměrně hubí vládními dekrety, nebude existovat už nic, co by normálním lidem udělalo život snesitelným.

„Víme např., že Argenina zažila ekonomické krachy. Ty se ale daly vždy přežít, protože tam vždy byly malé podniky, mohly jste si tedy nechat opravit auto, zajít k řezníkovi pro maso, do baru na kafe, když to zůstávalo otevřené. V tomto novém krachu budou všechny bary a kavárny zavřené.“

To ovšem nemá nic společného s virem, říká profesor Müller, a všechno, o čem to je, je vládní politika: „Tu skutečnou pandemii vyvolá lockdown.“

„V roce 2008 jsme měli předběžnou ochutnávku. Pamatujete si na ty obrázky front lidí, aby si vybrali své peníze z banky? K tomu by mohlo klidně zase dojít, protože dojde ke kolapsu kreditů… Přijde nezaměstnanost. Vláda nebude mít žádné peníze. Bude to mega-inflace nebo ohromná deprese.“

„Ale nebyl to virus, kdo to udělal. Byl to lockdown. Většina lidí není schopna si to představit, protože to vybuchne do proporcí větších než cokoliv, na co jsme zvyklí.“

„Historie zná mnoho příkladů, kdy se ptáme: ‚Jak to mohli dopustit?‘ Ale udělali to.“

„Člověk by neměl spoléhat, že má peníze. Lidé říkají: ‚Jé, já mám důchod.‘ Ale vláda nebude váš důchod schopna platit. ‚Jé, já mám nějaké úspory.‘ Ale ke svému spořicímu účtu už nebudete mít žádný přístup.“

Ač Müller říká, že prognóza je chmurná, jeho katastrofický scénář se nemusí naplnit, pokud Západní ekonomiky dostanou rozum.

Nejlepší bezprostřední nadějí by bylo, říká, kdyby byl znovu zvolen Donald Trump.

„To by se skoncovalo s lockdowny. Došlo by k silnému a rychlému zotavení. A Evropané by se k tomu přidali.“

Říká, že mu vůbec nedělá potěšení varovat před katastrofou.

„Doufám, že k tomu nedojde. Nedělám věštbu. Jen vidím důsledky toho, co se děje právě teď kvůli lockdownům, a jaká z toho tedy vzejde budoucnost.“

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...