20.10.2019
Kategorie: Společnost

Německo: Opět o krok blíže k totalitě

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Toto se již opravdu velmi blíží k totalitě a s demokracií nemá vůbec nic společného. Cituji v této souvislosti Jörga Meuthena, šéfa AFD:

“Kdo vstoupí do kontaktu s AFD, ten se vystavuje nebezpečí, že bude nejen bez milosti stigmatizován, ale že ztratí i své zaměstnání.”

To se stalo prof. dr. Hansi Joachimu Mendigovi, německému producentovi televizních seriálů a televizních filmů, který si dovolil něco zcela normálního a samozřejmého, něco co děláváme všichni – jít na oběd s přítelem.

Jenže tímto přítelem, se kterým šel na společný oběd, byl Jörg Meuthen a proto dostal výpověď.

K tomu lze říci jen to, že v Německu je to politicky a demokraticky stále horší a kdo zná tuto zemi jen povrchně, ten sotva uvěří, že něco takového je v ní vůbec možné.

Ještě donedávna byla osoba producenta Mendiga Němcům málo známá, o to víc byly známy jeho filmy.
Jedna jediná fotka ze společného oběda, která se dostala do sociálních médií však postačila k tomu, aby Mendig dostal výpověď.

Nejprve byl vyzván, aby odešel dobrovolně, což ale neudělal. Krátce na to bylo rozhodnuto v dozorčí radě organizace Hessen-Film, kde pracoval a dokonce kde byl generálním ředitelem, že ho vyhodí. O jeho propuštění se postarali jeho vlastní kolegové: Kolem 300 režisérů, herců, producentů a autorů, kteří podepsali prohlášení, kde požadovali, aby dostal okamžitou výpověď, protože byl na obědě s vrcholným reprezentantem AFD.

Kde se dějí takové věci, tak tam je již začátek konce demokracie. Vždyť i Hitlerův režim se prezentoval zpočátku “jen tak”, že židovští pofesoři a učitelé byli propouštěni z práce.

Autor: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg